Projekt ustawy o Systemie Informacji Oświatowej - do podkomisji
Aktualizacja: 05.01.2011
Projekt ustawy o Systemie Informacji Oświatowej skierowany został do podkomisji - zdecydowali we wtorek posłowie z Komisji: Edukacji Nauki i Młodzieży oraz Samorządu i Polityki Regionalnej. System ma ułatwiać zarządzanie oświatą, planowanie i wydatkowanie środków finansowych. »
Dodatek uzupełniający dla nauczycieli wliczany do wynagrodzenia za urlop
Aktualizacja: 31.03.2011
Samorządy mają obowiązek uwzględniania w wynagrodzeniu za urlop wypoczynkowy nauczycieli również dodatku uzupełniającego. »
Infolinia dla ofiar przemocy w rodzinie
Aktualizacja: 04.01.2011
0 801 12 00 02 - to numer telefonu interwencyjno-informacyjnego, na który już od dzisiaj mogą dzwonić oczekujące pomocy osoby pokrzywdzone przestępstwem w rodzinie. »
"Puls Biznesu": urzędnik przychyli ci nieba
Aktualizacja: 04.01.2011
Polski urzędnik dopieści petenta. Nauczy się tego na kursach fundowanych przez Unię Europejską - ujawnia "Puls Biznesu". »
"Życie Warszawy": co mają nowi radni stolicy
Aktualizacja: 04.01.2011
W obecnej Radzie Warszawy jest 16 milionerów. Najwięcej w swoich szeregach ma ich Platforma Obywatelska. Najmniej - SLD. Czy zamożność rajców wpływa na ich postawę podczas istotnych dla mieszkańców głosowań? - zastanawia się "Życie Warszawy". »
Resort środowiska uporządkuje gospodarkę odpadami
Aktualizacja: 04.01.2011
Kontynuacja reform dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi i gospodarki wodnej - to główne zadania, jakie stawia przed sobą na 2011 r. resort środowiska. »
Aktualizacja: 04.01.2011
1 stycznia 2011 r. weszła w życie ustawa, która zakazuje dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną. »
Firmy mają płacić 23 proc. VAT od infrastruktury przekazywanej gminom
Aktualizacja: 04.01.2011
Inwestycje prowadzone przez deweloperów podrożeją, jeśli infrastruktura przekazywana przez nich nieodpłatnie gminom będzie opodatkowana 23-proc. VAT-em - ostrzegają eksperci podatkowi. Dziś przekazanie takie nie jest opodatkowane. »
Policja: dla absolwentów krótsze szkolenie podstawowe
Aktualizacja: 03.01.2011
Absolwenci, którzy skończą studia związane z prawem, administracją, bezpieczeństwem narodowym czy wewnętrznym i w ciągu roku zdecydują się wstąpić do policji, przejdą krótsze szkolenia podstawowe - tuż po Nowym Roku szef policji podpisze porozumienia z pierwszymi uczelniami. »
"Dziennik Gazeta Prawna": Rolnicy mogą mieć kłopoty z powodu KRUS
Aktualizacja: 03.01.2011
Rolnicy z własnej kieszeni pokryją koszty leczenia - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »
Samorządowcy zabiegają o wpisanie zamków krzyżackich na listę UNESCO
Aktualizacja: 03.01.2011
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego chce wpisać na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO zespół gotyckich zamków krzyżackich w północno-wschodniej Europie. Władze regionu liczą, że projekt poprą też inne województwa oraz Rosja, Litwa, Łotwa i Estonia. »
Nowa ustawa - nie będzie już tajemnicy państwowej i służbowej
Aktualizacja: 03.01.2011
Od niedzieli nie ma już tajemnicy państwowej i służbowej. W życie weszła bowiem nowa ustawa o ochronie informacji niejawnych, która likwiduje te pojęcia używane w polskim prawie od 1949 r. Jest to jednak tylko zmiana terminologii, tajemnice nie znikną. »
Od 1 stycznia droższe bilety kolejowe
Aktualizacja: 03.01.2011
Od 1 stycznia drożeją bilety kolejowe - będą kosztować średnio od 50 gr do 1 zł więcej. Jest to spowodowane głównie wzrostem stawki podatku VAT. W życie wejdą wyższe ulgi na przejazdy dla studentów. »
Zmiany w dofinansowaniu zatrudnienia niepełnosprawnych
Aktualizacja: 03.01.2011
Zmniejszenie od lipca dofinansowania zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu lekkim i umiarkowanym, a zwiększenie - niepełnosprawnych w stopniu znacznym przewiduje nowelizacja ustawy o niepełnosprawnych, która właśnie weszła w życie. »
Aktualizacja: 03.01.2011
Od 1 stycznia w Polsce przybyło 5 nowych miast. Prawa miejskie otrzymały: Wolbórz, Nowe Brzesko, Pruchnik, Czyżew i Gościno. W sumie w Polsce jest obecnie 908 miast. »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?