reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ważne wydarzenia w Sejmie w 2010 r.

Ważne wydarzenia w Sejmie w 2010 r.

Konferencja na temat Traktatu Lizbońskiego, posiedzenie plenarne Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, koncert z okazji Roku Chopinowskiego - to tylko niektóre wydarzenia planowane w Sejmie w 2010 roku.

Już w przyszłym tygodniu - jak informuje biuro prasowe Kancelarii Sejmu - w ramach obchodów Roku Chopinowskiego w sejmowym hallu głównym odbędzie się koncert muzyki Fryderyka Chopina. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita z udziałem pianisty Piotra Palecznego wykonają Koncert Fortepianowy e-moll.

 

Koncertowi towarzyszyć ma wystawa przygotowana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, prezentująca m.in. rękopisy kompozytora.

 

W całym kraju i na świecie odbędzie się ponad dwa tysiące wydarzeń związanych z Chopinem, w tym otwarcie Muzeum Fryderyka Chopina i Centrum Chopinowskiego w Warszawie oraz promocja twórczości kompozytora podczas targów MIDEM w Cannes.

 

W lutym w Sejmie planowana jest z kolei specjalna międzynarodowa konferencja dotycząca roli parlamentów państw członkowskich Unii Europejskiej w Traktacie Lizbońskim.

 

Traktat z Lizbony wzmocnił rolę Parlamentu Europejskiego, który został wyposażony w nowe kompetencje w dziedzinie prawodawstwa unijnego, budżetu i umów międzynarodowych oraz rolę parlamentów krajowych, które zyskały większe możliwości udziału w pracach UE, w szczególności dzięki nowemu mechanizmowi gwarantującemu, że UE będzie podejmować działania jedynie wtedy, jeżeli na szczeblu unijnym można osiągnąć lepsze wyniki.

 

W drugiej połowie roku Sejm i Senat będą z kolei gospodarzami posiedzenia plenarnego Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Zgromadzenie składa się z 248 członków z 26 państw członkowskich NATO oraz z 72 przedstawicieli z państw stowarzyszonych. Obraduje ono na dwóch sesjach plenarnych - wiosennej i jesiennej - odbywających się w poszczególnych państwach członkowskich. Wiosenna sesja zaplanowana jest na przełomie maja i czerwca w Rydze.

 

Już tradycyjnie 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka obradować będą młodzi parlamentarzyści z Sejmu Dzieci i Młodzieży.

 

Ponadto w tym roku aż trzykrotnie każdy Polak będzie mógł zwiedzić polski parlament - 3 maja z okazji Święta Konstytucji, 11 listopada z okazji Święta Niepodległości oraz 15 maja w ramach akcji "Noc Muzeów". Można wówczas odwiedzić wszystkie zakamarki Sejmu i Senatu.

 

PAP

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Kubicz

Doradca podatkowy, Partner Kancelarii LTCA odpowiedzialny za Dział Cen Transferowych i Compliance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama