reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Czy wójt informuje przedsiębiorcę o planowanej kontroli

Czy wójt informuje przedsiębiorcę o planowanej kontroli

Czy wójt (burmistrz, prezydent miasta) powinien powiadomić przedsiębiorcę o terminie kontroli, przeprowadzanej na podstawie art. 379 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (kontrola przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska)?

Odpowiedź: Zasadą jest, że o zamiarze przeprowadzenia kontroli należy przedsiębiorcę poinformować. Tak wynika z przepisów ustawy z 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców, której przepisy znajdą zastosowanie także do kontroli, o której mowa w art. 379 Prawa ochrony środowiska.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Czy wójt informuje przedsiębiorcę o planowanej kontroli

Przeczytaj uzasadnienie odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Administracja

Zdjęcia

Czy wójt informuje przedsiębiorcę o planowanej kontroli./ fot. Shutterstock
Czy wójt informuje przedsiębiorcę o planowanej kontroli./ fot. Shutterstock

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama