reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

MSWiA pracuje nad zmianą ustawy o dostępie do informacji publicznej

Aktualizacja: 21.11.2010

MSWiA pracuje nad zmianami w ustawie o dostępie do informacji publicznej. Chodzi o regulację dot. ponownego wykorzystania danych na cele komercyjne i niekomercyjne, np. do tworzenia map czy prognoz pogody. W UE rynek związany z tym zagadnieniem wart jest 27 mld euro. »

MRR: w styczniu lista regionów, które dostaną dalsze środki z UE

Aktualizacja: 19.11.2010

W styczniu 2011 r. zostanie ogłoszona lista regionów, które dostaną dodatkowe środki z UE w ramach podziału tzw. krajowej rezerwy wykonania - zapowiedziała w czwartek w Białymstoku minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. »

"Dziennik Polski" Nauczyciele boją się uczniów i rodziców

Aktualizacja: 19.11.2010

Nauczyciele w Krakowie masowo ruszyli na zorganizowane przez kuratorium szkolenie o bezpieczeństwie - informuje "Dziennik Polski". Coraz częściej spotykają się z agresją uczniów i rodziców. »

URE: jednocyfrowe podwyżki cen prądu w 2011 r.

Aktualizacja: 18.11.2010

Gospodarstwa domowe mogą spodziewać się w przyszłym roku jednocyfrowej podwyżki cen energii elektrycznej - poinformował w czwartek wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk. »

Trzy nowe programy MNiSW dla rozwoju polskiej nauki

Aktualizacja: 18.11.2010

Wspieranie wybitnych młodych naukowców i umiędzynarodowienie polskich czasopism naukowych to zadania trzech nowych programów ustanowionych przez minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbarę Kudrycką: "Ideas Plus", "Index Plus" i "Iuventus Plus". »

Senat poparł ustawę o zatrudnianiu i rehabilitacji

Aktualizacja: 18.11.2010

 Senat nie wprowadził w środę poprawek do nowelizacji ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji niepełnosprawnych, która przewiduje zmniejszenie dofinansowania do zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu lekkim i umiarkowanym, a zwiększenie - dla niepełnosprawnych w stopniu znacznym. »

Poprawki Senatu do ustawy okołobudżetowej

Aktualizacja: 18.11.2010

Senat zgłosił w środę poprawki do ustawy okołobudżetowej, zakładające m.in. rozszerzenie ulg komunikacyjnych dla niewidomych. Niewidomi - wbrew woli resortu finansów - mogą uzyskać m.in. 93-proc. ulgę na bilety jednorazowe i miesięczne na autobusy i pociągi osobowe. »

Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić opłatę dworcową

Aktualizacja: 17.11.2010

Chcemy wprowadzić opłatę dworcową, jest opracowany projekt ustawy w tym zakresie - powiedział wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt. Wyjaśnił, że w innych krajach są pobierane takie opłaty i nie wzbudza to sensacji. »

Obowiązkowa woda bieżąca w pomieszczeniach sanitarnohigienicznych szkół

Aktualizacja: 18.11.2010

Od września 2011 r. we wszystkich szkołach publicznych i niepublicznych uczniowie będą mogli korzystać z ciepłej i zimnej bieżącej wody. »

Wytyczne dla komisarzy wyborczych

Aktualizacja: 17.11.2010

Państwowa Komisja Wyborcza uchwaliła wytyczne dla komisarzy wyborczych dotyczące sprawdzania prawidłowości ustalenia wyników głosowania, wyników wyborów i ich ogłaszania. »

Rada Ministrów o gminnych odpadach

Aktualizacja: 17.11.2010

Podczas wtorkowych obrad Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. »

"Puls Biznesu": Budżety dużych miast na 2011 r.

Aktualizacja: 17.11.2010

Listopad jest ważnym miesiącem dla wielu miast, nie tylko ze względu na nadchodzące wybory samorządowe - pisze "Puls Biznesu". »

Rząd przyjął rozporządzenie o finansach funduszy ochrony środowiska

Aktualizacja: 17.11.2010

Rząd przyjął we wtorek rozporządzenie o zasadach prowadzenia finansów funduszy ochrony środowiska - Narodowego i wojewódzkich - podało Centrum Informacyjne Rządu. Środki wypłacane jednostkom budżetowym z funduszy najpierw trafią do budżetu państwa. »

Nowa lista przedsięwzięć o znaczącym oddziaływaniu na środowisko

Aktualizacja: 16.11.2010

Rodzaje przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko oraz przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko określa nowe rozporządzenie Rady Ministrów. »

PKP Intercity zapyta pasażerów, czy wagony są czyste

Aktualizacja: 16.11.2010

Pasażerowie PKP Intercity będą mogli zrobić zdjęcie lub nagrać telefonem komórkowym brudne przedziały i toalety w pociągach i wysłać je do przewoźnika. Rzeczniczka spółki Małgorzata Sitkowska zapewnia, że przewoźnik uwzględni uwagi pasażerów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama