| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > MSWiA: wypłacono zasiłki dla 1,8 tys. rodzin z Dolnego Śląska

MSWiA: wypłacono zasiłki dla 1,8 tys. rodzin z Dolnego Śląska

Blisko 1,8 tys. rodzin z Dolnego Śląska, poszkodowanych w wyniku sierpniowej powodzi, otrzymało już pierwszą pomoc finansową w postaci zasiłku do 6 tys. zł - poinformowała w piątek rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Jak dodała, na usuwanie skutków tegorocznych powodzi minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller przeznaczył dotąd prawie 1 mld 725 mln zł, z czego blisko 15,8 mln zł w związku z sierpniowym zalaniem dolnośląskich miejscowości.

"Na Dolnym Śląsku ośrodki pomocy społecznej wypłaciły już 1778 zasiłków na łączną kwotę 8 mln 105 tys. zł. W gminie Bogatynia do tej pory pieniądze otrzymały 664 rodziny. Dzięki tej pomocy powodzianie mogli kupić np. żywność, lekarstwa, czy inne artykuły pierwszej pomocy" - poinformowała Woźniak.

Dodała, że bezpośrednio po powodzi minister przyznał ponad 12,4 mln zł na jednorazowe zasiłki do 6 tys. zł, a kolejne 3 mln 382 tys. zł - na akcje przeciwpowodziowe.

Woźniak podkreśliła, że wsparcie z MSWiA wciąż otrzymują powodzianie z terenów zalanych w maju i czerwcu. "Gminy na bieżąco wypłacają pomoc do 20 lub 100 tys. zł na odbudowę i remonty zniszczonych budynków mieszkalnych. Zasiłki pierwszego rodzaju trafiły już do 6257 rodzin, a drugiego - do 2250. W sumie wszystkie poszkodowane województwa otrzymały z budżetu państwa prawie 370 mln zł na ten cel" - zaznaczyła.

Jak zaznaczyła, pomoc do 100 tys. zł wymaga opinii specjalisty, który oszacuje szkody. W związku z tym, MSWiA przekazało ponad 10,2 mln zł na pokrycie kosztów prac rzeczoznawców majątkowych, ekspertów technicznych i pracowników nadzoru budowlanego.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Mazur

Kancelaria Prawa Pracy Wojciech Mazur

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »