reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Elektroniczna administracja to nie tylko ePUAP

Aktualizacja: 21.11.2011

Na przełomie listopada i grudnia osoby odpowiedzialne za informatyzację urzędów z województw kujawsko- pomorskiego oraz śląskiego spotkają się na Konwentach Informatyków i Administracji Samorządowej, aby porozmawiać o dotychczasowych wdrożeniach i planach rozwoju elektronicznych usług usprawniających pracę JST. »

MSWiA już formalnie podzielone na MSW i MAiC

Aktualizacja: 21.11.2011

MSWiA zostało już formalnie podzielone na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (MSW) oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC). Na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji opublikowano rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu działania obu resortów. »

Facebook w instytucjach publicznych – ruszyła akcja edukacyjna

Aktualizacja: 21.11.2011

W ostatni piątek rozpoczęła się akcja edukacyjna "Czas na Facebook", której głównym celem jest rozpowszechnienie idei nowoczesnej komunikacji instytucji publicznych ze społecznością. »

Zasiłek powodziowy – tryb wypłaty i formularz

Aktualizacja: 21.11.2011

Rodzina lub osoba samotnie gospodarująca - poszkodowana przez powódź - otrzyma jednorazowy zasiłek powodziowy w kwocie do 2 tys. zł. »

OECD dobrze o polskich przedszkolach - nieoficjalne wiadomości z raportu

Aktualizacja: 21.11.2011

W styczniu ogłoszony zostanie oficjalnie raport OECD na temat edukacji i opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym "Silni na starcie" (Starting Strong); nieoficjalnie wiadomo, że oceny wystawione Polsce w raporcie są pozytywne. »

Samorządowcy: potrzebne bardziej precyzyjne przepisy ws. audytu

Aktualizacja: 21.11.2011

Samorządowcy z dużych miast postulują doprecyzowanie przepisów, dotyczących obowiązkowego badania miejskich finansów przez niezależnych audytorów. Docelowo opowiadają się za rozszerzeniem takiego audytu także na mniejsze jednostki. »

Nowe drogi powiatowe w lubelskim za ponad 176 mln zł

Aktualizacja: 21.11.2011

Budowa i modernizacja 155 km dróg powiatowych kosztem przeszło 176 mln zł to efekt projektu inwestycyjnego, zrealizowanego wspólnie przez 16 powiatów Lubelszczyzny. Większość wydatków pokryto z funduszy unijnych. »

Straż gminna może karać za handel w niedozwolonych miejscach

Aktualizacja: 21.11.2011

Strażnicy gminni są uprawnieni do karania grzywną w drodze mandatu karnego handlujących poza dozwolonymi miejscami - głosi rozporządzenie ministrów spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości. »

Świętokrzyskie stawia na promocję w szkołach

Aktualizacja: 21.11.2011

"Świętokrzyskie na rzecz edukacji" to pilotażowy program, który ma wypromować region poprzez scenariusze lekcyjne. Materiały trafią do wszystkich szkół w sześciu województwach sąsiadujących ze świętokrzyskim. »

Projekt ws. kwalifikacji nauczycieli w szkołach ponadgimnazjanych

Aktualizacja: 18.11.2011

Nauczyciele biologii, geografii, fizyki lub chemii będą mogli uczyć w szkołach ponadgimnazjalnych przedmiotu uzupełniającego przyroda - taki zapis znalazł się w projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie kwalifikacji nauczycieli. »

"Transgraniczne Usługi e-Administracji dla Europy" - w Poznaniu

Aktualizacja: 18.11.2011

Rozwiązania dla potrzeb publicznej e-administracji, m.in. system tzw. elektronicznej tożsamości, prezentowane są w Poznaniu na wystawie towarzyszącej 6. Europejskiej Konferencji Ministerialnej na temat e-administracji "Borderless eGovernment Services for Europeans". »

Kwalifikacja wojskowa 2012

Aktualizacja: 18.11.2011

Termin ogłoszenia kwalifikacji w 2012 r. wyznaczono na 20 stycznia. Kwalifikacja potrwa od 6 lutego do 30 kwietnia 2012 r. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Gminy najlepszym pracodawcą

Aktualizacja: 17.11.2011

Samorządy są najlepszym pracodawcą na czas kryzysu. Gwarantują stałą pracę, podwyżki i stabilność zatrudnienia. Konkurencję z nimi przegrywa nawet administracja rządowa, ocenia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Białystok wyda 598 mln zł na inwestycje w 2012 r.

Aktualizacja: 17.11.2011

598 mln zł ma zostać w 2012 roku wydanych na inwestycje przez gminę Białystok. 340 mln zł z tej kwoty to dotacje z UE - poinformował we wtorek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, prezentując projekt budżetu na 2012 r. »

Przetargi na odbiór odpadów – obowiązkiem gmin

Aktualizacja: 17.11.2011

Czy według przepisów ustawy śmieciowej gmina musi zorganizować przetarg na odbiór nieruchomości? Tak – odpowiada resort środowiska. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama