reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Projekt ustawy o Systemie Informacji Oświatowej - do podkomisji

Aktualizacja: 05.01.2011

Projekt ustawy o Systemie Informacji Oświatowej skierowany został do podkomisji - zdecydowali we wtorek posłowie z Komisji: Edukacji Nauki i Młodzieży oraz Samorządu i Polityki Regionalnej. System ma ułatwiać zarządzanie oświatą, planowanie i wydatkowanie środków finansowych. »

Dodatek uzupełniający dla nauczycieli wliczany do wynagrodzenia za urlop

Aktualizacja: 31.03.2011

Samorządy mają obowiązek uwzględniania w wynagrodzeniu za urlop wypoczynkowy nauczycieli również dodatku uzupełniającego. »

Infolinia dla ofiar przemocy w rodzinie

Aktualizacja: 04.01.2011

0 801 12 00 02 - to numer telefonu interwencyjno-informacyjnego, na który już od dzisiaj mogą dzwonić oczekujące pomocy osoby pokrzywdzone przestępstwem w rodzinie. »

"Puls Biznesu": urzędnik przychyli ci nieba

Aktualizacja: 04.01.2011

Polski urzędnik dopieści petenta. Nauczy się tego na kursach fundowanych przez Unię Europejską - ujawnia "Puls Biznesu". »

"Życie Warszawy": co mają nowi radni stolicy

Aktualizacja: 04.01.2011

W obecnej Radzie Warszawy jest 16 milionerów. Najwięcej w swoich szeregach ma ich Platforma Obywatelska. Najmniej - SLD. Czy zamożność rajców wpływa na ich postawę podczas istotnych dla mieszkańców głosowań? - zastanawia się "Życie Warszawy". »

Resort środowiska uporządkuje gospodarkę odpadami

Aktualizacja: 04.01.2011

Kontynuacja reform dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi i gospodarki wodnej - to główne zadania, jakie stawia przed sobą na 2011 r. resort środowiska. »

Ustawa antydyskryminacyjna

Aktualizacja: 04.01.2011

1 stycznia 2011 r. weszła w życie ustawa, która zakazuje dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną. »

Firmy mają płacić 23 proc. VAT od infrastruktury przekazywanej gminom

Aktualizacja: 04.01.2011

Inwestycje prowadzone przez deweloperów podrożeją, jeśli infrastruktura przekazywana przez nich nieodpłatnie gminom będzie opodatkowana 23-proc. VAT-em - ostrzegają eksperci podatkowi. Dziś przekazanie takie nie jest opodatkowane. »

Policja: dla absolwentów krótsze szkolenie podstawowe

Aktualizacja: 03.01.2011

Absolwenci, którzy skończą studia związane z prawem, administracją, bezpieczeństwem narodowym czy wewnętrznym i w ciągu roku zdecydują się wstąpić do policji, przejdą krótsze szkolenia podstawowe - tuż po Nowym Roku szef policji podpisze porozumienia z pierwszymi uczelniami. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Rolnicy mogą mieć kłopoty z powodu KRUS

Aktualizacja: 03.01.2011

Rolnicy z własnej kieszeni pokryją koszty leczenia - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Samorządowcy zabiegają o wpisanie zamków krzyżackich na listę UNESCO

Aktualizacja: 03.01.2011

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego chce wpisać na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO zespół gotyckich zamków krzyżackich w północno-wschodniej Europie. Władze regionu liczą, że projekt poprą też inne województwa oraz Rosja, Litwa, Łotwa i Estonia. »

Nowa ustawa - nie będzie już tajemnicy państwowej i służbowej

Aktualizacja: 03.01.2011

Od niedzieli nie ma już tajemnicy państwowej i służbowej. W życie weszła bowiem nowa ustawa o ochronie informacji niejawnych, która likwiduje te pojęcia używane w polskim prawie od 1949 r. Jest to jednak tylko zmiana terminologii, tajemnice nie znikną. »

Od 1 stycznia droższe bilety kolejowe

Aktualizacja: 03.01.2011

Od 1 stycznia drożeją bilety kolejowe - będą kosztować średnio od 50 gr do 1 zł więcej. Jest to spowodowane głównie wzrostem stawki podatku VAT. W życie wejdą wyższe ulgi na przejazdy dla studentów. »

Zmiany w dofinansowaniu zatrudnienia niepełnosprawnych

Aktualizacja: 03.01.2011

Zmniejszenie od lipca dofinansowania zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu lekkim i umiarkowanym, a zwiększenie - niepełnosprawnych w stopniu znacznym przewiduje nowelizacja ustawy o niepełnosprawnych, która właśnie weszła w życie. »

Przybyło 5 nowych miast

Aktualizacja: 03.01.2011

Od 1 stycznia w Polsce przybyło 5 nowych miast. Prawa miejskie otrzymały: Wolbórz, Nowe Brzesko, Pruchnik, Czyżew i Gościno. W sumie w Polsce jest obecnie 908 miast. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama