| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Naukowcy za instytucją badającą w Polsce i Rosji wspólną historię

Aktualizacja: 19.04.2010

O powołanie w Polsce i Rosji instytucji badawczej zajmującej się "budzącymi w obu stronach emocje społeczne, wspólnymi problemami historii naszych narodów" zaapelowali członkowie zespołu pracującego nad Narodowym Programem Rozwoju Badań Humanistycznych. »

"Rzeczpospolita": Naukowcy apelują o weto wobec ustawy o IPN

Aktualizacja: 19.04.2010

Przedstawiciele środowisk naukowych zaapelowali do marszałka Sejmu o zawetowanie ustawy o IPN, informuje "Rzeczpospolita". »

Deficyt po marcu - 22,7 mld zł, czyli 43,5 proc. planu

Aktualizacja: 19.04.2010

Deficyt budżetowy po marcu wyniósł 22 mld 706 mln zł - wynika z opublikowanych w czwartek szacunków Ministerstwa Finansów. Wykonany deficyt stanowi 43,5 proc. przewidzianego w tym roku deficytu, w wysokości 52,2 mld zł. »

Nowe rozporządzenie w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznej szkoły

Aktualizacja: 16.04.2010

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall regulujące zasady obsadzania stanowisk dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych. Nowy akt wchodzi w życie 21 kwietnia. »

Będą zmiany w funkcjonowaniu bibliotek szkolnych

Aktualizacja: 16.04.2010

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaniepokojone kontrowersyjną praktyką Wrocławia i Jarocina zapowiada zmiany w funkcjonowaniu bibliotek szkolnych – informuje Dziennik Gazeta Prawna »

Warszawa wyemitowała obligacje na 300 mln zł

Aktualizacja: 15.04.2010

Warszawa wyemitowała na rynku krajowym 12-letnie obligacje o łącznej wartości 300 mln zł. Inwestorzy chcieli objąć papiery warte prawie 750 mln zł - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro prasowe Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. »

Wybory Prezydenta RP odbędą się 20 czerwca

Aktualizacja: 15.04.2010

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział w środę, że decyzję w sprawie terminu wyborów prezydenckich ogłosi 21 kwietnia w godzinach rannych. Oznacza to, że wybory prezydenckie odbędą się 20 czerwca. »

Marszałek Komorowski podpisał pierwsze ustawy

Aktualizacja: 15.04.2010

W środę marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego przejął obowiązki głowy państwa, podpisał pięć pierwszych ustaw, m.in. w sprawie tzw. złotego weta ministra skarbu w odniesieniu do spółek energetycznych i paliwowych. »

Nabór do Policji – siedmiokrotnie więcej kandydatów niż miejsc

Aktualizacja: 15.04.2010

Na rok 2010 Komenda Główna Policji zaplanowała 4000 nowych miejsc. Pierwsza grupa nowicjuszy może rozpocząć służbę już pod koniec kwietnia. »

"Parkiet": Samorządy zapożyczają się na potęgę

Aktualizacja: 15.04.2010

Zadłużenie samorządów miast na koniec 2009 r. wyniosło nieco ponad 40 miliardów złotych i wzrosło w ciągu 12 miesięcy o 40 procent - alarmuje "Parkiet". »

Powiaty bronią uprawnień do opieki zastępczej

Aktualizacja: 15.04.2010

Związek Powiatów Polskich nie chce się dzielić z gminami zadaniami związanymi z organizacją rodzin zastępczych – pisze Dziennik Gazeta Prawna. »

Ponad 63 mln zł na pożyczki dla firm z RPO

Aktualizacja: 15.04.2010

O ponad 63 mln zł mogą ubiegać się m.in. regionalne fundusze poręczeń kredytowych w ramach naboru wniosków, jaki ogłosił zarząd województwa podkarpackiego. Otrzymane dotacje zostaną przeznaczone na udzielenie pożyczek podkarpackim firmom. »

Trwają remonty ważnych dworców

Aktualizacja: 15.04.2010

Ponad 6 mln zł ma kosztować remont budynku dworca kolejowego Łódź Widzew. Powstaną m.in. nowe kasy oraz poczekalnia, a w sąsiedztwie parkingi i pętla autobusowa. We wtorek 20 kwietnia budynek zostanie zamknięty dla podróżnych. »

Taxi a "przewóz osób" – poselski projekt nowelizacji prawa

Aktualizacja: 15.04.2010

Zniesienie limitu liczby licencji wydawanych przez gminy taksówkarzom oraz zrównanie sytuacji prawnej kierowców wykonujących dotąd „przewozy osób” i taksówkarzy zakłada przygotowany przez grupę posłów PO projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. »

"Rzeczpospolita": PKP PLK pożyczy miliard euro

Aktualizacja: 19.04.2010

PKP PLK pożyczy od Europejskiego Banku Inwestycyjnego 1 mld euro na pomoc w realizacji inwestycji korzystających z dofinansowania Unii Europejskiej - informuje "Rzeczpospolita". »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »