reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

"DGP": Koniec z przymusowymi urlopami do marca

Aktualizacja: 02.06.2010

Państwowa Inspekcja Pracy proponuje wydłużenie trzymiesięcznego terminu wykorzystania zaległych urlopów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Wojewodowie uruchomili specjalne telefony

Aktualizacja: 01.06.2010

Województwa najbardziej dotknięte powodzią uruchomiły numery telefonów informacyjnych. Mieszkańcy mogą dowiadywać się m.in. o zasady wypłaty zasiłków, jak radzić sobie z zanieczyszczoną wodą oraz na co należy zwrócić uwagę po powrocie do zalanego domu. »

Uproszczone procedury budowlane dla powodzian

Aktualizacja: 31.05.2010

Wiadomo już jakie gminy i miejscowości będą mogły korzystać z uproszczonych procedur budowlanych przy usuwaniu skutków powodzi. »

Wojewodowie pomogą zorganizować wybory

Aktualizacja: 31.05.2010

W związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenta RP minister spraw wewnętrznych i administracji polecił wojewodom, aby udzielili wszelkiej pomocy samorządom z terenów dotkniętych powodzią. »

Świętokrzyski samorząd: 2 mln zł pomocy dla pięciu zalanych gmin

Aktualizacja: 31.05.2010

Samorząd świętokrzyski przekaże gminom najbardziej dotkniętym przez powódź 2 miliony zł z nadwyżki budżetowej na sfinansowanie bieżących kosztów usuwania szkód. Sandomierz otrzyma milion zł, Połaniec, Łubnice i Osiek po 300 tys., a Nowy Korczyn 100 tys. zł. »

MSWiA: pieniądze na odbudowę zniszczonych budynków

Aktualizacja: 31.05.2010

Szef MSWiA przekazał już wojewodom zasady dotyczące udzielania pomocy do 20 tys. złotych lub do 100 tys. złotych dla powodzian na remont lub odbudowę domów i mieszkań. »

Ektroniczne protokoły z rozpraw - nowelizacja podpisana

Aktualizacja: 28.05.2010

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego, która wprowadza do polskiej procedury cywilnej protokoły elektroniczne z zapisem przebiegu rozpraw sądowych. »

Dodatkowe 2,3 mld zł na świadczenia zdrowotne

Aktualizacja: 28.05.2010

Oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymają łącznie ponad 2,3 mld zł dodatkowych środków - zakłada projekt zmiany planu finansowego NFZ na 2010 r. Jest to możliwe dzięki zwiększeniu wpływów ze składki na ubezpieczenie zdrowotne. »

"Elektroniczna bransoleta" dla 11 tys. skazanych

Aktualizacja: 28.05.2010

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o odbywaniu kary w systemie dozoru elektronicznego, dzięki której więcej skazanych będzie mogło ubiegać się o ten rodzaj kary. »

Fundusz Kolejowy spłaci zadłużenie PKP

Aktualizacja: 28.05.2010

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o Funduszu Kolejowym oraz ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego PKP - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. »

NIK: świadczenia zdrowotne w DPS powinien finansować NFZ

Aktualizacja: 28.05.2010

Kontrola NIK w Domach Pomocy Społecznej w Łódzkiem wykazała, że niezbędne są zmiany, m.in. prawne, aby świadczenia zdrowotne wykonywane przez pielęgniarki i rehabilitantów zatrudnionych w DPS-ach były finansowane przez NFZ, a nie ze środków na opiekę społeczną. »

IX Mazowieckie Forum Samorządowe o aktywności obszarów wiejskich

Aktualizacja: 27.05.2010

Aktywizacja obszarów wiejskich szansą rozwoju społeczności lokalnych - pod takim hasłem odbywa się od czwartku w Sejmie dwudniowe IX Mazowieckie Forum Samorządowe. »

Prawie 260 tys. nauczycieli za dotychczasową Kartą Nauczyciela

Aktualizacja: 27.05.2010

Blisko 260 tys. nauczycieli jest za utrzymaniem ustawy Karta Nauczyciela i regulacji w niej zapisanych; przeciwnego zdania jest 3,5 tys. - podaje ZNP, powołując się na wyniki swojego referendum. Według minister edukacji, takie odpowiedzi to efekt złego zadania pytania. »

Bezpłatne porady prawne dla powodzian

Aktualizacja: 28.05.2010

Adwokaci z terenów objętych powodzią będą udzielać bezpłatnych porad prawnych dla osób dotkniętych tą klęską żywiołową - poinformowała Naczelna Rada Adwokacka. »

Senat: Polska demokratyczna stoi samorządem

Aktualizacja: 27.05.2010

Polska demokratyczna stoi samorządem terytorialnym - powiedział w czwartek marszałek Senatu Bogdan Borusewicz podczas uroczystej sesji w 20. rocznicę pierwszych wyborów do odrodzonego samorządu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama