| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

NIK o szpitalach i badaniach klinicznych

Aktualizacja: 29.07.2010

Publiczne szpitale kliniczne, zamiast zarabiać na komercyjnych badaniach zlecanych przez producentów leków i sprzętu medycznego, ponosiły ich koszty. Wynikające z tego straty Narodowego Funduszu Zdrowia są trudne do oszacowania. Kontrola dotycząca jedynie ułamka takich badań wykazała, że NFZ niesłusznie obciążono na 3,7 mln zł. »

"Dziennik Gazeta Prawna": udawana reforma zdrowia

Aktualizacja: 29.07.2010

Rząd twierdzi, że chce uchwalić ustawy reformujące system ochrony zdrowia zawetowane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W rzeczywistości będą to ich łagodniejsze wersje - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Rzeczpospolita": modernizacja kolei poczeka

Aktualizacja: 29.07.2010

Na nowe tory brakuje czterech miliardów złotych. Za środków na ich budowę państwo spłaci długi PKP - donosi "Rzeczpospolita". »

Międzynarodowe Targi Poznańskie inwestują w Lublinie

Aktualizacja: 29.07.2010

Międzynarodowe Targi Poznańskie zostały strategicznym inwestorem Międzynarodowych Targów Lubelskich. Objęły 30,5 proc. kapitału i otrzymały trzy miejsca w sześcioosobowej radzie nadzorczej MTL. »

CIR: w piątek rząd zajmie się Wieloletnim Planem Finansowym

Aktualizacja: 29.07.2010

Rada Ministrów zajmie się w piątek Wieloletnim Planem Finansowym Państwa - poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu. Dokument ma określać m.in. wielkość deficytu budżetowego w ciągu najbliższych czterech lat. »

Kolejna próba porozumienia ws. podwyżki płacy minimalnej

Aktualizacja: 28.07.2010

 W piątek przedstawiciele rządu, związków zawodowych i pracodawców z Komisji Trójstronnej kolejny raz spróbują porozumieć się ws. podwyżki minimalnego wynagrodzenia na 2011 r. Rząd chce by wynosiło ono 1386 zł. Związki, by było o 114 zł wyższe. »

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 28.07.2010

Wykaz certyfikatów uprawniających do wykonywania kontroli projektów i systemów teleinformatycznych, sprawna komunikacja służb ratowniczych obsługujących numery alarmowe - to jedne z wielu obszarów zmian w przepisach, uzgodnione przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. »

Rząd w sprawie granic niektórych gmin i miast

Aktualizacja: 28.07.2010

Rząd wydał rozporządzenie w sprawie ustalenia granic i nazw gmin oraz siedzib ich władz, granic niektórych miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji - informuje CIR. »

Świadectwa umiejętności obok lekarskich specjalizacji

Aktualizacja: 28.07.2010

Świadectwa umiejętności lekarskich obok długotrwałych specjalizacji - taką zmianę proponuje rząd, który przyjął we wtorek założenia do projektu nowelizacji Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. »

Ustawa ułatwiająca odbudowę wałów - podpisana

Aktualizacja: 28.07.2010

Pełniący obowiązki prezydenta Grzegorz Schetyna podpisał w poniedziałek ustawę ułatwiającą odbudowę wałów przeciwpowodziowych po tegorocznej powodzi - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta na stronach internetowych. »

To będzie najbardziej nowoczesny spis rolny

Aktualizacja: 27.07.2010

1 września br. rozpocznie się powszechny spis rolny. Będzie to najbardziej nowoczesny spis, całkowicie oparty o technikę elektroniczną i w dużym stopniu wykorzystujący różne rejestry - poinformował we wtorek rzecznik GUS dr Wiesław Łagodziński. »

Wyższe opłaty za pobyt w sanatorium

Aktualizacja: 27.07.2010

Od października zapłacimy więcej za zakwaterowanie i wyżywienie w sanatorium uzdrowiskowym – projekt nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia obecnie jest przedmiotem uwag. »

Elektrownie wiatrowe w regionach

Aktualizacja: 27.07.2010

Ponad jeden gigawat energii mogą już wytworzyć zainstalowane w Polsce elektrownie wiatrowe. Takich instalacji jest obecnie 347 - poinformowała Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki. »

"Rzeczpospolita": sprawdzą, czy szkoły są gotowe uczyć maluchy

Aktualizacja: 27.07.2010

Jesienią zacznie się pierwsze w kraju badanie przygotowania placówek do przyjęcia sześciolatków - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

"Gazeta Wyborcza": wojna na górze o powszechny internet

Aktualizacja: 27.07.2010

Prezes UKE wzywa MSWiA do podpisania umowy, która od kilku tygodni z nieznanych przyczyn zalega w szufladach resortu. Bez niej nie będzie wsparcia UKE dla samorządów chcących budować u siebie szerokopasmowy internet - ostrzega "Gazeta Wyborcza". »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »