reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Elektroniczny wzór sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli

Elektroniczny wzór sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli

W terminie do dnia 10 lutego organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego sporządza sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez tę jednostkę samorządu terytorialnego – stanowi art. 30a Karty Nauczyciela.

Zasady i sposób przygotowywania sprawozdań precyzuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 stycznia 2010 r. w sprawie sposobu opracowywania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego (Dz.U. z 2010 r. Nr 6, Poz. 35).

W załączniku do rozporządzenia zawarto formularz – pomocny do sporządzania sprawozdania w formie pisemnej. W tej formie sprawozdanie powinno zostać przedstawione:

- regionalnej izbie obrachunkowej,

- organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego,

- dyrektorom szkół prowadzonych przez tę jednostkę,

- związkom zawodowym zrzeszającym nauczycieli

w terminie 7 dni od daty sporządzenia sprawozdania.

Do Regionalnej Izby Obrachunkowej powinien także trafić dokument sprawozdania w formie elektronicznej. RIO przyszły więc z pomocą jednostkom samorządu – udostępniając na stronie www.rio.gov.pl elektroniczną wersję formularza – do pobrania i wypełnienia przez zainteresowanych.

Regionalne Izby Obrachunkowe przypominają iż:

- do 20 stycznia każdego roku organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego przeprowadza analizę poniesionych w poprzednim roku kalendarzowym wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w odniesieniu do wysokości średnich wynagrodzeń, oraz średniorocznej struktury zatrudnienia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego,

- 31 stycznia mija termin obliczenia i wypłacenia nauczycielom jednorazowych dodatków uzupełniających.

Czytaj także: Dodatek uzupełniający dla nauczycieli wliczany do wynagrodzenia za urlop>>

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DIF Brokers

Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama