reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Dziennik Gazeta Prawna": Ciężkie odchudzanie administracji

Aktualizacja: 06.12.2010

Zapowiadane odchudzanie administracji publicznej może poskutkować lawiną pozwów - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Racjonalizacja zatrudnienia w administracji - uchwalona

Aktualizacja: 05.12.2010

O 10 proc. ma być zmniejszone zatrudnienie w administracji do 2013 roku - zakłada uchwalona w piątek przez Sejm ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych. Cięcia etatów nie obejmą jednak policji, straży pożarnej i granicznej. »

Sejm przyjął kodeks wyborczy

Aktualizacja: 05.12.2010

Sejm jednogłośnie przyjął w piątek kodeks wyborczy, który zawiera przepisy dotyczące wszystkich rodzajów wyborów. Zakłada on m.in. możliwość dwudniowego głosowania i korespondencyjnego głosowania dla Polaków przebywających za granicą. »

Na listach wyborczych minimum 35 proc. kobiet

Aktualizacja: 05.12.2010

Nie mniej niż 35 proc. kobiet i nie mniej niż 35 proc. mężczyzn musi znaleźć się na liście wyborczej, żeby została zarejestrowana - zdecydowali posłowie. Sejm przyjął w piątek ustawę, która ma zwiększyć udział kobiet w polityce. »

RPD: o odebraniu dziecka nie może decydować pracownik socjalny

Aktualizacja: 05.12.2010

W przypadku braku jednomyślności ws. odebrania dziecka z rodziny, decyzji nie powinien podejmować samodzielnie pracownik socjalny - uważa RPD, który napisał w tej sprawie do szefa MSWiA. Resort przygotował rozporządzenie regulujące te procedury w ustawie antyprzemocowej. »

Senackie propozycje dot. m.in. wygaszania mandatów radnych

Aktualizacja: 03.12.2010

Skrócenie z trzech do jednego miesiąca czasu, jaki ma rada gminy, powiatu czy sejmik na wygaszenie mandatu radnego - to jedna ze zmian proponowanych w senackim projekcie nowelizacji samorządowej ordynacji wyborczej, który w czwartek rozpatrzyli posłowie. »

Komisje o projekcie tzw. ustawy żłobkowej

Aktualizacja: 03.12.2010

Klubiki dziecięce, które sprawują opiekę nad małymi dziećmi, będą miały trzy lata na dostosowanie się do wymogów przewidzianych dla tego typu placówek - zdecydowali posłowie rozpatrujący sprawozdanie podkomisji nt. projektu "ustawy żłobkowej". »

W piątek w Sejmie o ustawie zwiększającej udział kobiet w wyborach

Aktualizacja: 03.12.2010

Nie mniej niż 35 proc. kobiet i nie mniej niż 35 proc. mężczyzn musi znaleźć się na liście wyborczej, żeby została zarejestrowana - przewiduje projekt ustawy, która ma zwiększyć udział kobiet w wyborach. Głosowanie zaplanowano na piątek. »

Kiedy zamknąć szkołę z powodu mrozu

Aktualizacja: 03.12.2010

Niskie temperatury mogą być przyczyną zamknięcia szkoły – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”. »

Pożyczki dla samorządów na realizację programu rozwoju obszarów wiejskich

Aktualizacja: 02.12.2010

Weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie pożyczek z budżetu państwa na wyprzedzające finansowanie w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich. »

Komisja rewizyjna nie skontroluje radnego

Aktualizacja: 02.12.2010

Rada gminy nie może zlecić komisji rewizyjnej przeprowadzenie kontroli działań radnego – wyjaśnił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach. Uchwała taka stanowi istotne naruszenie prawa i podlega stwierdzeniu nieważności. »

"Samorząd terytorialny dla Polski"

Aktualizacja: 02.12.2010

Wzmocnienie jednostek pomocniczych w gminach miejskich - dzielnic i osiedli - a także roli powiatów to kolejne propozycje zespołu doradców prezydenta dotyczące zmian funkcjonowania samorządu. »

Minister wyrazi zgodę na zwiększenie liczby studentów

Aktualizacja: 02.12.2010

Uczelnia będzie musiała uzyskać zgodę ministra za zwiększenie liczby studentów, a do tzw. minimum kadrowego wykładowca będzie się liczył tylko na jednej uczelni - takie m.in. przepisy projektu nowelizacji ustawy o uczelniach zaakceptowała w środę sejmowa podkomisja. »

Odpowiedzialność materialna urzędników: koalicja za, opozycja przeciw.

Aktualizacja: 02.12.2010

Kluby PO i PSL poparły w środowej debacie w Sejmie projekt ustawy, w myśl której funkcjonariusze publiczni będą ponosić odpowiedzialność materialną za "rażące przekroczenie prawa". Przedstawiciele PiS i SLD byli przeciwni temu rozwiązaniu. »

Ponad 70 poprawek do projektu kodeksu wyborczego

Aktualizacja: 01.12.2010

Ponad 70 poprawek o charakterze merytorycznym i technicznych złożyły cztery kluby parlamentarne do projektu kodeksu wyborczego. W środę po południu poprawkami zajmie się nadzwyczajna komisja sejmowa, która pracowała nad projektem przez ostatnie półtora roku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Piekarczyk

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama