reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Samorząd zrównoważonego rozwoju - konferencja

Aktualizacja: 07.11.2011

22. listopada, o godz. 13.00 podczas Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA w Poznaniu, z inicjatywy Fundacji Godła Promocyjnego oraz WAiNS Politechniki Warszawskiej, odbędzie się Konferencja pt. ”Samorząd Zrównoważonego Rozwoju”. »

Tychy zachęcają dotacjami do zakładania niepublicznych żłobków

Aktualizacja: 04.11.2011

Wszystkie żłobki niepubliczne i kluby dziecięce, które powstaną w Tychach, dostaną do 400 zł dofinansowania na jedno dziecko. Taką uchwałę przyjęli radni. Miasto chce zachęcić różne podmioty do zakładania tych dwóch form opieki nad małym dzieckiem. »

Gmina nie może uprzywilejowywać swoich spółek

Aktualizacja: 04.11.2011

Uchwała rady gminy, która różnicuje stawki lokalnego podatku w zależności od tego, czy płaci go spółka komunalna, czy inny podmiot, jest niezgodna z prawem i pokrzywdzony może ją zaskarżyć do sądu - wynika z wyroku WSA w Gliwicach. »

NIK: samorządy nie radzą sobie z organizacją komunikacji autobusowej

Aktualizacja: 04.11.2011

Większość samorządów nie radzi sobie z organizowaniem komunikacji autobusowej. W efekcie błędów i zaniedbań urzędników na jednych trasach brakuje przewoźników, na innych jest ich za dużo - ocenia Najwyższa Izba Kontroli w piątkowym komunikacie. »

Policja nie może sama ustalać, które dane osób przechowywać

Aktualizacja: 03.11.2011

Policja musi przestrzegać ustawy o ochronie danych osobowych i nie może przechowywać danych osób, co do których prawomocnie umorzono postępowanie karne - wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. »

Nowe zasady funkcjonowania instytucji kultury

Aktualizacja: 03.11.2011

Nowelizacja ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej zawiera przepisy korzystne dla samorządów występujących w roli organizatorów działalności kulturalnej. »

W 2012 r. program opieki nad zwierzętami bezdomnymi – w każdej gminie

Aktualizacja: 03.11.2011

Do 31 marca 2012 r. gminy będą miały czas na uchwalenie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. »

"Parkiet": Gminy zagrożone bankructwem?

Aktualizacja: 03.11.2011

Według resortu finansów ryzyko niewypłacalności jest najwyższe w przypadku gmin wiejskich i powiatów - alarmuje "Parkiet". »

Starostwa mają kłopot z budżetami na 2012 rok

Aktualizacja: 03.11.2011

Warmińsko-mazurskie starostwa powiatowe w 2012 r. w większości nie będą rozpoczynały nowych inwestycji, a ich konstruowane właśnie budżety nastawiane są "na przetrwanie". Jednostki podległe starostwom będą musiały oszczędzać dosłownie na wszystkim - powiedzieli PAP starostowie. »

RPD: w żłobkach, przedszkolach i szkołach nieodpowiednie posiłki

Aktualizacja: 02.11.2011

Posiłki w żłobkach, przedszkolach i szkołach są często niedostosowane do wieku i potrzeb dzieci; brakuje regulacji prawnych, które określiłyby m.in. wartość odżywczą posiłków serwowanych w tych placówkach - zwraca uwagę rzecznik praw dziecka Marek Michalak. »

Fundacja Sendzimira zasadziła ponad 120 drzew

Aktualizacja: 07.11.2011

W czwartek 27 października br. Fundacja Sendzimira we współpracy z Fundacją Aeris Futuro w ramach programu ‘Czas na las’ posadziła ponad 120 drzew w Parku Krajobrazowym, w celu zneutralizowania wpływu tegorocznej edycji Akademii Letniej na klimat. W akcję włączyło się Centrum Promocji Ekorozwoju. »

Prezydencki projekt dot. zmian w samorządach już w grudniu w Sejmie

Aktualizacja: 02.11.2011

W grudniu do Sejmu trafi prezydencki projekt zmian w funkcjonowaniu samorządów. Obok rozwiązań zwiększających wpływ obywateli na samorządy, przewidziano w nim m.in. możliwość łączenia mandatu wójta, burmistrza, prezydenta miasta z mandatem senatora. »

Samorządy chcą zmian w ustawie o wspieraniu rodziny

Aktualizacja: 03.11.2011

Sprzeciw wobec sposobu wprowadzenia w życie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która zobowiązuje samorządy do prowadzenia ośrodków adopcyjnych - wyraził Konwent Marszałków Województw RP, który obradował w piątek w Olsztynie. »

Ruszyła Akademia Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego

Aktualizacja: 31.10.2011

Ponad 20 urzędników z pięciu krajów odebrało w piątek w Warszawie świadectwa ukończenia pierwszego szkolenia w ramach Akademii Administracji Publicznej Partnerstwa Wschodniego. »

Informatyzacja a działanie urzędów w Polsce - raport MSWiA

Aktualizacja: 28.10.2011

Resort Spraw Wewnętrznych i Administracji zlecił Badanie wpływu informatyzacji na działania administracji publicznej w Polsce w 2011 r. W badaniach przeprowadzonych on-line wzięło udział ponad 1600 urzędów samorządowych i rządowych z całej Polski. Jak wynika z raportu - w około 40 proc. urzędów wzrosła sprawność załatwiania spraw i efektywność wykorzystania zasobów urzędów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama