reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Prawo do trzynastki nauczyciela biorącego udział w strajku i zatrudnionego do 30 czerwca

Prawo do trzynastki nauczyciela biorącego udział w strajku i zatrudnionego do 30 czerwca

Nauczyciel likwidowanej z końcem sierpnia szkoły miał zawartą umowę na czas określony od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. Brał udział w strajku od 8 kwietnia do 26 kwietnia 2019 r. Czy nabył on prawo do trzynastki za 2019 r. w tej szkole?

Odpowiedź: Za okres od 1 stycznia 2019 r. do 30 czerwca 2019 r. nauczycielowi nie należy się trzynastka. Nie przepracował on bowiem 6 miesięcy, przy czym z orzecznictwa Sądu Najwyższego wynika, że musi to być faktyczne (efektywne) przepracowanie. Wstrzymanie się od wykonywania obowiązków w trakcie legalnego strajku nie jest nieobecnością nieusprawiedliwioną. Okoliczność ta nie stanowi więc podstawy utraty uprawnienia na podstawie art. 3 pkt 1 ustawy z 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej. Nie mniej nauczyciel nie spełnia jednej z przesłanek nabycia prawa do trzynastki, czyli co najmniej sześciomiesięcznego okresu przepracowania.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Prawo do trzynastki nauczyciela biorącego udział w strajku i zatrudnionego do 30 czerwca

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Administracja

Zdjęcia

Prawo do trzynastki nauczyciela biorącego udział w strajku i zatrudnionego do 30 czerwca
Prawo do trzynastki nauczyciela biorącego udział w strajku i zatrudnionego do 30 czerwca

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Forum Od-nowa

Organizacja non-profit

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama