REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Targi studiów podyplomowych - od piątku w Warszawie

REKLAMA

Ponad 500 ofert edukacyjnych dla magistrów i licencjatów przedstawi 15 uczelni publicznych i prywatnych podczas pierwszego "Salonu Studia Po Dyplomie Perspektywy 2010", który odbędzie się 11 i 12 czerwca w Warszawie.

Salon, który będzie miał charakter targów edukacyjnych, odbędzie się w Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat" (dawny gmach PZPR) w Warszawie. Organizuje go Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

REKLAMA

"Żyjemy w czasach, kiedy trzeba inwestować we własną edukację w ciągu całej swej kariery zawodowej. To się po prostu opłaca" - przekonywał w środę na konferencji prasowej prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Waldemar Siwiński. Do wizyty na salonie zachęcał zarówno studentów ostatnich lat i niedawnych absolwentów, jak i pracowników już od lat aktywnych na rynku pracy.

REKLAMA

W jego opinii, ukończenie studiów podyplomowych, posiadanie dyplomu MBA (pol. Magisterskie Studia Menedżerskie) czy doktoratu nie tylko poprawia sytuację absolwentów wyższych szkół na rynku pracy, ale także ma bezpośredni wpływ na wysokość zarobków.

Według danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak&Sedlak, przeprowadzonego na próbie 92 tys. osób, posiadanie dyplomu MBA warte jest dla menedżera na stanowisku dyrektorskim nawet 120 tys. zł rocznie. Pracownikowi na niższym stanowisku podobna inwestycja przyniesie wzrost zarobków o 50 tys. zł w skali roku. Doktorat dla menedżera wart jest natomiast około 35 tys. w skali roku.

Podczas dwóch dni Salonu możliwości podyplomowego studiowania zaprezentuje 15 uczelni publicznych i prywatnych, m.in. Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Odbędzie się także kilkanaście paneli dyskusyjnych, warsztatów i spotkań. Poza konferencją programową "Kształcenie dla potrzeb biznesu", w której swój udział zapowiedział wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, organizatorzy zapraszają na spotkania, m.in. "Jak dobrze wypaść w oczach pracodawcy?", "Doktorat: dla nauki, dla rynku pracy", "Aktywne formy poszukiwania pracy: jak aktywność w internecie wpływa na karierę", "MBA: kiedy i dla kogo" i "Zapotrzebowanie rynku na specjalistyczne kierunki techniczne, na nowe technologie".

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Amerykanie, Niemcy i Francuzi będą produkować amunicję na Ukrainie. Podpisano już umowy z ukraińskim rządem

Koncern zbrojeniowy ze Stanów Zjednoczonych Northrop Grumman zacznie produkcję amunicji na Ukrainie. Taką informacje przekazał ukraiński portal Militarnyj. To pierwsza taka umowa między ukraińskim rządem a amerykańską firmą produkującą broń.

Za małe podwyżki dla policjantów? Będzie jednak więcej na kontach niż 4,1%? Przecież w policji już dziś jest 15 000 wakatów

Już dziś jest w Policji 15 000 wakatów. Co się stanie z zainteresowaniem pracą policjanta w przypadku podniesienia mundurowym pensji w 2025 r. tylko o 4,1%. Tyle deklaruje rząd premiera D. Tuska dla całej budżetówki w 2025 r.

Czy nauczycielka teraz może przejść na emeryturę z ZUS już po ukończeniu 55. roku życia, na czym polega wcześniejsza emerytura dla nauczycieli

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne choć formalnie emeryturą nie jest, w rzeczywistości pełni rolę wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Czy jednak wszyscy zatrudnieni w tym zawodzie mogą z takiego świadczenia z ZUS skorzystać, zy tylko gdy stracą pracę?

Od 1 września 2025 r. zmiany w szkołach. Jedna godzina tygodniowo religii. Czy coś jeszcze się zmieni?

Ministra edukacji Barbara Nowacka ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w polskich szkołach zostanie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. To oznacza, że uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach religijnych raz w tygodniu.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzeń nawet o 1000 zł dla pracowników samorządowych. Padł apel ZMP

 Związek Miast Polskich wyraził negatywną opinię o projekcie nowelizacji rozporządzenia dotyczącego wynagradzania pracowników samorządowych. 

Nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami. Od dziś wnioski. Wzór wniosku [Podróże z klasą]

Pomimo apeli ZNP nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami w czasie wycieczek szkolnych. Dziś rusza przyjmowanie wniosków do najnowszego programu dofinansowania wycieczek szkolnych (2-5 dni) [Podróże z klasą].

Zmiany w podstawie programowej. Nowa lista lektur bez Rymkiewicza i Dukaja

Minister Edukacji, Barbara Nowacka, ogłosiła, że do końca czerwca zostanie opublikowana podstawa programowa z listą lektur.

W szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Będzie nowe rozporządzenie MEN

Barbara Nowacka, minister edukacji, poinformowała, że od 1 września 2025 r. w szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Lekcje będą mogły być prowadzone w grupach międzyklasowych.

REKLAMA

Wojsko wypłaci 6000 zł mężczyznom i kobietom 18-35 lat. Ochotnicy zasilą rezerwę [Wakacje z wojskiem]

W pierwszym turnusie programu „Wakacje z wojskiem”, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, udział bierze 3,5 tys. młodych Polaków w ponad 30 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. W sumie w okresie wakacyjnym odbędą się trzy tury szkolenia, a wniosek o udział złożyło już ponad 11 tys. osób.

Rada Języka Polskiego opublikowała PDF-a z nowymi zasadami ortografii. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami

Rada Języka Polskiego opublikowała 11 nowych zasad polskiej ortografii. Nowe reguły pisowni w PDF-ie w artykule. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami. 

REKLAMA