reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pełne poparcie dla projektu zmian w ratownictwie medycznym

Pełne poparcie dla projektu zmian w ratownictwie medycznym

Kluby parlamentarne PO, PiS, PSL i SLD zapowiedziały w środę w Sejmie, że poprą pilny rządowy projekt ustawy, dotyczący funkcjonowania ratownictwa medycznego.

Poseł PSL Marian Starownik jest zdania, że dzięki proponowanym rozwiązaniom podwyższy się poziom usług świadczonych przez zespoły ratownictwa medycznego. "Najważniejsze jest, aby stworzyć system sprawny i bezpieczny - ten projekt spełnia te oczekiwania" - podkreślił. "Bez nowelizacji ustawy doprowadzilibyśmy do sytuacji braku właściwej obsady przez ratowników medycznych" - zaznaczył. "Koniecznym wydaje się przedłużenie okresu przejściowego do 2012 roku" - zaznaczył.

Wiceminister Haber dziękował klubom za poparcie. "Jestem głęboko przekonany, że nowe zapisy mają spełnić rolę stabilizującą w systemie ochrony zdrowia, mają doprowadzić do tego, by system ten mógł funkcjonować sprawnie, aby zespoły ratownictwa medycznego mogły nieść pomoc w sytuacji, gdy jest ona konieczna i potrzebna".

Zgodnie z pilnym rządowym projektem nowelizacji, od 1 lipca 2011 r. miałyby być utworzone nowe wojewódzkie plany działania systemu ratownictwa i zawarte nowe umowy.

Przedłożony przez ministra zdrowia pilny projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw rząd przyjął 28 września.

Podczas prac w Komisji Zdrowia nad projektem nowelizacji, doprecyzowano, że zadania wykonywane przez dyspozytora medycznego są świadczeniami zdrowotnymi. Dzięki temu lekarz, pielęgniarka lub ratownik pracujący na tym stanowisku nie traciłby uprawnień wykonywania zawodu medycznego.

Czytaj także: Zmiany w Państwowym Ratownictwie Medycznym>>

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

V4 Legal

V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama