REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Woj. śląskie rozpoczęło promocję w Nadrenii Północnej - Westfalii

REKLAMA

Kampanię promocyjną w Nadrenii-Północnej Westfalii prowadzi samorząd woj. śląskiego. Jego przedstawiciele chcą pokazywać polski region w Niemczech jako ciekawe turystycznie miejsce na weekend, eksponując m.in. Szlak Zabytków Techniki Woj. Śląskiego.

Finansowana w całości z budżetu samorządu, warta ok. 1,3 mln zł dwutygodniowa kampania skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi - aktywnych w internecie i przestrzeni miejskiej. Wykorzystuje m.in. niemieckie portale internetowe i społecznościowe. Zakończy się dwudniowym wydarzeniem promocyjnym na rynku w Duesseldorfie.

REKLAMA

REKLAMA

Podczas czwartkowej prezentacji kampanii w Katowicach marszałek woj. śląskiego Bogusław Śmigielski mówił, że oba te regiony współpracują ze sobą od 10 lat - gospodarczo, społecznie i kulturalnie. Z racji przemysłowej historii mają wiele wspólnych doświadczeń, a w 18-milionowej Nadrenii - Północnej Westfalii ok. 1 mln osób ma śląskie korzenie.

Dyrektor wydziału promocji w śląskim urzędzie marszałkowskim Tomasz Stemplewski podkreślał, że mieszkańcy tego niemieckiego landu są szczególnie świadomi wartości licznych w obu regionach zabytków techniki. Wskazał, że atutem takich zabytków znajdujących się w woj. śląskim jest autentyczność.

"Tam nie można zjechać do prawdziwej kopalni" - zaznaczył.

Jak mówili przedstawiciele realizującej kampanię agencji, jej hasło "Guck mal Schlesien" - "Spójrz na Śląsk", wykorzystujące potoczne niemieckie określenie "guck mal" (rzuć okiem, spójrz) ma zwracać uwagę na współczesne woj. śląskie - inne, niż powszechnie zakorzenione w świadomości wielu mieszkańców tego kraju.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kinga Religa z agencji Business Consulting wyjaśniała, że warstwa graficzna kampanii jest zgodna z barwami promocyjnymi woj. śląskiego: żółtą, zieloną, niebieską i czarną. Logo kampanii to hasło wpisane w niebieski ośmiokąt. Głównym gadżetem reklamowym jest kalejdoskop.

REKLAMA

Religa przekonywała, że to pierwsza kompleksowa zagraniczna kampania polskiego regionu. W jej ramach m.in. wraz z nakładem gazety Rheinische Post wydanych zostanie 60 tys. wkładek tematycznych, a w pubach Duesseldorfu wyłożonych zostanie 50 tys. pocztówek zapraszających na kulminacyjny punkt kampanii.

W przestrzeni tego miasta studenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach będą prowadzić działania artystyczne, tworząc malunki wykorzystujące logo i hasło kampanii. W kilku punktach centrum Duesseldorfu na chodnikach wystawione zostaną też rzucające się w oczy meble miejskie - siedziska z logiem i hasłem kampanii.

W internecie kampania objęła wykupienie bannerów i innych reklam w ośmiu niemieckich portalach turystycznych, stu słów kluczowych w wyszukiwarce google, działania w portalach - tworzenie profili, ekspozycję filmów i konkursy m.in. w facebooku, youtubie, twitterze i studi-VZ, a także uruchomienie strony www.dusseldorf2010.gosilesia.pl

Kulminacją kampanii będzie dwudniowa, piątkowo-sobotnia prezentacja regionu na rynku w Duesseldorfie 2 i 3 lipca. W części tego placu stanie m.in. pięć sferycznych pawilonów. Do największego przyciągać ma śląska kuchnia w wydaniu fusion, do mniejszych m.in. trójwymiarowe prezentacje twórczości młodych śląskich twórców czy atrakcji Jury.

Swoje dwa osobne pawilony będą miały: Szlak Zabytków Techniki Woj. Śląskiego (z klatką kopalnianej windy, gdzie będzie pokazywana wirtualna wycieczka po obiektach szlaku) i beskidzkie kurorty. Między pawilonami stanie scena, gdzie odbywać się będą m.in. koncerty folkowe oraz klasyczne i jazzowe z domieszką folkloru.

W ramach kampanii przewidziano też dwie wizyty studyjne niemieckich dziennikarzy w woj. śląskim. Uczestniczący w jednej z nich Christian Peters z Neue Rhein Zeitung/ Neue Ruhr Zeitung chwalił w czwartek kampanię. Mówił, że w Niemczech trzeba mówić o obecnym Śląsku, wobec którego często panuje tam jeszcze "przestarzałe myślenie" - z punktu widzenia historii i polityki. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowa liczba pasażerów z lotniska Chopina

Ponad 2 mln odprawionych w ciągu miesiąca pasażerów. To rekord, który padł w czerwcu na lotnisku Chopina. Z szacunków wynika, ze w całym roku ta liczba będzie wynosić 20 mln. 

Darmowe potańcówki w Warszawie

Wracają potańcówki na Grochowskiej. Od 12 lipca mieszkańcy dzielnicy Praga-Południe i okolic będą mogli tańczyć do muzyki z różnych stron świata. 

Koncert życzeń związków nauczycielskich: 500 zł dodatku za wychowawstwo, 15% lub 20% podwyżki w 2025 roku, 4 dni urlopu na żądanie, zmiany w zastępstwach, odprawach, godzinach ponadwymiarowych i inne postulaty

Związek Nauczycielstwa Polskiego i  Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wystosowały 10 lipca 2024 r. odrębne pisma do Ministerstwa Edukacji Narodowej zawierające obszerne listy spraw wymagających pilnego uregulowania. Są to odpowiedzi na ustalenia grupy roboczej ds. wynagradzania nauczycieli z 26 czerwca br. działającej w ramach Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Czego domagają się związkowcy?

Mięsak. Poznaj objawy tego nowotworu

Mięsak to rzadki nowotwór. Stanowi około 1% wszystkich nowotworów u dorosłych i około 15% u dzieci. Lipiec to miesiąc poświęcony budowaniu świadomości na temat mięsaków. Warto wiedzieć, czym są te nowotwory, jakie dają objawy i jak ważna jest szybka diagnoza. 

REKLAMA

Czy warto iść na tradycyjne studia w 2024 roku? Gdzie zdobyć praktyczne umiejętności przydatne w pracy?

Dziś coraz więcej osób kwestionuje sens tradycyjnego modelu akademickiego, który koncentruje się głównie na zdobywaniu wiedzy teoretycznej, bez jednoczesnego zapewnienia praktycznych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Także rosnące koszty edukacji oraz obawy o przyszłe zatrudnienie skłaniają młodych ludzi do poszukiwania alternatywnych ścieżek rozwoju zawodowego, takich jak kursy, szkolenia praktyczne czy praca zdalna. Czy warto zatem jeszcze iść na tradycyjne studia?

Dyrektor CKE: Będą zmiany w maturach i egzaminie ósmoklasisty w 2025 r. Rok szkolny 2024/2025: Odchudzona o 20% podstawa programowa

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w rozmowie z Polską Agencją Prasową udzielił informacji odnośnie zmian w maturach i egzaminie ósmoklasisty wynikających z uszczuplenia podstawy programowej od roku szkolnego 2024/2025. Najwięcej zmian ma być na egzaminie maturalnym z języka polskiego, tak pisemnym, jak i ustnym, np. znacznie skrócona zostanie lista pytań jawnych.

Min. Sikorski: kilka tysięcy osób w Polsce zgłosiło się do Legionu Ukraińskiego. Polska zapewnia sprzęt i szkolenie

Kilka tysięcy osób zarejestrowało się już w Polsce, aby dołączyć do Legionu Ukraińskiego, czyli nowej ukraińskiej ochotniczej jednostki wojskowej - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas Forum Publicznego NATO, zorganizowanego przy okazji szczytu tej organizacji w Waszyngtonie.

Od piątku utrudnienia w Warszawie

W piątek kierowcy w stolicy napotkają utrudnienia na Wale Miedzeszyńskim i moście Poniatowskiego. 

REKLAMA

Poprawka matury w sierpniu 2024

Kiedy jest poprawka matury w sierpniu 2024 roku? Kiedy jest poprawkowa matura pisemna, a kiedy ustna? Co trzeba zrobić, aby przystąpić do terminu poprawkowego? Wyników można spodziewać się we wtorek 10 września 2024 r.

Siedem wsi w Polsce stanie się miastem od początku 2025 roku. Wiemy już które

Od 1 stycznia 2025 r. roku w Polsce przybędzie siedem miast. Tak wynika z założeń projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta oraz zmiany siedziby władz gminy, które zostały opublikowane 9 lipca 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu. Nastąpi też 7 zmian dotyczących ustalenia granic gmin i 11 zmian dotyczących ustalenia granic miast.

REKLAMA