reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rząd przyjął założenia do projektu ustawy o kontroli w administracji

Aktualizacja: 20.10.2010

Rząd przyjął we wtorek założenia do projektu ustawy o kontroli w administracji rządowej. Nowe przepisy mają wprowadzić jednolity model, zasady i tryb kontroli w centralnych i terytorialnych organach administracji w Polsce. »

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Aktualizacja: 21.10.2010

21 października po raz kolejny obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mediacji. W naszym kraju instytucja mediacji istnieje od lat, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to niezwykle skuteczny sposób rozwiązywania sporów. »

Gminy przejmą własność odpadów komunalnych

Aktualizacja: 21.10.2010

Gminy przejmą obowiązki właścicieli nieruchomości w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi - poinformowało CIR po posiedzeniu Rady Ministrów. Rząd przyjął we wtorek założenia do nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Bez długów na czarną listę

Aktualizacja: 20.10.2010

Nie trzeba mieć długów, by zostać wpisanym do rejestru dłużników - ubolewa "Dziennik Gazeta Prawna". »

Senacka komisja ma wątpliwości, co do wolnego w Trzech Króli

Aktualizacja: 19.10.2010

Senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej, która we wtorek zajmowała się zmianami w przepisach wprowadzających dzień wolny od pracy w święto Trzech Króli, nie zajęła stanowiska w tej sprawie. »

NIK: samorządy często zatrudniają "samych swoich"

Aktualizacja: 19.10.2010

Trzy czwarte samorządów źle przeprowadza nabór urzędników - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Jej zdaniem, większość samorządów celowo manipuluje procedurami konkursowymi i ich wynikami - tak, by stanowiska dostawali "sami swoi". »

Wzory protokołów i wytyczne dla komisji wyborczych w uchwałach PKW

Aktualizacja: 19.10.2010

Warunki korzystania z techniki elektronicznej w wyborach, wytyczne dla terytorialnych komisji wyborczych oraz wzory protokołów – określiła Państwowa Komisja Wyborcza w uchwałach opublikowanych w Monitorze Polski. »

Na żądanie strony urząd musi kserować odpisy dokumentów

Aktualizacja: 19.10.2010

Urzędnik nie może odmówić stronie prawa do otrzymania kserokopii akt sprawy, może jedynie ustalić odpłatność za korzystanie z urzędowych kserokopiarek – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. »

Do 31 października informacja o stanie realizacji zadań oświatowych

Aktualizacja: 18.10.2010

Do 31 października wójtowie, burmistrzowie i prezydenci mają czas na przedstawienie radnym informacji o stanie realizacji zadań oświatowych za poprzedni rok szkolny. »

Oświadczenie o niekaralności zamiast zaświadczenia i dom bez pozwolenia na budowę

Aktualizacja: 19.10.2010

26 października rząd ma zająć się projektami ustaw z tzw. pakietu deregulacyjnego, który jest częścią jesiennej ofensywy legislacyjnej PO. W pakiecie są m.in. ustawy o ograniczeniu barier administracyjnych, zagospodarowaniu przestrzennym i Krajowym Rejestrze Sądowym. »

"Rzeczpospolita": rodzinne dynastie na wybory

Aktualizacja: 19.10.2010

Na samorządowych listach wyborczych roi się od żon, mężów, braci, sióstr i dzieci znanych polityków - ustaliła "Rzeczpospolita". Gazeta podaje liczne przykłady. »

"Metro": rząd ukarze esemesowych prześladowców

Aktualizacja: 19.10.2010

Kilka milionów Polaków pada ofiarą obraźliwych maili, sms-ów, wpisów na forach internetowych, umieszczanych przez niechcianych adoratorów czy natrętnych sąsiadów. Dziś uporczywym nękaniem zajmie się rząd, a prześladowca będzie mógł trafić do więzienia nawet na trzy lata - pisze "Metro". »

Wysłuchanie publiczne nt. ustawy o pieczy zastępczej

Aktualizacja: 18.10.2010

Ponad sto osób ma uczestniczyć w wysłuchaniu publicznym nt. projektu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Ustawa ma pomagać rodzinom w kryzysie, by jeśli to możliwe, nie dopuścić do odebrania dzieci; ma też ułatwić pracę rodzicom zastępczym. »

Kraszewski: nie ma zgody na włączenie Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych

Aktualizacja: 19.10.2010

Minister środowiska Andrzej Kraszewski jest sceptyczny co do włączenia Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych. "Rozmowy w tej sprawie trwają z ministrem finansów, ale na razie naszej zgody na to nie ma" - powiedział w poniedziałek PAP Kraszewski. »

"Metro": Co trzeci Polak pracuje bez stałej umowy

Aktualizacja: 18.10.2010

Bez stałej umowy w ubiegłym roku pracowało ponad 27 proc. Polaków. To najwięcej w Europie - informuje "Metro". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama