| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

"Rzeczpospolita": Samorządowcy tłumnie uciekają na Wiejską

Aktualizacja: 21.09.2011

Prawie co szósty kandydat do parlamentu to samorządowiec, o mandat walczy 1172 radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Czeka nas wiele lokalnych wyborów uzupełniających? - zastanawia się "Rzeczpospolita". »

Obowiązuje nowelizacja ustawy o scalaniu i wymianie gruntów

Aktualizacja: 21.09.2011

Weszła w życie nowelizacja ustawy o scalaniu i wymianie gruntów. Ustawa doprecyzowuje pojęcia m.in. dotyczące gruntów czy uczestnika scalania. »

Pierwsza edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego

Aktualizacja: 20.09.2011

Ruszył program pożyczkowy dla jednostek samorządu terytorialnego na finansowanie inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich. Nabór wniosków do Samorządowego Programu Pożyczkowego odbywa się w trybie konkursowym. Wnioski są przyjmowane do 6 października br. »

3 400 placówek uczestniczy w Programie Rozwoju Bibliotek

Aktualizacja: 20.09.2011

Ponad 1,5 tys. bibliotek z małych miejscowości zakwalifikowało się do drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Otrzymają one - podobnie jak 1, 9 tys. bibliotek z pierwszej tury programu - sprzęt informatyczny, granty oraz ofertę szkoleń dla pracowników. »

Do końca września dyrektorzy szkół ustalą dodatkowe dni wolne

Aktualizacja: 20.09.2011

To ostatnie dni dla dyrektorów szkół na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie dodatkowych dni wolnych w roku szkolnym 2011/2012 oraz podanie tej informacji do publicznej wiadomości. »

"Rzeczpospolita": Samorząd średnio dba o biznes

Aktualizacja: 20.09.2011

Trójka z plusem - taką ocenę wystawili przedsiębiorcy władzom gminnym w zakresie realizacji swobody gospodarczej - informuje "Rzeczpospolita" na podstawie badań IBnDiPP. »

Dyrektorowi szkoły nie można skrócić kadencji bezpodstawnie

Aktualizacja: 20.09.2011

Dyrektorowi, który wygrał konkurs, nie można skracać okresu sprawowania funkcji – chyba że źle wykonuje obowiązki. »

Ostatni dzwonek dla gmin przyszłości

Aktualizacja: 19.09.2011

Już tylko do końca września br. gminy aktywnie działające na rzecz poprawy klimatu mogą zgłaszać swój udział w ogólnopolskim konkursie „Gmina przyszłości”. Dotychczas do rywalizacji stanęły gminy z województw warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i małopolskiego. »

Radosna Szkoła 2012 – terminy składania wniosków

Aktualizacja: 19.09.2011

W październiku mija termin składania przez dyrektorów szkół wniosków do organów prowadzących o wsparcie finansowe na 2012 r. w ramach programu Radosna Szkoła. Samorządy mają czas na składanie wniosków do wojewodów do 2 listopada 2012 r. »

Hall bierze pod uwagę zmiany w obowiązku szkolnym sześciolatków

Aktualizacja: 16.09.2011

Minister edukacji Katarzyna Hall bierze pod uwagę możliwość zmian w dotychczasowych przepisach wprowadzających w przyszłym roku obowiązek nauki dla sześciolatków. Wówczas we wrześniu 2012 do szkoły poszłyby obowiązkowo tylko te dzieci, które miałyby skończone 6 lat. »

Powstało samorządowe stowarzyszenie Gdański Obszar Metropolitalny

Aktualizacja: 19.09.2011

W Gdańsku odbyło się w czwartek zebranie założycielskie stowarzyszenia Gdański Obszar Metropolitalny (GOM). Organizacja ma integrować Trójmiasto i sąsiadujące z nim samorządy. Do GOM nie przystąpiła jednak Gdynia, której władze założyły podobne stowarzyszenie. »

Posłowie za dalszymi pracami nad projektem ustawy o płacy minimalnej

Aktualizacja: 19.09.2011

Wszystkie kluby opowiedziały się za kontynuowaniem prac nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Zakłada on stopniowe podwyższanie płacy - do 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. »

ZUS pomoże wypełnić dokumenty rodzicowi, który zatrudni nianię

Aktualizacja: 15.09.2011

Rodzic, który zdecyduje się legalnie zatrudnić nianię, będzie mógł otrzymać pomoc przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformowano w środę dziennikarzy w siedzibie ZUS. Dla rodziców i niań uruchomiono też specjalną infolinię. »

Senat doprecyzował nowelę ustawy o dostępie do informacji publicznej

Aktualizacja: 15.09.2011

Ograniczenie prawa do informacji publicznej ze względu na ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa przewiduje przyjęta w środę przez Senat poprawka do nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. »

Obywatelski projekt dot. sześciolatków - do komisji

Aktualizacja: 15.09.2011

Wszystkie kluby poselskie opowiedziały się w Sejmie za skierowaniem do komisji obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty, zakładającego cofnięcie reformy edukacji. Projekt krytykuje jednak Platforma Obywatelska. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ekspert z zakresu HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »