| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

NSA: Nie wolno pobierać linii papilarnych pracownika

Aktualizacja: 10.10.2011

Szef nie może pobierać od pracowników odcisku ich linii papilarnych, żeby kontrolować czas pracy, nawet jeżeli oni sami się na to zgodzili - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. »

Sądy administracyjne nie zajmują się zamówieniami publicznymi

Aktualizacja: 10.10.2011

Skargi na postanowienie prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie zamówień publicznych należy kierować do sądu powszechnego, a nie administracyjnego - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. »

Urzędy skarbowe za rzadko korygują deklaracje

Aktualizacja: 10.10.2011

Urzędy skarbowe mogą same korygować niektóre błędy w naszych deklaracjach podatkowych, ale za rzadko korzystają z takiej możliwości - uważają eksperci podatkowi. Administracja skarbowa tłumaczy, że większość błędów nie kwalifikuje się do takich korekt. »

Sąd: gmina nie musi płacić za oświetlenie obwodnicy

Aktualizacja: 10.10.2011

Gmina wiejska Słupsk (Pomorskie) nie musi płacić za oświetlenie biegnącej przez jej teren obwodnicy o klasie drogi ekspresowej - uznał w piątek słupski sąd rejonowy i oddalił powództwo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeciwko samorządowi. »

GDOŚ: Szkolenia przez internet o obszarach chronionych Natura 2000

Aktualizacja: 10.10.2011

Szkolenia o unijnej sieci obszarów chronionych Natura 2000 uruchomiła w internecie Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska - poinformowała rzeczniczka prasowa GDOŚ Monika Jakubiak. W Polsce jest prawie 1000 miejsc podlegających takiej ochronie. »

Uchwała rady gminy konieczna do złożenia skargi

Aktualizacja: 06.10.2011

Uchwała rady gminy jest konieczna dla prawidłowego złożenia skargi przez wójta – wyjaśnił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim. »

Elektroniczne mapy dla służb ratowniczych - na wiosnę 2012 r.

Aktualizacja: 06.10.2011

Do końca marca 2012 r. mają być gotowe elektroniczne mapy dla Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego, które przyjmują zgłoszenia na wszystkie numery alarmowe (w tym 112). Dzięki temu możliwa będzie dokładniejsza lokalizacja zgłoszeń. »

Parki narodowe będą samodzielnie gospodarować pieniędzmi - ustawa podpisana

Aktualizacja: 06.10.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o ochronie przyrody, zgodnie z którą parki narodowe będą prowadzić samodzielną gospodarkę finansową - poinformowała w czwartek prezydencka kancelaria. »

Do 20 października sprawozdania gmin z opieki nad dziećmi

Aktualizacja: 06.10.2011

Rozporządzenie Ministra Pracy dotyczące sprawozdań rzeczowo-finansowych z zakresu opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 zawiera przydatny dla samorządów wzór dokumentu. W tym roku gminy złożą sprawozdania po raz pierwszy i mają na to czas do 20 października. »

Polacy najbardziej ufają wójtom, burmistrzom i prezydentom

Aktualizacja: 06.10.2011

Wśród instytucji władzy największym zaufaniem Polaków cieszą się wójt, burmistrz lub prezydent miasta oraz prezydent RP, a najmniejszym - Sejm i Senat. Większość państwowych instytucji cieszy się większym zaufaniem niż pięć lat temu - wynika z sondażu TNS OBOP. »

Rozporządzenia do ustawy śmieciowej przed końcem roku

Aktualizacja: 13.10.2011

Gotowe są już cztery z maksymalnie ośmiu aktów wykonawczych do tzw. ustawy śmieciowej, która zacznie obowiązywać z początkiem 2012 r. Wszystkie rozporządzenia będą wydane do końca tego roku - zapewnił wiceminister środowiska Bernard Błaszczyk. »

MEN: sześciolatki do szkół obowiązkowo od 2013 r.

Aktualizacja: 05.10.2011

Wszystkie sześciolatki pójdą do szkoły dopiero od września 2013 r. - taka propozycja zmiany przepisów zostanie przedstawiona przez resort edukacji nowemu parlamentowi. Oznacza to przesunięcie o rok wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków »

Język migowy w urzędzie - ustawa opublikowana

Aktualizacja: 12.10.2011

Ustawa zapewniająca niepełnosprawnym pomoc osób władających językiem migowym w kontaktach z urzędami administracji publicznej ukazała się właśnie w Dzienniku Ustaw. »

Wydatki samorządów na kulturę w 2010 r.

Aktualizacja: 04.10.2011

Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, iż w 2010 r. samorządy zwiększyły nakłady na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego o 10,3 proc. – w relacji do wydatków poniesionych na ten cel w roku 2009. »

Dodatkowe 100 zł w listopadzie i grudniu do świadczeń pielęgnacyjnych

Aktualizacja: 06.10.2011

Dodatkowe 100 zł miesięcznie w listopadzie i w grudniu otrzymają osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne - przewiduje rozporządzenie Rady Ministrów, o którym podało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »