REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe terminy składania wniosków o środki na ochronę zdrowia

REKLAMA

Rada Ministrów podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą "Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia, przedłożoną przez ministra zdrowia.

Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego (jst) przewidziane programem kończy się w grudniu 2011 r. Środki na ten cel są zapisane w ustawie budżetowej w części Rezerwy celowe. Zgodnie z ustawą o finansach publicznych, podziału rezerw celowych dokonuje się do 15 października 2011 r. Oznacza to, że wnioski samorządów, które napłyną do Ministerstwa Zdrowia po tym terminie, nie będą mogły być rozpatrzone.

REKLAMA

W związku z powyższym zaproponowano, aby przesunąć termin składania wniosków do 20 sierpnia 2011 r. Umożliwi to weryfikację wniosku przez wojewodę i pozwoli samorządom wydatkować dotację do końca 2011 r.

REKLAMA

Z informacji Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) wynika, że w trakcie oceny znajduje się jeszcze 29 wniosków oraz napływają nowe. To oznacza, że wiele jst może - w wyniku zmiany terminu - otrzymać wsparcie. Wprowadzono także nowy termin - 1 lipca 2011 r. - na składanie dokumentacji niezbędnej do wydania opinii przez BGK.

W znowelizowanej uchwale doprecyzowano również ust. 6. Zgodnie z jego nowym brzmieniem, dotacje celowe na zadania własne jst z zakresu polityki rozwoju mogą być przeznaczone na spłatę przyjętych przez samorząd zobowiązań, które wynikają z likwidacji samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz na pokrycie podatku od towarów i usług uiszczonego od wniesionego przez jst aportu do spółki kapitałowej.

Łączne nakłady z budżetu na dotacje przewidziane w programie wynoszą 1.381 mln zł. W znowelizowanych przepisach uchwały przyjęto nowe wielkości dotacji na poszczególne działania. Zwiększono dotację przeznaczoną na dofinansowanie kosztów podatku od towarów i usług uiszczonego od wniesionego przez jst aportu do spółki kapitałowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W dotychczasowym programie koszty te nie zostały uwzględnione. Z informacji Banku Gospodarstwa Krajowego i Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że dwa samorządy ubiegają się o dotacje z tego tytułu, a jeden wniosek oczekuje na rozpatrzenie.

premier.gov.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA