reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Promesy dla Podkarpacia na usuwanie skutków powodzi

Promesy dla Podkarpacia na usuwanie skutków powodzi

Promesy na prawie 103 mln zł na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej przez powódź przekazał w sobotę w Tarnobrzegu 47 samorządom z Podkarpacia minister spraw wewnętrznych i administracji, Jerzy Miller.

"Przywożę promesy, ale te pieniądze nie są tak ważne jak pieniądze, które trafiają do rąk ludzi, których domy zostały zalane i którzy nieraz wpadają w depresję, bo nie wiedzą co będzie jutro" - powiedział Miller.

Dodał, że zdaje sobie sprawę, iż straty wyrządzone przez tegoroczną powódź "to są miliardy złotych w skali kraju". "Czeka nas mozolna praca odbudowy" - podkreślił.

"Przywożę tyle ile możemy wysupłać dzisiaj. W sumie ponad 2 mld zł znaleźliśmy w środkach budżetowych. Na razie tych pieniędzy wystarcza. Proszę te pieniądze dobrze wydawać" - mówił minister.

Na Podkarpaciu promesy trafiły do 27 gmin, 15 powiatów, 4 miast oraz do samorządu woj. podkarpackiego. Najwięcej środków otrzymają samorządy Tarnobrzega - 8 mln zł, Gorzyc - 8 mln zł, Jasła - 7 mln zł, powiatu tarnobrzeskiego - 7 mln i powiatu mieleckiego - 7 mln zł.

Prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński zapowiada, że pieniądze wykorzysta przede wszystkim na odbudowę zniszczonych dróg.

"W Tarnobrzegu prawie 50 mln zł wynoszą straty w majątku należącym do samorządu. Woda zniszczyła nam m.in. drogi, kanalizację, oczyszczalnię ścieków, budynki szkolne i przedszkole" - wyliczał prezydent Dziubiński.

Z kolei starosta powiatu brzozowskiego Zygmunt Błaż szacuje, że w jego powiecie straty spowodowane przez powódź przekroczyły 12 mln zł. "Otrzymałem promesę na 1 mln zł. Pieniądze chcę przeznaczyć na odbudowę zniszczonych dróg i mostów" - powiedział starosta.

Na Podkarpaciu w trakcie obu fal powodziowych zostało zalanych i podtopionych 96 tys. ha terenów rolnych. Ucierpiało 18,5 tys. gospodarstw rolnych. Dodatkowo w wyniku intensywnych opadów deszczu w regionie, przede wszystkim w powiatach strzyżowskim, rzeszowskim i dębickim, osuwiska uszkodziły do tej pory ok. 250 obiektów budowlanych.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama