| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

"Gazeta Wyborcza": po co szpitalowi ksiądz na etacie, z pensją

Aktualizacja: 27.09.2010

Kapelani, podobnie jak lekarze czy pielęgniarki, są etatowymi pracownikami szpitali - pisze "Gazeta Wyborcza". Są potrzebni, ale czy na pewno za publiczne pieniądze? - pytają pielęgniarki ze szpitala w Bielsku-Białej. »

"Metro": Zakopane obiecuje Polsce olimpiadę

Aktualizacja: 27.09.2010

Słowacy zaproponowali nam, byśmy wspólnie zorganizowali zimowe igrzyska. Pomysł podchwycili konkurujący ze sobą w kampanii samorządowej zakopiańscy politycy. Wszyscy chcą olimpiady i przekonują, że tym razem będzie to możliwe - pisze "Metro". »

Trzech Króli dniem wolnym od pracy

Aktualizacja: 24.09.2010

6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, będzie dniem wolnym od pracy - zdecydował w piątek Sejm, nowelizując Kodeks pracy i ustawę o dniach wolnych od pracy. Nowelą zajmie się jeszcze Senat. »

IPN przypomina kandydatom do samorządu o obowiązku lustracyjnym

Aktualizacja: 24.09.2010

Pion lustracyjny IPN przypomina kandydatom w listopadowych wyborach samorządowych o obowiązku złożenia oświadczenia o ewentualnych związkach ze służbami specjalnymi PRL. »

"Dziennik Polski": uzdrowiska czeka kryzys?

Aktualizacja: 24.09.2010

Uzdrowiska domagają się wyższych stawek z NFZ za utrzymanie i leczenie pacjentów. Już w tym roku otrzymały one kontrakty niższe średnio o blisko 30 proc. od ubiegłorocznych - pisze "Dziennik Polski". »

Lasy Państwowe w sektorze finansów publicznych

Aktualizacja: 24.09.2010

Nie będzie prywatyzacji Lasów Państwowych - zapewnił w czwartek wiceminister środowiska Janusz Zaleski. Wątpliwości takie pojawiły się po tym, gdy w projekcie noweli ustawy o finansach publicznych zapisano, że Lasy zostaną włączone do sektora finansów publicznych. »

Urzędnik sprawujący opiekę nie musi pracować po godzinach

Aktualizacja: 23.09.2010

Urzędnik sprawujący opiekę nad osobą chorą lub dzieckiem do lat ośmiu nie musi już pracować po godzinach, w niedzielę czy święto – wystarczy, że nie wyrazi zgody na pracę w dodatkowym czasie – stanowi nowelizacja ustawy o pracownikach urzędów państwowych, która właśnie weszła w życie. »

Numer 112 będzie w pełni działał w 2011 r.

Aktualizacja: 23.09.2010

Najdalej w lutym 2011 r. system powiadamiania ratunkowego za pomocą numeru 112 będzie działał na obszarze połowy kraju, a do końca roku w całym - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Piotr Kołodziejczyk. »

Poczta Polska będzie zwalniać

Aktualizacja: 24.09.2010

Wiceminister infrastruktury Maciej Jankowski powiedział w czwartek w Sejmie, że do 2015 r. z Poczty Polskiej może odejść ponad 8 tys. osób. To element opracowywanej właśnie strategii Poczty, która ma zapobiec utracie płynności finansowej firmy i umożliwić inwestycje. »

Samorządowcy i specjaliści o zarządzaniu kryzysowym

Aktualizacja: 22.09.2010

Powszechne ubezpieczenia od powodzi, inny system informowania o sytuacji hydrologicznej, współpraca samorządu z administracją rządową w planowaniu przestrzennym - to tematy poruszane we wtorek na konferencji dotyczącej zarządzania kryzysowego. »

"Dziennik Polski": Szkoła albo zdrowie

Aktualizacja: 23.09.2010

Szkoła albo zdrowie - do takiego wniosku można dojść po lekturze raportu dotyczącego wypadków uczniów, pisze "Dziennik Polski". »

W 2011 r. płatne nadgodziny strażaków

Aktualizacja: 22.09.2010

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza przyznać strażakom prawo wyboru pomiędzy dodatkowym czasem wolnym a dodatkowym wynagrodzeniem za przepracowane nadgodziny. »

Nie ma decyzji ws. wynagrodzeń pielęgniarek

Aktualizacja: 22.09.2010

Wzrost wynagrodzeń pielęgniarek oraz ograniczenie handlu długami szpitali - to główne założenia noweli ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, nad którą we wtorek debatowały sejmowe komisje: zdrowia i samorządu terytorialnego. Z powodu braku kworum nie doszło do głosowania. »

Deficyt sektora finansów publicznych przekroczy 100 mld zł

Aktualizacja: 22.09.2010

Deficyt sektora finansów publicznych w 2010 roku może wynieść nieco ponad 100 mld zł - poinformował minister finansów Jacek Rostowski. Zapowiedział także tworzenie ram prawnych, które uniemożliwią nadmierne zadłużanie się samorządów. »

Ustawa o podpisie elektronicznym - od 1 stycznia 2011 r.

Aktualizacja: 22.09.2010

Chcemy, żeby ustawa o podpisie elektronicznym, która wprowadza nowe rodzaje e-podpisu, została uchwalona w tym roku i zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2011 r. - poinformował wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »