reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Wybory Prezydenta RP odbędą się 20 czerwca

Aktualizacja: 15.04.2010

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział w środę, że decyzję w sprawie terminu wyborów prezydenckich ogłosi 21 kwietnia w godzinach rannych. Oznacza to, że wybory prezydenckie odbędą się 20 czerwca. »

Marszałek Komorowski podpisał pierwsze ustawy

Aktualizacja: 15.04.2010

W środę marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego przejął obowiązki głowy państwa, podpisał pięć pierwszych ustaw, m.in. w sprawie tzw. złotego weta ministra skarbu w odniesieniu do spółek energetycznych i paliwowych. »

Nabór do Policji – siedmiokrotnie więcej kandydatów niż miejsc

Aktualizacja: 15.04.2010

Na rok 2010 Komenda Główna Policji zaplanowała 4000 nowych miejsc. Pierwsza grupa nowicjuszy może rozpocząć służbę już pod koniec kwietnia. »

"Parkiet": Samorządy zapożyczają się na potęgę

Aktualizacja: 15.04.2010

Zadłużenie samorządów miast na koniec 2009 r. wyniosło nieco ponad 40 miliardów złotych i wzrosło w ciągu 12 miesięcy o 40 procent - alarmuje "Parkiet". »

Powiaty bronią uprawnień do opieki zastępczej

Aktualizacja: 15.04.2010

Związek Powiatów Polskich nie chce się dzielić z gminami zadaniami związanymi z organizacją rodzin zastępczych – pisze Dziennik Gazeta Prawna. »

Ponad 63 mln zł na pożyczki dla firm z RPO

Aktualizacja: 15.04.2010

O ponad 63 mln zł mogą ubiegać się m.in. regionalne fundusze poręczeń kredytowych w ramach naboru wniosków, jaki ogłosił zarząd województwa podkarpackiego. Otrzymane dotacje zostaną przeznaczone na udzielenie pożyczek podkarpackim firmom. »

Trwają remonty ważnych dworców

Aktualizacja: 15.04.2010

Ponad 6 mln zł ma kosztować remont budynku dworca kolejowego Łódź Widzew. Powstaną m.in. nowe kasy oraz poczekalnia, a w sąsiedztwie parkingi i pętla autobusowa. We wtorek 20 kwietnia budynek zostanie zamknięty dla podróżnych. »

Taxi a "przewóz osób" – poselski projekt nowelizacji prawa

Aktualizacja: 15.04.2010

Zniesienie limitu liczby licencji wydawanych przez gminy taksówkarzom oraz zrównanie sytuacji prawnej kierowców wykonujących dotąd „przewozy osób” i taksówkarzy zakłada przygotowany przez grupę posłów PO projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. »

"Rzeczpospolita": PKP PLK pożyczy miliard euro

Aktualizacja: 19.04.2010

PKP PLK pożyczy od Europejskiego Banku Inwestycyjnego 1 mld euro na pomoc w realizacji inwestycji korzystających z dofinansowania Unii Europejskiej - informuje "Rzeczpospolita". »

Kondolencje dla rodzin Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Aktualizacja: 14.04.2010

Szczere wyrazy współczucia Rodzinom i Bliskim Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii Kaczyńskiej i wszystkich tragicznie zmarłych 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu z polską delegacją zmierzającą na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej składa redakcja serwisów internetowych ‘samorzad.infor.pl’ i ‘lokalni.infor.pl’. »

MF chce skuteczniej ściągać należności budżetowe

Aktualizacja: 14.04.2010

Resort finansów chce skuteczniej ściągać należności budżetu i finansów. Ma to ułatwić przygotowywana nowelizacja ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. MF przewiduje m.in. przyspieszenie dochodzenia zobowiązań z majątku wspólnego małżonków. »

Najlepsi w konkursie Złote Formaty

Aktualizacja: 14.04.2010

Siedemnaście miast i regionów oraz jedna dzielnica Warszawy znalazły się w ścisłej czołówce Konkursu Złote Formaty, organizowanego przez Grupę Ströer w ramach Festiwalu Promocji Miast i Regionów. »

Dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 14.04.2010

Od początku roku na Mazowszu wypłacono wnioskodawcom prawie 79 mln zł dofinansowania z unijnego programu Kapitał Ludzki. Podpisano też 225 nowych umów na sumę ok. 73,4 mln zł. Dofinansowywane są np. szkolenia czy promocja samozatrudnienia. »

Przewozy Regionalne podpisały umowę z kolejnym województwem

Aktualizacja: 14.04.2010

Samorządowa spółka Przewozy Regionalne podpisała umowę z władzami Województwa Lubelskiego na finansowanie połączeń kolejowych na terenie województwa - poinformował w poniedziałek rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski. »

Uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego

Aktualizacja: 13.04.2010

Nazwiska 18 zmarłych tragicznie parlamentarzystów odczyta we wtorek w Sejmie marszałek Bronisław Komorowski. Uroczyste zgromadzenie posłów i senatorów uczci ich pamięć minutą ciszy, przyjmie specjalną uchwałę. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama