| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 17.01.2010

Podczas kolejnego (25.11) posiedzenia KWRiST rozpatrzyła ponad 30 projektów ustaw i rozporządzeń przygotowanych m.in. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Środowiska, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. »

Śląskie Warsztaty Innowacji

Aktualizacja: 17.01.2010

Zwrotny i precyzyjny robot spawalniczy, system monitoringu zużycia mediów, termoizolacyjna zaprawa cementowo-styropianowa czy wysokopołyskowa płyta do produkcji mebli - to niektóre innowacyjne wyroby pokazane podczas Śląskich Warsztatów Innowacji w Katowicach. »

Poznańskie Targi - o finansowaniu inwestycji samorządowych

Aktualizacja: 17.01.2010

W dniach 24-27 listopada br. w Poznaniu odbywa się pierwsza edycja Targów dla Gmin, Miast i Regionów GMINA. Jest to miejsce do dyskusji, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń o najważniejszych dla samorządów kwestiach. Jedną z czołowych pozycji na liście spotkań zajęła zorganizowana 25 listopada br. przez redakcję „GSiA” konferencja pt. Finansowanie i realizacja inwestycji samorządowych. »

Becikowe także za poród za granicą

Aktualizacja: 17.01.2010

Kobieta, która przebywała w trakcie ciąży poza Polską, może potwierdzić objęcie opieką medyczną u lekarza w kraju. Na tej podstawie gmina wypłaci becikowe. »

Powiaty przeznaczają zbyt mało środków dla niepełnosprawnych

Aktualizacja: 17.01.2010

Samorządy powiatowe przeznaczają zbyt mało środków na szkolenia, przystosowanie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych i na zatrudnienie asystentów - wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. »

Zagłębie: niepokój wobec planów przedłużenia CMK przez Pyrzowice

Aktualizacja: 17.01.2010

Marginalizacji miast Zagłębia Dąbrowskiego oraz "rozcięcia" gmin w okolicach lotniska w Pyrzowicach obawiają się mieszkańcy i samorządowcy w związku z rozpoczętymi przez kolej pracami studialnymi nad poprowadzeniem przez Pyrzowice przedłużenia Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK) z Zawiercia do Katowic. »

Lekarze zmuszają kobiety w ciąży do korzystania z urlopu macierzyńskiego

Aktualizacja: 17.01.2010

W przypadku gdy pogorszy się stan zdrowia kobiety w ciąży, ma ona prawo do zwolnienia lekarskiego. Nie można jej zmuszać do korzystania z urlopu macierzyńskiego, zanim urodzi dziecko. »

Łódź: powstanie nowe centrum filmowe

Aktualizacja: 17.01.2010

Na początku 2010 r. roku ruszyć ma w Łodzi budowa centrum filmowego Davida Lyncha. Warta ponad 150 mln dolarów inwestycja ma być zakończona w 2012 roku - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej wiceprezydent miasta Włodzimierz Tomaszewski. Środki na inwestycję mają pochodzić m.in. z funduszy europejskich. »

Częstochowa: radni chcą komisarza

Aktualizacja: 17.01.2010

Nie będzie przedterminowych wyborów prezydenta Częstochowy - zdecydowali w poniedziałek (23.10) niemal jednogłośnie miejscy radni. Do przyszłorocznych wyborów samorządowych miastem ma rządzić powołany przez premiera komisarz. Radni PO chcą, by został nim obecny szef rady miasta, Piotr Kurpios (PO). »

Poczta Polska: rosną straty, wstrzymano premie, nie można wykluczyć strajku

Aktualizacja: 17.01.2010

Wbrew założeniom Poczta Polska może nie poprawić wyniku finansowego i może zakończyć rok ze stratą wyższą niż 215 mln zł w 2008 roku. Rok temu taka sytuacja doprowadziła do strajku pocztowców. »

Mazowsze: pilotaż konkursu "Zdrowa Gmina"

Aktualizacja: 17.01.2010

Konkurs organizowany jest przez Polską Unię Onkologii. Jego ideą jest propagowanie badań profilaktycznych chorób nowotworowych. »

Sejm: nie będzie mniej radnych w Warszawie

Aktualizacja: 17.01.2010

Podczas ostatniego posiedzenia Sejm odrzucił projekt ustawy zmniejszającej z 407 do 203 ogólną liczbę radnych w Warszawie. Głównym powodem było negatywne stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej, według której przyjęcie ustawy uniemożliwiłoby dokonanie podziału na okręgi wyborcze dzielnic o liczbie poniżej 50 tys. »

Pełnomocnik w wyborach - ostateczna decyzja Sejmu

Aktualizacja: 17.01.2010

W ubiegłym tygodniu Sejm opowiedział się ostatecznie za większością redakcyjnych i legislacyjnych poprawek Senatu w kwestii nowelizacji ustaw, dotyczących prawa wyborczego. »

Urzędnicy będą zatrudniani na jednolitych zasadach

Aktualizacja: 17.01.2010

Niektóre urzędy, m.in. kancelarie Prezydenta i Sejmu, nie informują o wolnych stanowiskach. Eksperci domagają się utworzenia jednolitych zasad zatrudniania wszystkich urzędników. Senatorowie przygotowali popierany przez rząd projekt ustawy wprowadzający przejrzysty nabór. »

NFZ: nie będzie konkursów na świadczenia zdrowotne w 2010 r.

Aktualizacja: 17.01.2010

NFZ nie przewiduje konkursu na świadczenia zdrowotne w 2010 r. Mają być one zakontraktowane na podstawie aneksów do tegorocznych umów ze świadczeniodawcami - poinformowali w środę przedstawiciele NFZ i Ministerstwa Zdrowia na konferencji „ZOZ 2009”. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »