reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Rzeczpospolita": Zadłużone metropolie

Aktualizacja: 29.11.2010

W połowie roku jedno miasto miało więcej niż 50 proc. długów wobec dochodów - informuje resort finansów. Najprawdopodobniej był to Kraków. Z informacji zebranych przez "Rzeczpospolitą" do końca roku mogą dołączyć do niego: Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Warszawa i Poznań. »

ARiMR: od 1 grudnia br. rolnicy będą dostawali dopłaty bezpośrednie

Aktualizacja: 29.11.2010

Od 1 grudnia br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie wypłacanie dopłat bezpośrednich za 2010 rok. W ciągu dwóch pierwszych dni chce przekazać rolnikom ok. 2 mld zł. W pierwszej kolejności pieniądze dostaną powodzianie. »

Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym - uchwalona

Aktualizacja: 26.11.2010

Sejm uchwalił ustawę o publicznym transporcie zbiorowym. Oznacza to, że m.in. samorządy będą zajmować się organizowaniem przewozu osób, niezbędnego z punktu widzenia interesu społecznego. Pozostałe przewozy będą wykonywali na zasadach rynkowych przewoźnicy komercyjni. »

Zbiórka podpisów pod inicjatywą zmian w "janosikowym"

Aktualizacja: 26.11.2010

Obywatelska inicjatywa ws. zmiany ustawy o tzw. janosikowym wkrótce zostanie zgłoszona u marszałka Sejmu. W piątek zakończył się pierwszy etap zbierania podpisów pod projektem. Poparła go m.in. prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. »

"Rzeczpospolita": W szkołach nadal po staremu

Aktualizacja: 26.11.2010

Nauczyciele wciąż przekazują encyklopedyczną wiedzę - ubolewa "Rzeczpospolita". »

Regionalne fundusze ochrony środowiska wspomogą samorządowców

Aktualizacja: 26.11.2010

Szefowie pięciu regionalnych funduszy ochrony środowiska chcą wesprzeć samorządowców w przygotowaniu i realizacji strategii rozwoju Polski Zachodniej - poinformował w czwartek prezes wielkopolskiego funduszu Przemysław Gonera. »

Nowelizacja ustawy o zarządzaniu kryzysowym

Aktualizacja: 25.11.2010

Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do noweli ustawy o zarządzaniu kryzysowym. Zmiany wprowadzają m.in. definicję europejskiej infrastruktury krytycznej; będzie to infrastruktura, której zakłócenie lub zniszczenie miałoby istotny wpływ na co najmniej dwa państwa UE. »

Wojewoda będzie powoływał inspektora ochrony środowiska

Aktualizacja: 25.11.2010

Wojewoda będzie powoływał wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska za zgodą głównego inspektora - zdecydował Sejm, przyjmując w czwartek pięć poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o inspekcji ochrony środowiska. »

Senat bez poprawek przyjął ustawę dot. nadgodzin strażaków

Aktualizacja: 25.11.2010

Senat jednogłośnie i bez poprawek przyjął w czwartek nowelizację ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Zmiana prawa sprawi, że od 2011 r. zawodowi strażacy będą dostawać finansowe rekompensaty za nadliczbowy czas pracy. »

W 2009 roku z pomocy samorządowych ośrodków wsparcia skorzystało 117 tys. osób

Aktualizacja: 25.11.2010

Ponad 117 tys. osób doświadczających przemocy skorzystało w 2009 r. z pomocy gminnych i powiatowych ośrodków wsparcia - wynika ze sprawozdania z realizacji krajowego programu przeciwdziałania przemocy. »

"Rzeczpospolita": emerytury do korekty

Aktualizacja: 25.11.2010

Według "Rzeczpospolitej", mimo ostatnich zapewnień Donalda Tuska, że zmiany nie będą rewolucyjne, wciąż każdy sposób na uzyskanie budżetowych oszczędności jest możliwy. Rząd rozważa aż siedem propozycji zmian w systemie emerytalno-rentowym. »

II tura wyborów prezydentów 5 grudnia w ponad 50 miastach

Aktualizacja: 25.11.2010

Do II tury wyborów dojdzie w ponad 50 ze 107 miast, w których rządzą prezydenci. Dogrywka odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia m.in. w 8 miastach wojewódzkich. »

Rząd: ograniczenie barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców

Aktualizacja: 24.11.2010

Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął m.in. projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców przedłożony przez ministra gospodarki. »

MEN: jest szansa na finansowanie przedszkoli z subwencji oświatowej

Aktualizacja: 24.11.2010

MEN jest na etapie wstępnych rozmów z premierem i ministrem finansów na temat finansowania edukacji przedszkolnej z subwencji oświatowej. Minister edukacji narodowej Katarzyna Hall chce, aby finansowanie to rozpoczęło się po 2012 r. »

Prace nad reformą uczelni do 15 stycznia

Aktualizacja: 25.11.2010

Do 15 stycznia mają zakończyć się prace sejmowej komisji edukacji nad nowelizacjami ustaw reformującymi szkolnictwo wyższe - zdecydowali w środę posłowie. Przeciwna temu była opozycja, która zarzuciła posłom PO nadmierny pośpiech w tej sprawie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama