REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Starosta raz w roku skontroluje ośrodek szkolenia kierowców

REKLAMA

Starosta sprawuje nadzór nad szkoleniami kandydatów na kierowców, na instruktorów i wykładowców – stanowi Ustawa o kierujących pojazdami – opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Po wejściu w życie ustawy, starosta właściwy ze względu na miejsce prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców zyska kompetencje do:

REKLAMA

- rozpatrywania skarg dotyczących działalności ośrodka szkolenia kierowców,

- kontroli ośrodka szkolenia kierowców, oraz wydawania zaleceń pokontrolnych,

- wydania decyzji o zakazie prowadzenia działalności przez przedsiębiorcę w zakresie szkolenia kierowców,

- skreślenia instruktora lub wykładowcy z ewidencji,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- sporządzenia analiz średniej zdawalności osób szkolonych w danym ośrodku, liczby uwzględnionych skarg złożonych na dany ośrodek oraz do podania wyników analiz do publicznej wiadomości.

REKLAMA

Wspomniana wyżej analiza zdawalności osób szkolonych ośrodku może stać się podstawą do wszczęcia działań kontrolnych przez starostę. Przyczyną wszczęcia kontroli mogą stać się także skargi złożone na ośrodek, oraz analiza naruszeń przepisów ruchu drogowego popełnionych przez kierowców w okresie 2 lat od ukończenia kursu.

Nawet jednak, jeśli nie zaistnieją żadne z wymienionych okoliczności wskazujących na błędy w szkoleniu, starosta zobowiązany będzie do kontrolowania ośrodków szkolenia kierowców co najmniej raz w roku.

Starosta zakaże wykonywania działalności polegającej na szkoleniu kierowców jeżeli:

- oświadczenie przedsiębiorcy (że dane zawarte we wniosku o wpis do rejestru przedsiębiorców szkolących kierowców są zgodne z prawdą oraz że jako przedsiębiorca spełnia wszelkie warunki do wykonywania tego rodzaju działalności) okaże się niezgodne ze stanem faktycznym,

- przedsiębiorca nie zastosuje się do zaleceń pokontrolnych starosty i nie usunie nieprawidłowości w terminie,

- przedsiębiorca rażąco naruszy warunki wykonywania działalności gospodarczej, w zakresie prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców.

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U. Nr 30 z 10 lutego 2011, Poz. 151) w odniesieniu do większości przepisów wejdzie w życie 11 lutego 2012 r.

samorzad.infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  „Laptop dla czwartoklasisty”. Uczeń oddaje stary darmowy laptop i otrzymuje nowy. Też darmowy. [Wyjaśnienia Ministra Cyfryzacji]

  Czwartoklasista oddaje komputer, by otrzymać drugi z programu „Laptop dla czwartoklasisty”. 

  180 zł za dzień służby żołnierza przy granicy. 112,5 zł za dzień służby spoza sfery przygranicznej [zmiany od 24 sierpnia 2023 r.]

  Dietę 250% otrzymają żołnierze Wojsk Obrony Przeciwlotniczej i Wojsk Radiotechnicznych zabezpieczający lub pełniący dyżurną zmianę bojową (DZB) na rzecz wschodniej granicy. Muszą zostać skierowani w podróż służbową w celu ochrony granicy państwowej. Wypłata diety nie wymaga służby bezpośrednio w strefie przygranicznej (o co trudno w przypadku formacji przeciwlotniczych, przeciwrakietowych i radiolokacyjnych).

  2024 r.: 2 wzory dla umów o pracę: rozwiązanie umowy za porozumieniem, wypowiedzenie umowy na czas określony [Aktualne okresy wypowiedzenia]

  Wzór rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron. Wzór wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony. [Aktualne okresy wypowiedzenia]

  Premier Saksonii o migracji: sytuacja jest dramatyczna, kontrole na granicy z Polską i Czechami są konieczne

  W debacie na temat polityki migracyjnej premier Saksonii Michael Kretschmer (CDU) opowiedział się za szybkimi i zdecydowanymi środkami. Podkreślił, że „sytuacja jest dramatyczna", a stacjonarne kontrole na granicach z Polską i Czechami są koniecznie, by opanować sytuację – informuje portal Tagesschau.

  REKLAMA

  Bon 2500 zł na laptop od rządu. Czy nauczyciel ma obowiązek przynosić laptop do szkoły?

  Nauczyciele zgłaszają wątpliwości, czy korzystając z bonu 2500 zł na zakup laptopa, będą musieli ten komputer przynosić do szkoły i raportować dyrekcji szkoły, czy wykorzystują go na lekcjach.

  Dwa nowe przywileje zwolnionych pracowników kłopotem dla pracodawców [Nowelizacja przepisów]

  Przywileje ma tylko pracownik, który zaskarżył zwolnienie z pracy do sądu pracy. Polegają na przywróceniu do pracy bez czekania na prawomocny wyrok sądu. Inaczej mówiąc na czas procesu z pracodawcą pracownik dalej pracuje. Jak to zrobić?

  Jakie są prognozy na pierwszy tydzień jesieni?

  Jesień już w kalendarzu, ale czy w prognozach pogody też? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sprawdzają, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach. 

  Język angielski to nie wszystko. Jakie języki obce są najchętniej wybierane przez uczniów?

  Jaki język obcy jest najpopularniejszy w polskich szkołach średnich? Jaki lektorat najchętniej wybierają studenci? W jakich krajach dzieci nie uczą się angielskiego? 

  REKLAMA

  Minister kultury: Będą darmowe bilety do muzeów dla młodzieży i emerytów

  Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński poinformował o wprowadzeniu darmowego biletu do instytucji kultury dla młodzieży i emerytów

  R. Telus: Przygotowaliśmy program odtworzenia polskiego przetwórstwa

  Robert Telus, minister rolnictwa, podczas dożynek prezydenckich powiedział: "Przygotowaliśmy program odtworzenia przetwórstwa. Ważne jest stworzenie rolniczego handlu detalicznego. Nadal pomagamy Ukrainie w tranzycie zboża. Tranzyt wzrósł dwukrotnie. Niech ono płynie tam, gdzie jest potrzebne".

  REKLAMA