REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Targi studiów podyplomowych - od piątku w Warszawie

REKLAMA

Ponad 500 ofert edukacyjnych dla magistrów i licencjatów przedstawi 15 uczelni publicznych i prywatnych podczas pierwszego "Salonu Studia Po Dyplomie Perspektywy 2010", który odbędzie się 11 i 12 czerwca w Warszawie.

Salon, który będzie miał charakter targów edukacyjnych, odbędzie się w Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat" (dawny gmach PZPR) w Warszawie. Organizuje go Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

REKLAMA

"Żyjemy w czasach, kiedy trzeba inwestować we własną edukację w ciągu całej swej kariery zawodowej. To się po prostu opłaca" - przekonywał w środę na konferencji prasowej prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Waldemar Siwiński. Do wizyty na salonie zachęcał zarówno studentów ostatnich lat i niedawnych absolwentów, jak i pracowników już od lat aktywnych na rynku pracy.

REKLAMA

W jego opinii, ukończenie studiów podyplomowych, posiadanie dyplomu MBA (pol. Magisterskie Studia Menedżerskie) czy doktoratu nie tylko poprawia sytuację absolwentów wyższych szkół na rynku pracy, ale także ma bezpośredni wpływ na wysokość zarobków.

Według danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak&Sedlak, przeprowadzonego na próbie 92 tys. osób, posiadanie dyplomu MBA warte jest dla menedżera na stanowisku dyrektorskim nawet 120 tys. zł rocznie. Pracownikowi na niższym stanowisku podobna inwestycja przyniesie wzrost zarobków o 50 tys. zł w skali roku. Doktorat dla menedżera wart jest natomiast około 35 tys. w skali roku.

Podczas dwóch dni Salonu możliwości podyplomowego studiowania zaprezentuje 15 uczelni publicznych i prywatnych, m.in. Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Odbędzie się także kilkanaście paneli dyskusyjnych, warsztatów i spotkań. Poza konferencją programową "Kształcenie dla potrzeb biznesu", w której swój udział zapowiedział wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, organizatorzy zapraszają na spotkania, m.in. "Jak dobrze wypaść w oczach pracodawcy?", "Doktorat: dla nauki, dla rynku pracy", "Aktywne formy poszukiwania pracy: jak aktywność w internecie wpływa na karierę", "MBA: kiedy i dla kogo" i "Zapotrzebowanie rynku na specjalistyczne kierunki techniczne, na nowe technologie".

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Olimpiada ZUS dla uczniów szkół ponadpodstawowych: zgłoszenia do 25 października 2024 r.

Olimpiada ZUS dla uczniów szkół ponadpodstawowych: zgłoszenia do 25 października 2024 r. Szkoły ponadpodstawowe mają czas na zgłoszenie swoich uczniów do olimpiady ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" tylko do 25 października. 

Olimpiada ZUS 2024/2025. Zgłoszenia do 25 października. Nagrody: m.in. indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji, zwolnienie z części egzaminów

Rzecznik ZUS przypomina, że tylko do 25 października 2024 r. szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać swoich uczniów do olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na laureatów olimpiady czekają nagrody rzeczowe, indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni wyższych. Są też nagrody dla szkół. Finał odbędzie się 15 kwietnia 2025 r. 

QUIZ Zmiana czasu. Nie daj się złapać, pytania są proste
10 prostych pytań dotyczących zmiany czasu. Odpowiesz bezbłędnie?
Jak zapobiec obniżeniu nastroju jesienią (tzw. jesiennej depresji)? Kilka prostych rad od psychologa, które naprawdę działają

Jesienna aura, krótsze dni i spadek temperatury mogą wpływać na obniżenie nastroju wielu osób. O tym, jak radzić sobie z tzw. „jesienną depresją", opowie więcej Ada Jakimowicz, psycholożka i psychoterapeutka, która zwróciła uwagę na kilka kluczowych aspektów zdrowia psychicznego.

REKLAMA

Z czym mierzą się dzisiejsi nauczyciele?

To w dużej części na nauczycielach ciąży odpowiedzialność kształtowania przyszłych pokoleń. Wciąż jednak czują się oni niedoceniani. Za małe zarobki, dyskryminacja ze względu na wiek, przeciążenie pracą sprawiają, że wypalenie zawodowe staje się coraz częstszym problemem. Z jakimi wyzwaniami mierzą się nauczyciele na co dzień? 

MS: Zakaz rodzicom odbioru dzieci spod szatni albo świetlicy. Czy min. edukacji B. Nowacka uruchomi interwencje kuratorów w szkołach

Szkoły wprowadzają zakazy wejścia rodziców do … szkół. Np. w okolice szatni albo świetlicy. To efekt ustawy Lex Kamilek i wadliwego sposobu interpretowania zapisów tej ustawy przez dyrektorów szkół. Dyrektorzy wymyślili sobie, że mają prawo zakazać rodzicom np. odprowadzenia syna albo córki pod szatnię (nie chodzi o wejście do szatni, tylko odprowadzenie dziecka pod szatnię). Z sygnałów dochodzących do redakcji wynika, że nieprzyjemności mają rodzice, którzy w ogóle chcą wejść do budynku szkoły bez zezwolenia pracownika szkoły. Rodzice rzekomo naruszają "strefy bezpieczeństwa" ustanawianie przez dyrektorów szkół.

Lekarze usunęli pacjentowi guza, który miał pół metra i ważył sześć kilogramów

O sporym szczęściu może mówić 55-letni sieradzanin. Pomimo tego, że operacja była obarczona dużym ryzykiem niepowodzenia, lekarzom udało się wyciąć pacjentowi guza, który miał pół metra i ważył sześć kilogramów. 

Dlaczego niektóre huragany są bardziej niszczycielskie niż inne? Czy Polska jest zagrożona huraganami?

Dlaczego niektóre huragany są bardziej niszczycielskie niż inne? Huragany, zjawiska tropikalne, powodują zniszczenia głównie przez falę przypływową, ale także deszcz i wiatr. Na skalę zniszczeń wpływa także przystosowanie mieszkańców, ich wiedza o zagrożeniach naturalnych. 

REKLAMA

Zabawa na świeżym powietrzu sposobem na zapobieganie otyłości u dzieci

Nowe wyniki badań opublikowanych na łamach „Acta Paediatrica” sugerują, że dzieci w wieku przedszkolnym, które bawią się na świeżym powietrzu są mniej narażone na wystąpienie otyłości w późniejszym dzieciństwie. 

Nieudana próba oszustwa "na wypadek". Senior przechytrzył oszusta

Tym razem oszustwo "na wypadek" się nie powiodło. 50-latek, który pełnił rolę tzw. "odbieraka" trafił do aresztu. Wszystko dzięki przytomności umysłu seniora, który zorientował się, że dzwoni oszust. 

REKLAMA