reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"Rzeczpospolita": fotoradary pod lupą

Aktualizacja: 24.08.2010

MSWiA sprawdza, czy gminne fotoradary służą poprawie bezpieczeństwa na drogach, czy celom biznesowym. Ze względu bowiem na wysokie koszty sprzętu (ok. 200 tys. zł) niektóre gminy decydują się na dzierżawę fotoradarów od prywatnych firm - ujawnia "Rzeczpospolita". »

"Metro": Zachód biedny jak Polska B

Aktualizacja: 24.08.2010

Bunt w Polsce A. Pięć zachodnich województw chce, żeby rząd traktował je tak samo, jak uboższą Ścianę Wschodnią. Samorządowcy przekonują, że nad granicą niemiecką też jest Polska B - akcentuje "Metro". »

Od 1 września zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Aktualizacja: 23.08.2010

Od 1 września przewoźnicy kolejowi wprowadzą korektę w swoich rozkładach jazdy. Część pociągów zniknie, część przybędzie, a niektóre zmienią godziny kursowania. »

Zwiększono limit środków unijnych dla obszarów wiejskich

Aktualizacja: 23.08.2010

Zwiększony został limit środków na pomoc dla młodych rolników oraz na wsparcie w tworzeniu nowych miejsc pracy na wsi, poza rolnictwem - poinformował na konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki. »

Zapisy do lekarzy przez internet

Aktualizacja: 23.08.2010

Możliwość umawiania się na wizyty w publicznych poradniach przez internet, monitorowanie on-line statusu w kolejce do lekarza lub na badanie oraz skuteczniejsze wykrywanie fałszowania recept i dokumentacji medycznej - zakłada projekt ustawy autorstwa Ministerstwa Zdrowia. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Polacy i gęsi bez głosu w dyplomacji

Aktualizacja: 23.08.2010

Tylko dwóch ambasadorów Unii Europejskiej pochodzi z Europy Środkowej. Resztę w garści trzyma stara piętnastka - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", który poznał treść raportu Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. »

"Dziennik Polski": Szkolne podręczniki z internetu

Aktualizacja: 23.08.2010

Twórcy internetowych podręczników chcą, żeby bezpłatne, elektroniczne książki można było wykorzystywać oficjalnie na lekcjach, pisze "Dziennik Polski". Wkrótce takie podręczniki trafią do recenzji Ministerstwa Edukacji, od którego będą zależały ich dalsze losy. »

MSWiA: wypłacono zasiłki dla 1,8 tys. rodzin z Dolnego Śląska

Aktualizacja: 22.08.2010

Blisko 1,8 tys. rodzin z Dolnego Śląska, poszkodowanych w wyniku sierpniowej powodzi, otrzymało już pierwszą pomoc finansową w postaci zasiłku do 6 tys. zł - poinformowała w piątek rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak. »

NFZ: ponad 856 mln zł dla niektórych województw

Aktualizacja: 22.08.2010

Oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia, które w planie finansowym na 2011 rok, zgodnie z obowiązującym algorytmem podziału środków otrzymały mniej pieniędzy, dostaną dodatkowo w sumie ponad 856 mln zł - poinformowało w piątek biuro prasowe NFZ. »

Sandomierskie nagrody Bonum Publicum dla regionalistów

Aktualizacja: 22.08.2010

Adam Podgórski z Rudy Śląskiej, Jerzy Jakubowów z Kowar i sandomierzanin Józef Myjak - to tegoroczni laureaci nagrody Bonum Publicum im. Aleksandra Patkowskiego. Funduje je Sandomierz (Świętokrzyskie) za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz własnego regionu. »

Na początku 2011 r. przetarg na szybkie łącza

Aktualizacja: 23.08.2010

W pierwszym kwartale 2011 r. rozpocznie się przetarg na częstotliwości dla bezprzewodowych łączy telekomunikacyjnych, które pozwolą m.in. na oglądanie wideo w wysokiej rozdzielczości w komórkach i przesyłanie dużych plików - poinformowała PAP prezes UKE Anna Streżyńska. »

"Puls Biznesu": Pocztowcy walczą o rynek

Aktualizacja: 20.08.2010

Poczta Polska domaga się od alternatywnego operatora kilkudziesięciu milionów złotych odszkodowania - informuje "Puls Biznesu". »

"Życie Warszawy": Ratusz chce odzyskać policyjne mieszkania

Aktualizacja: 20.08.2010

Warszawski ratusz chce odzyskać kilka tysięcy mieszkań komunalnych, które zajmują policjanci. Komenda Stołeczna lokali oddać nie zamierza - informuje "Życie Warszawy". »

Promocja samorządów i firm za unijne pieniądze

Aktualizacja: 20.08.2010

Samorządy oraz firmy z Podkarpacia będą mogły promować się m.in. na targach dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). Zarząd województwa przeznaczył na dofinansowanie 80 projektów ponad 8,6 mln zł. »

Badania psychologiczne strażników gminnych

Aktualizacja: 20.08.2010

Zarówno strażnicy gminni jak i kandydaci na strażników poddawani są badaniom psychologicznym, których zakres i tryb określa rozporządzenie Ministra Zdrowia obowiązujące od 17 sierpnia. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama