| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

"Puls Biznesu": Ulotki mają poprawić zyski Poczty Polskiej

Aktualizacja: 04.10.2010

Krajowy monopolista powalczy o rynek druków bezadresowych - informuje "Puls Biznesu". »

We wtorek rząd zajmie się minimalnym wynagrodzeniem

Aktualizacja: 03.10.2010

We wtorek rząd zajmie się projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2011 r. - wynika z opublikowanego w piątek porządku obrad rządu. Resort pracy - autor projektu - nie informuje, jaką kwotę zaproponował. »

MSWiA: 100 mln zł na nadgodziny strażaków

Aktualizacja: 01.10.2010

Strażacy PSP będą mogli otrzymywać rekompensaty finansowe za nadliczbowy czas służby. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej wprowadzający takie rozwiązanie od 2011 roku. W planach przyszłorocznego budżetu MSWiA oraz budżetów wojewodów na ten cel zarezerwowano blisko 100 mln zł. »

W Krakowie powstanie System Elektronicznych Usług Publicznych

Aktualizacja: 01.10.2010

Do połowy 2013 r. w Krakowie powstanie System Elektronicznych Usług Publicznych umożliwiający załatwianie spraw w urzędach on-line. W czwartek władze miasta i samorządu wojewódzkiego podpisały umowę o dofinansowaniu projektu kwotą 4,9 mln zł. »

W Sejmie ruszają prace nad reformą polskich uczelni

Aktualizacja: 01.10.2010

6 października ruszają w Sejmie prace nad reformą polskich uczelni. Rządowe ustawy mają zdecentralizować system szkolnictwa i dać większą wolność programową. Posłowie komisji edukacji zapowiadają jednak, że zanim się nimi zajmą potrzebne będzie wysłuchanie publiczne. »

"Dziennik Polski": Małopolska walczy jak może z dopalaczami

Aktualizacja: 01.10.2010

Stawka większa niż życie - tak "Dziennik Polski" określa działania mające na celu uniemożliwienie dalszego działania sklepom sprzedającym szkodliwe substancje pod przykrywką wyrobów kolekcjonerskich. »

"Polska The Times": Dziewięć miesięcy do polskiej prezydencji w UE

Aktualizacja: 01.10.2010

Budżet na lata 2014-2020, Partnerstwo Wschodnie, rynek wewnętrzny, polityka energetyczna, polityka bezpieczeństwa i obrony - to priorytety polskiej prezydencji w Unii Europejskiej - informuje "Polska The Times". »

Przewoźnik nie musi uzgadniać z gminą planu tras

Aktualizacja: 30.09.2010

Prywatny przewoźnik, który zamierza korzystać z publicznych przystanków komunikacji, nie musi uzgadniać z gminą rozkładu jazdy ani też planowanych tras – orzekł Sąd Apelacyjny. »

Projekt budżetu 2011 już w Sejmie

Aktualizacja: 30.09.2010

Do Sejmu wpłynął projekt budżetu na 2011 rok - poinformowało w czwartek Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu. Marszałek Grzegorz Schetyna powiedział, że debata budżetowa odbędzie się w Sejmie w przyszły czwartek. »

Rusza reforma nauki

Aktualizacja: 30.09.2010

Konkursowy podział środków na badania, możliwość konsolidacji lub likwidacji słabszych instytutów - to niektóre zmiany w systemie nauki, które wchodzą w życie w piątek. Uczeni chwalą reformę, chociaż nie mają pewności, na ile będzie skuteczna. »

Do 10 października wnioski o wsparcie z programu „Radosna szkoła”

Aktualizacja: 30.09.2010

Resort Edukacji narodowej przypomina dyrektorom szkół o upływającym 10 października terminie na składanie wniosków o pomoc finansową w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”. »

"Dziennik Polski": pani minister, kiedy podpis?

Aktualizacja: 30.09.2010

Minister edukacji nadal nie podpisała rozporządzenia o organizacji roku szkolnego. Dyrektorzy narzekają, że nie mogą zaplanować pracy szkół - pisze "Dziennik Polski". »

Gminy zaktualizują dane w zestawieniu budynków, mieszkań i osób

Aktualizacja: 29.09.2010

Obowiązuje już rozporządzenie Rady Ministrów precyzujące zakres danych w zestawieniu budynków mieszkań i osób - do których uzupełnienia i aktualizacji zobowiązane są urzędy gmin. »

Zmiany w Państwowym Ratownictwie Medycznym

Aktualizacja: 29.09.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra zdrowia. »

Kandydujący prezydenci miast nie biorą urlopów na czas kampanii

Aktualizacja: 29.09.2010

Ubiegający się o reelekcję prezydenci miast w przeważającej większości nie planują urlopów na czas kampanii. B. prezes TK Jerzy Stępień podkreśla, że nie mają takiego prawnego obowiązku. PAP pytała m.in. o urlopy prezydentów Krakowa, Poznania, Wrocławia, Warszawy. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Ekonomista, prawnik, doradca podatkowy, publicysta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »