Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?
Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?
Wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Przedstawiamy instrukcję składania wniosków o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych.

W pierwszej części dowiesz się jak wypełnić i wysłać wniosek o dostęp do aplikacji. Następnie otrzymasz informacje, w jaki sposób możesz się do niej zalogować. Trzecia część przedstawi Ci szczegółową instrukcję na temat wypełnienia i wysłania wniosku o dofinansowanie.

1. Wypełnienie wniosku o dostęp do Aplikacji Polski Ład

By uzyskać dostęp, wejdź na stronę internetową podaną przez bank BGK i pobierz odpowiedni formularz. Po wypełnieniu wszystkich danych podpisz go elektronicznie i prześlij do BGK za pomocą platformy ePUAP. Pamiętaj, że osoby upoważnione do złożenia wniosku to Reprezentant (czyli np. Wojewoda, Wójt, Burmistrz lub Prezydent Miasta) oraz Skarbnik. Każdy wnioskodawca musi złożyć do banku BGK dwa osobne wnioski – pierwszy, by nadać uprawnienia dla Reprezentanta – drugi, osobny dla Skarbnika.

 • Pamiętaj, by wypełnić wszystkie pola obowiązkowe.
 • Niewypełnione lub nieprawidłowo wypełnione pola nie pozwolą zamknąć i zapisać wniosku.
 • Zadbaj o poprawność danych, nie używaj takich sformułowań jak „NIE DOTYCZY”.
 • Gdy zajdzie taka potrzeba, formularz automatycznie uruchomi okna z możliwością wyboru.

W sekcji pierwszej wypełnij dane wnioskodawcy – czyli Twojej jednostki samorządu terytorialnego. Jeśli adres korespondencyjny jest inny niż adres wnioskodawcy, zaznacz odpowiednie okienko i wypełnij rubryki. W tej sekcji podaj dane Reprezentanta lub Pełnomocnika Reprezentanta, Skarbnika lub Pełnomocnika Skarbnika. Możesz również dokonać zmian we wniosku, takich jak dodanie użytkownika albo zmiany w danych adresowych. W sekcji czwartej zaznacz jakie załączniki dołączysz do wniosku. Jeśli nie widzisz dokumentu na liście, możesz wpisać jego nazwę w rubryce „inne”. Następnie zapoznaj się z RODO i zaznacz wszystkie konieczne zgody.

Po wypełnieniu wszystkich pól we Wniosku podpisz go za pomocą podpisu kwalifikowanego. Następnie zapisz Wniosek na swoim dysku jako plik PDF.

Zaloguj się na platformę ePUAP i dodaj do listy kontaktowej „Kontakt BGK – Polski Ład”. Następnie prześlij wniosek wraz z załącznikami w formie elektronicznej. Instrukcję krok po kroku jak korzystać z ePUAP znajdziesz na stronie bgk.pl.

2. Pierwsze logowanie do Aplikacji Polski Ład

By zalogować się do aplikacji, kliknij w link wysłany na adres e-mail, który podałeś we wniosku o dostęp. Pamiętaj, że jest on aktywny tylko przez 7 dni. Po wejściu w link – utwórz hasło dostępu, którego będziesz używać podczas logowania. Następnie kliknij przycisk „Powrót do aplikacji” i zaloguj się za pomocą swojego adresu e-mail oraz hasła, które przed chwilą utworzyłeś.

3. Wypełnienie wniosku o dofinansowanie z Funduszu Polski Ład

Po zalogowaniu się do aplikacji kliknij przycisk „Nowy wniosek”. Następnie zapoznaj się z oświadczeniami i potwierdź je zaznaczając wszystkie pola wyboru. W sekcji pierwszej sprawdź dane wnioskodawcy – czyli Twojej jednostki samorządu terytorialnego. Powinny być uzupełnione automatycznie. Następnie podaj dane osoby upoważnionej do kontaktu. W sekcji trzeciej wpisz kod terytorialny wnioskodawcy. Następnie wybierz obszar lub obszary inwestycyjne, na które chcesz przeznaczyć dofinansowanie. By zaznaczyć kilka obszarów – przytrzymaj klawisz „Control” na klawiaturze. W kolejnej części wpisz nazwę i opisz inwestycję, podając konkretne informacje na temat planowanego przeznaczenia funduszy np. wykaz planowanych działań w ramach realizacji inwestycji. Wybierz przewidywany czas realizacji i podaj jej wartość w złotówkach. Procentowy udział i kwota wnioskowanych środków wypełnią się automatycznie po uzupełnieniu rubryk dotyczących wartości inwestycji i deklarowanej kwoty udziału własnego.

Przed wysłaniem wniosku sprawdź poprawność wszystkich danych, a następnie kliknij przycisk „Podpisz wniosek”. Dofinansowanie wymaga potwierdzenia w postaci kontrasygnaty ze strony Skarbnika lub pełnomocnika skarbnika. Po otrzymaniu komunikatu potwierdzającego możesz sprawdzić swoje wnioski na stronie głównej aplikacji. Linki do wszystkich wniosków, instrukcji i aplikacji znajdziesz w opisie tego filmu. W razie jakichkolwiek pytań – skontaktuj się z opiekunem programu, przydzielonym do Twojego regionu.

Źródło: BGK

Przygotuj się do stosowania nowych przepisów!
Przygotuj się do stosowania nowych przepisów!

Poradnik prezentuje praktyczne wskazówki, w jaki sposób dostosować się do zmian w podatkach i wynagrodzeniach wprowadzanych nowelizacją Polskiego Ładu.

Tyko teraz książka + ebook w PREZENCIE
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Jakie są przedmioty w liceum ogólnokształcącym (LO)?
  Jakie są przedmioty w liceum ogólnokształcącym? Jaki akt prawny wprowadza te przedmioty do programu nauczania w liceum?
  Gdzie znaleźć listę szkół prowadzących rekrutację uzupełniającą do liceum, technikum, zawodówki?
  Jak znaleźć liceum, technikum, szkołę zawodową prowadzącą rekrutację uzupełniającą?
  MEiN: rekrutacja uzupełniająca i odwołanie od wyniku rekrutacji do liceum, technikum, zawodówki
  Zgodnie z art. 130 ust. 1 ustawy - Prawo oświatowe młodzież przyjmuje się do publicznych szkół ponadpodstawowych po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego. Wskazane w ustawie kryteria są możliwe do spełnienia przez każdego ucznia publicznej szkoły podstawowej.
  Minister rolnictwa: 4-5 zł za 1 kg cukru. 10 zł za chleb to sianie paniki. Chyba, że wzrośnie cena gazu
  Mąki nam nie zabraknie, jesteśmy bezpieczni żywnościowo - zapewnił w piątek wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Mamy odpowiednie ilości zapasów cukru - dodał.
  Wczasy pod gruszą a wakacyjny wyjazd dziecka pracownika
  Wakacje, podobnie jak święta, to czas, w którym zainteresowanie pracowników możliwością uzyskania świadczeń z ZFŚS jest wzmożone. Wiąże się to z ponoszeniem w tym okresie większych wydatków związanych z organizacją wypoczynku rodzinnego oraz dla dzieci i młodzieży. Jakie środki mogą uzyskać pracownicy na te cele? Czy możliwe jest uzyskanie świadczenia zarówno na organizację wypoczynku własnego, jak i dziecka?
  Konferencja: Atom dla samorządu. Energetyka jądrowa szansą dla transformacji energetycznej Śląska i Zagłębia [13 września 2022 r.]
  Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza do udziału w konferencji:
  Wykaz zajęć pedagogów, psychologów, terapeutów i doradców zawodowych [rozporządzenie z 22 lipca 2022 r.]
  Znany jest wykaz zajęć prowadzonych przez nauczycieli poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz nauczycieli: pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych. Wynika z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z 22 lipca 2022 r. w sprawie wykazu zajęć prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz przez nauczycieli poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz nauczycieli: pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych – Dz.U z 2022 r. Poz. 1610.
  Egzamin ósmoklasisty: Lista lektur w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024
  Minister edukacji Przemysław Czarnek określił listę lektur wymaganych na egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024.
  Walka z rakiem: naukowcy opracowali mapę układu odpornościowego
  Opublikowano właśnie pierwszą mapę powiązań i komunikacji między wszystkimi komórkami układu immunologicznego. Dzięki takiej wiedzy mogą powstać nowe terapie raka, chorób zakaźnych i innych schorzeń.
  Wymagania dla egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024
  Minister Edukacji i nauki określił wymagania egzaminacyjne dla egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w 2023 r. i 2024 r. Wynikają z rozporządzenia z 15 lipca 2022 r. (Dz.U z 2022 r. poz. 1591). Zawiera ono załącznik podzielony na trzy części:
  Postępowania dyscyplinarne wobec nauczycieli – od niewłaściwego słowa po uwodzenie. Anonimy na nauczycieli
  Przybywa postępowań wyjaśniających i dyscyplinarnych wobec pedagogów. Czego dotyczą?
  Czy można zmienić deklarację CEEB, aby dostać dodatek węglowy 3000 zł?
  Po wprowadzeniu dodatku węglowego 3000 zł wzrosło zainteresowanie Polaków korygowaniem wpisów w ewidencji CEEB tak, aby do zgłoszonego np. pieca gazowego dodać piec opalany węglem. Albo zgłosić w ewidencji, że wcześniej zgłoszony taki piec jest głównym źródłem ogrzewania domu. Przed nadużyciami w tym zakresie przestrzega rzecznik Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB).
  5,323 mld zł rekompensaty za zamrożenie taryfy na gaz w 2022 r. dla sprzedawcy gazu PGNiG Obrót Detaliczny
  Największy detaliczny sprzedawca gazu, PGNiG Obrót Detaliczny otrzymało 2,495 mld zł na poczet rekompensaty za zamrożenie taryfowych cen gazu - poinformowało 2 VIII 2002 r. PGNiG. Łącznie od 7 marca 2022 r. spółka otrzymała już 5,323 mld zł z tego tytułu.
  Wolne miejsca na uczelniach 2022 r. / 2023 r.
  Największym zainteresowaniem studentów cieszą się takie kierunki jak: informatyka, psychologia, prawo. Czy są jeszcze wolne miejsca?
  Wszystko o zwrocie akcyzy za paliwo rolnicze [Kompendium]
  Do 31 sierpnia 2022 r. wnioski o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze. Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w pytaniach i odpowiedziach.
  Obniżka limitu amortyzacji samochodów osobowych ze 150 000 zł na 100 000 zł
  Od 1 stycznia 2026 r. limit amortyzacji samochodów spalinowych zostanie obniżony ze 150 000 zł na 100 000 zł. Dotyczy to samochodów mających emisję CO2 równą lub wyższą niż 50 g na kilometr.
  Prezes PKP Cargo: Damy radę przewieźć węgiel z portów przed zimą [WYWIAD]
  Przewóz tego surowca to teraz dla nas priorytet. Ale zrywanie kontraktów na transport innych towarów będzie ostatecznością. Jednocześnie poprawiamy wyniki, w 2022 r. chcemy wyjść przynajmniej na zero – mówi Dariusz Seliga, prezes PKP Cargo.
  Polacy chcą kryterium dochodowego dla dopłat do węgla, prądu i gazu [Sondaż]
  Rząd powinien dofinansować zakup nie tylko węgla, lecz także innych paliw. Jednocześnie potrzebne jest wprowadzenie kryterium dochodowego - wynika z sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM.
  Prognoza: Koszt ogrzania mieszkania 55 m2 wzrośnie z 1582 zł do 2028 zł w 2023 r. Będą dopłaty dla ciepłowni? Zamrożenie cen prądu i gazu?
  Sytuacja w sektorze energetycznym ma być jednym z tematów poruszanych na wtorkowym posiedzeniu rządu; wg "Dziennika Gazety Prawnej" minister klimatu i środowiska Anna Moskwa może przedstawić na posiedzeniu projekt ustawy zakładającej dopłaty na zakup paliwa przez polskie ciepłownie.
  Limit amortyzacji od 2026 r. zależy od emisji CO2 przez samochód spalinowy [ustawa w PDF]
  Ustawa z dnia 2 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz niektórych innych ustaw zmieniła limity amortyzacji dla samochodów osobowych.
  Pekao: dla nowych klientów 7% na koncie oszczędnościowym przez pół roku [1 sierpnia – 16 października 2022 r.].
  Bank Pekao wprowadził promocję polegającą na 7 proc. oprocentowaniu środków na koncie oszczędnościowym. Oferta ma obowiązywać przez pół roku od otwarcia konta. Jest przeznaczona dla nowych klientów banku.
  Rachunki za obiady w szkole wyższe o 40 zł więcej za jedno dziecko
  Dyrektorzy szkół i przedszkoli mają dla rodziców i opiekunów swoich uczniów przykrą niespodziankę od września: to rosnące rachunki za wyżywienie.
  Ustalanie granic gmin i miast, nowe miasta [projekt rozporządzenia]
  Ile gmin, powiatów i województw znajduje się na mapie administracyjnej Polski? Jakie są ich granice? Ile miejscowości posiada status miasta? Pamiętajmy, by przytaczając powyższe dane uwzględniać rok, którego one dotyczą. Jak się bowiem okazuje, liczby te nie są stałe.
  Ilu nauczycieli zetknęło się z mobbingiem? [Ankieta]
  Nastroje w oświacie są złe, co przekłada się na wzajemne relacje osób zatrudnionych w placówkach – oceniają nauczyciele. Nie każda nieprawidłowość oznacza mobbing – zastrzegają prawnicy.
  PKO BP: 20% kredytobiorców złożyło wnioski o wakacje kredytowe
  20 proc. klientów PKO BP mających kredyt hipoteczny w złotych skorzystało z wakacji kredytowych - poinformował bank. Zachęca swoich klientów do korzystania z bankowości elektronicznej.