REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Starosta raz w roku skontroluje ośrodek szkolenia kierowców

REKLAMA

Starosta sprawuje nadzór nad szkoleniami kandydatów na kierowców, na instruktorów i wykładowców – stanowi Ustawa o kierujących pojazdami – opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Po wejściu w życie ustawy, starosta właściwy ze względu na miejsce prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców zyska kompetencje do:

REKLAMA

- rozpatrywania skarg dotyczących działalności ośrodka szkolenia kierowców,

- kontroli ośrodka szkolenia kierowców, oraz wydawania zaleceń pokontrolnych,

- wydania decyzji o zakazie prowadzenia działalności przez przedsiębiorcę w zakresie szkolenia kierowców,

- skreślenia instruktora lub wykładowcy z ewidencji,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- sporządzenia analiz średniej zdawalności osób szkolonych w danym ośrodku, liczby uwzględnionych skarg złożonych na dany ośrodek oraz do podania wyników analiz do publicznej wiadomości.

REKLAMA

Wspomniana wyżej analiza zdawalności osób szkolonych ośrodku może stać się podstawą do wszczęcia działań kontrolnych przez starostę. Przyczyną wszczęcia kontroli mogą stać się także skargi złożone na ośrodek, oraz analiza naruszeń przepisów ruchu drogowego popełnionych przez kierowców w okresie 2 lat od ukończenia kursu.

Nawet jednak, jeśli nie zaistnieją żadne z wymienionych okoliczności wskazujących na błędy w szkoleniu, starosta zobowiązany będzie do kontrolowania ośrodków szkolenia kierowców co najmniej raz w roku.

Starosta zakaże wykonywania działalności polegającej na szkoleniu kierowców jeżeli:

- oświadczenie przedsiębiorcy (że dane zawarte we wniosku o wpis do rejestru przedsiębiorców szkolących kierowców są zgodne z prawdą oraz że jako przedsiębiorca spełnia wszelkie warunki do wykonywania tego rodzaju działalności) okaże się niezgodne ze stanem faktycznym,

- przedsiębiorca nie zastosuje się do zaleceń pokontrolnych starosty i nie usunie nieprawidłowości w terminie,

- przedsiębiorca rażąco naruszy warunki wykonywania działalności gospodarczej, w zakresie prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców.

USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U. Nr 30 z 10 lutego 2011, Poz. 151) w odniesieniu do większości przepisów wejdzie w życie 11 lutego 2012 r.

samorzad.infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Infolinia dla żołnierzy i ich rodzin uruchomiona - wsparcie psychologiczne

  29 lutego 2024 roku została uruchomiona bezpłatna i ogólnodostępna infolinia dla żołnierzy WP, pracowników resortu obrony narodowej oraz ich rodzin.

  29 lutego - Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Ile ich jest na świecie?

  Dzień Chorób Rzadkich przypada na ostatni dzień lutego, data jest nieprzypadkowa. Na całym świecie 300 mln ludzi żyje z rzadkimi chorobami. 

  Jak pozbyć się mikroplastiku z wody? Prosty sposób

  Mikroplastik jest wszechobecny, niestety trafia także do pożywienia i wody. Chociaż na ten moment nie wiadomo dokładnie, jak wpływa na ludzki organizm, to wpływ ten z pewnością nie jest pozytywny. Naukowcy znaleźli sposób na pozbycie się mikroplastiku go z wody. 

  "Szczyt rolniczy" w Warszawie. Dziś premier spotkał się z protestującymi rolnikami

  Dziś w Warszawie miał miejsce "szczyt rolniczy". Premier Donald Tusk spotkał się z przedstawicielami protestujących rolników. Tematem rozmów jest m.in. kwestia napływu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Rolnicy sprzeciwiają się również unijnej polityce Zielonego Ładu.

  REKLAMA

  Ustawa o dostępności w produktach i usługach od 28 czerwca 2025 roku

  Ustawa o zapewnieniu dostępności w produktach i usługach dla osób z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami ma wejść w życie dnia 28 czerwca 2025 roku. O jakie produkty i usługi chodzi ustawodawcy wdrażającemu unijną dyrektywę zwaną "Europejskim Aktem o Dostępności” (EAA)?

  Ekoschematy 2024 - rozporządzenie wprowadza zmiany od 15 marca

  Ekoschematy 2024 - oświadczenie zastąpi zdjęcia geotagowane. Jest projekt rozporządzenia dotyczącego zmian w dopłatach dla rolników w ramach ekoschematów. Zmiany wejdą w życie 15 marca 2024 roku.

  Co to jest transport sanitarny? Dla kogo jest bezpłatny?

  Pacjent, który nie może się samodzielnie poruszać, a chce udać się do przychodni lub szpitala, może skorzystać z transportu sanitarnego. Jak to się odbywa?

  Podwyżki o 30%-33% z kłopotem dla nauczycieli. Samorządy chcą pieniędzy na dodatki. MEN wyda interpretację?

  Samorządowcy pytają ministerstwo edukacji o zasady wypłaty wyrównań dla nauczycieli. Czy min. edukacji Barbara Nowacka wyjaśni zasady postępowania?

  REKLAMA

  Wywiad Ukrainy: Rosja nasila operację dezinformacyjną Majdan-3; punkt kulminacyjny w marcu-maju 2024 roku

  Rosja nasila operację informacyjną Majdan-3 w celu wywołania konfliktów wewnętrznych w Ukrainie oraz krajach ją popierających, by następnie uderzyć i pokonać wojska ukraińskie na wschodzie – ostrzegł prezydencki komitet ds. wywiadu w Kijowie.

  Znasz portal Diety NFZ? Korzysta z niego już prawie 870 tys. osób

  Portal diety.nfz.gov.pl to baza bezpłatnych przepisów na zdrowe i proste w przygotowaniu dania do samodzielnego przygotowania. Narodowy Fundusz Zdrowia podał, że z planów żywieniowych korzysta już blisko 870 tys. osób. 

  REKLAMA