REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?
Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?

REKLAMA

REKLAMA

Wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Przedstawiamy instrukcję składania wniosków o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych.

W pierwszej części dowiesz się jak wypełnić i wysłać wniosek o dostęp do aplikacji. Następnie otrzymasz informacje, w jaki sposób możesz się do niej zalogować. Trzecia część przedstawi Ci szczegółową instrukcję na temat wypełnienia i wysłania wniosku o dofinansowanie.

REKLAMA

1. Wypełnienie wniosku o dostęp do Aplikacji Polski Ład

By uzyskać dostęp, wejdź na stronę internetową podaną przez bank BGK i pobierz odpowiedni formularz. Po wypełnieniu wszystkich danych podpisz go elektronicznie i prześlij do BGK za pomocą platformy ePUAP. Pamiętaj, że osoby upoważnione do złożenia wniosku to Reprezentant (czyli np. Wojewoda, Wójt, Burmistrz lub Prezydent Miasta) oraz Skarbnik. Każdy wnioskodawca musi złożyć do banku BGK dwa osobne wnioski – pierwszy, by nadać uprawnienia dla Reprezentanta – drugi, osobny dla Skarbnika.

  • Pamiętaj, by wypełnić wszystkie pola obowiązkowe.
  • Niewypełnione lub nieprawidłowo wypełnione pola nie pozwolą zamknąć i zapisać wniosku.
  • Zadbaj o poprawność danych, nie używaj takich sformułowań jak „NIE DOTYCZY”.
  • Gdy zajdzie taka potrzeba, formularz automatycznie uruchomi okna z możliwością wyboru.

W sekcji pierwszej wypełnij dane wnioskodawcy – czyli Twojej jednostki samorządu terytorialnego. Jeśli adres korespondencyjny jest inny niż adres wnioskodawcy, zaznacz odpowiednie okienko i wypełnij rubryki. W tej sekcji podaj dane Reprezentanta lub Pełnomocnika Reprezentanta, Skarbnika lub Pełnomocnika Skarbnika. Możesz również dokonać zmian we wniosku, takich jak dodanie użytkownika albo zmiany w danych adresowych. W sekcji czwartej zaznacz jakie załączniki dołączysz do wniosku. Jeśli nie widzisz dokumentu na liście, możesz wpisać jego nazwę w rubryce „inne”. Następnie zapoznaj się z RODO i zaznacz wszystkie konieczne zgody.

Po wypełnieniu wszystkich pól we Wniosku podpisz go za pomocą podpisu kwalifikowanego. Następnie zapisz Wniosek na swoim dysku jako plik PDF.

Zaloguj się na platformę ePUAP i dodaj do listy kontaktowej „Kontakt BGK – Polski Ład”. Następnie prześlij wniosek wraz z załącznikami w formie elektronicznej. Instrukcję krok po kroku jak korzystać z ePUAP znajdziesz na stronie bgk.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

2. Pierwsze logowanie do Aplikacji Polski Ład

By zalogować się do aplikacji, kliknij w link wysłany na adres e-mail, który podałeś we wniosku o dostęp. Pamiętaj, że jest on aktywny tylko przez 7 dni. Po wejściu w link – utwórz hasło dostępu, którego będziesz używać podczas logowania. Następnie kliknij przycisk „Powrót do aplikacji” i zaloguj się za pomocą swojego adresu e-mail oraz hasła, które przed chwilą utworzyłeś.

3. Wypełnienie wniosku o dofinansowanie z Funduszu Polski Ład

REKLAMA

Po zalogowaniu się do aplikacji kliknij przycisk „Nowy wniosek”. Następnie zapoznaj się z oświadczeniami i potwierdź je zaznaczając wszystkie pola wyboru. W sekcji pierwszej sprawdź dane wnioskodawcy – czyli Twojej jednostki samorządu terytorialnego. Powinny być uzupełnione automatycznie. Następnie podaj dane osoby upoważnionej do kontaktu. W sekcji trzeciej wpisz kod terytorialny wnioskodawcy. Następnie wybierz obszar lub obszary inwestycyjne, na które chcesz przeznaczyć dofinansowanie. By zaznaczyć kilka obszarów – przytrzymaj klawisz „Control” na klawiaturze. W kolejnej części wpisz nazwę i opisz inwestycję, podając konkretne informacje na temat planowanego przeznaczenia funduszy np. wykaz planowanych działań w ramach realizacji inwestycji. Wybierz przewidywany czas realizacji i podaj jej wartość w złotówkach. Procentowy udział i kwota wnioskowanych środków wypełnią się automatycznie po uzupełnieniu rubryk dotyczących wartości inwestycji i deklarowanej kwoty udziału własnego.

Przed wysłaniem wniosku sprawdź poprawność wszystkich danych, a następnie kliknij przycisk „Podpisz wniosek”. Dofinansowanie wymaga potwierdzenia w postaci kontrasygnaty ze strony Skarbnika lub pełnomocnika skarbnika. Po otrzymaniu komunikatu potwierdzającego możesz sprawdzić swoje wnioski na stronie głównej aplikacji. Linki do wszystkich wniosków, instrukcji i aplikacji znajdziesz w opisie tego filmu. W razie jakichkolwiek pytań – skontaktuj się z opiekunem programu, przydzielonym do Twojego regionu.

Źródło: BGK

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nawet 120 tys. zł na rozwój małego gospodarstwa. Rusza nabór wniosków

Dofinansowanie na rozwój małych gospodarstw. Rusza nabór wniosków, który potrwa od 25 lipca do 22 sierpnia 2024 r. Uzyskane pieniądze rolnik może przeznaczyć m.in. na inwestycje budowlane czy nabycie niezbędnego wyposażenia, maszyn, urządzeń i sprzętów.

Ferie zimowe 2025 – terminy, województwa [TABELA]

Planujesz ferie zimowe w 2025 roku? Znamy już terminy dla wszystkich 16 województw. Są cztery terminy ferii: 20 stycznia-2 lutego, 27 stycznia – 9 lutego, 3-16 luty i 17 lutego – 2 marca. Zaznacz w swoim kalendarzu już dziś.

Kobieta straciła 175 tys. zł, a chciała tylko sprzedać telewizor

Tym razem ofiarą "na pracownika banku" padła 32-letnie mieszkanka Lubina. Kobieta chciała tylko sprzedać telewizor na znanym portalu, w rezultacie straciła 175 tys. zł. 

To było takie proste? Bloomberg: Polska zagroziła blokadą chińskiego eksportu do UE. Teraz spokojniej na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda podczas niedawnej wizyty w Pekinie zagroził Chinom zablokowaniem kluczowego kolejowego szlaku transportowego do UE, by osłabić kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej – napisała 24 lipca 2024 r. agencja Bloomberga. To może być przyczyna spadku nielegalnych przekroczeń tej granicy w ostatnich tygodniach.

REKLAMA

Barszcz Sosnowskiego groźny nie tylko po dotknięciu

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to jedna z roślin groźnych dla zdrowia. Warto wiedzieć, że nie tylko dotykanie jej jest ryzykowne. Niebezpieczne może być przebywanie w jej otoczeniu. Co zrobić, gdy już dojdzie do oparzenia?

Rządowi brakuje pieniędzy na służby: Policję, SG, PSP i SOP. Co z programem modernizacyjnym?

Cały czas mamy sytuację niepełnego pokrycia w budżecie wydatków na służby (chodzi o Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa) - poinformował 23 lipca 2024 r. podczas sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że w najbliższym czasie przedstawione zostaną propozycje na kolejne lata.

Przeszło 854 mln zł na Sejm w 2025 r. Podwyżki dla posłów i wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu. Wzrosną też ryczałty na biura poselskie

Budżet Kancelarii Sejmu na 2025 r. ma wynieść 854 mln 258 tys. zł - to ponad 80 mln więcej niż w 2024 roku. W dniu 23 lipca 2024 r. sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2025 rok. Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki poinformował, że w 2025 roku nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu a także posłów.

Zmiany w finansowaniu ochotniczych straży pożarnych. Znamy plany ministerstwa

Wiceszef MSWiA Wiesław Leśniakiewicz przekazał, że w resorcie trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia ws. przyznawania rekompensaty pieniężnej oraz wyrównania do wysokości rekompensaty wypłacanej strażakowi ratownikowi ochotniczej straży pożarnej.

REKLAMA

Zmiany w wynagradzaniu pracowników samorządowych wchodzą w życie 1 sierpnia 2024 r. Pensje od 4000 zł do 6200 zł

1 sierpnia wejdzie w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Ale na wyższe pensje można liczyć przy pensjach należnych od 1 lipca. 

Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje, jest coraz gorzej

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

REKLAMA