reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Samorządy dostaną 1,25 mln zł na plan szlaku Mazursko-Augustowskiego

Aktualizacja: 29.03.2012

1,25 mln zł otrzymają samorządy z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego na opracowanie koncepcji nowego szlaku wodnego, który połączy Wielkie Jeziora Mazurskie z Kanałem Augustowskim. »

W Bielsku-Białej powstał zakład gospodarki odpadami

Aktualizacja: 29.03.2012

Samorząd Bielska-Białej kosztem ok. 90 mln zł stworzył kompleksowy system gospodarki odpadami. Ostatnim elementem była budowa zakładu, w którym śmieci będą sortowane, kompostowane i magazynowane - podała bielska spółka komunalna - Zakład Gospodarki Odpadami. »

Lubuskie gminy chcą wniosku do TK ws. finansów

Aktualizacja: 29.03.2012

Lubuskie gminy zdecydowały o rozpoczęciu działań w celu złożenia do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie zgodności z konstytucją ustaw, które narzucają na samorządy obowiązki, a nie gwarantują ich finansowania. »

Kraków: Mieszkania komunalne w partnerstwie publiczno-prywatnym

Aktualizacja: 29.03.2012

Władze Krakowa planują w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wybudować 300 mieszkań komunalnych. Inwestycję sfinansuje partner prywatny, a miasto w zamian za to wynajmie od niego lokale mieszkalne. »

Częstochowa: Radni znieśli prohibicję m.in. w okolicach Jasnej Góry

Aktualizacja: 29.03.2012

Częstochowscy radni zdecydowali o zniesieniu prohibicji w rejonie miasteczka studenckiego oraz zakazu detalicznego handlu alkoholem w okolicach Jasnej Góry. Uchwalili także podwyżkę (do 3 zł) opłat za przejazd komunikacją miejską. »

Za 18 mln zł władze Ełku sprzedały grunt pod budowę galerii handlowej

Aktualizacja: 29.03.2012

Władze Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) sprzedały grunt pod budowę galerii handlowej za 18 mln zł. To najwyższa cena, jaką uzyskano za nieruchomości w Ełku. Prawie dwuhektarowy teren kupiła firma z Warszawy. »

Kraków: Radni proponują okrągły stół w sprawie zmian w szkolnictwie

Aktualizacja: 29.03.2012

Powołanie okrągłego stołu w sprawie edukacji zaproponowali w czwartek krakowscy radni PO na sesji poświęconej zmianom w szkolnictwie. Urzędnicy przez ponad trzy godziny prezentowali dane dotyczące krakowskich szkół i plany restrukturyzacji. »

Pierwsza w Polsce baza Ryanaira powstała we Wrocławiu

Aktualizacja: 28.03.2012

Pierwszą w Polsce bazę przewoźnika lotniczego Ryanair uruchomiono na wrocławskim lotnisku. Lotnisko będzie jednocześnie drugą po Kownie bazą operacyjną Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej. »

Pomoc dla uczniów ograniczona przez niskie kryterium dochodowe

Aktualizacja: 28.03.2012

Dochód liczony na członka rodziny upoważniający do pomocy materialnej uczniom jest ustalony na zbyt niskim poziomie, by mogli z niej korzystać wszyscy potrzebujący - uważają posłowie. Chcą podniesienia kryterium dochodowego upoważniającego do pomocy. »

Dolnośląskie: W Bolesławcu powstają przyrodnicze mapy miasta

Aktualizacja: 28.03.2012

Powstaną przyrodnicze mapy cyfrowe Bolesławca (Dolnośląskie), znajdą się tam występujące w mieście gatunki zwierząt i roślin oraz ogólna charakterystyka przyrodnicza. Inwentaryzacja zasobów będzie służyła do celów naukowych oraz turystycznych i poznawczych. »

Kielce: Projekt rewitalizacji żydowskiego domu modlitwy z 1922 r.

Aktualizacja: 28.03.2012

Żydowski dom modlitwy sprzed 90 lat przeniesiony zostanie z centrum Kielc na skraj miasta i tam - na dawnym kirkucie - odrestaurowany. Taki projekt chce zrealizować - wespół z magistratem i firmą Dorbud - prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego Bogdan Białek. »

Podlaskie: Kolejny etap modernizacji Akcentu ZOO w Białymstoku

Aktualizacja: 28.03.2012

Budowa m.in. wybiegu dla wilków, dzików czy bocianów oraz "zwierzęcego przedszkola", gdzie dzieci będą mogły przebywać ze zwierzętami - to kolejny etap modernizacji Akcentu ZOO w Białymstoku. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie tych prac. »

Katowice rozpoczęły starania o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży

Aktualizacja: 28.03.2012

Pod hasłem "Miasto Marzeń" Katowice rozpoczęły starania o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2015. W środę przedstawiono założenia programowe na ten rok, zaprezentowano również ambasadorów, którzy będą wspierać kandydaturę Katowic. »

Łódź: Radni przeciwko prywatyzacji Zakładu Wodociągów i Kanalizacji

Aktualizacja: 27.03.2012

Łódzcy radni przyjęli we wtorek obywatelski projekt uchwały sprzeciwiającej się prywatyzacji Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (ZWiK). Dzień wcześniej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała, że za jej kadencji prywatyzacji nie będzie. »

Małopolska: 10 tys. jagniąt z Podhala trafi w tym roku do Włoch

Aktualizacja: 27.03.2012

W tym roku na wielkanocne stoły we Włoszech trafi ok. 10 tys. jagniąt z Podhala, czyli mniej niż w latach ubiegłych. Choć za kilogram żywca Włosi płacą 9,70 zł, tzn. o 70 gr więcej niż w ubiegłym roku, to chętnych hodowców do sprzedaży zwierząt jest mało. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny i wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama