REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?
Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?

REKLAMA

REKLAMA

Wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Przedstawiamy instrukcję składania wniosków o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych.

W pierwszej części dowiesz się jak wypełnić i wysłać wniosek o dostęp do aplikacji. Następnie otrzymasz informacje, w jaki sposób możesz się do niej zalogować. Trzecia część przedstawi Ci szczegółową instrukcję na temat wypełnienia i wysłania wniosku o dofinansowanie.

REKLAMA

1. Wypełnienie wniosku o dostęp do Aplikacji Polski Ład

By uzyskać dostęp, wejdź na stronę internetową podaną przez bank BGK i pobierz odpowiedni formularz. Po wypełnieniu wszystkich danych podpisz go elektronicznie i prześlij do BGK za pomocą platformy ePUAP. Pamiętaj, że osoby upoważnione do złożenia wniosku to Reprezentant (czyli np. Wojewoda, Wójt, Burmistrz lub Prezydent Miasta) oraz Skarbnik. Każdy wnioskodawca musi złożyć do banku BGK dwa osobne wnioski – pierwszy, by nadać uprawnienia dla Reprezentanta – drugi, osobny dla Skarbnika.

 • Pamiętaj, by wypełnić wszystkie pola obowiązkowe.
 • Niewypełnione lub nieprawidłowo wypełnione pola nie pozwolą zamknąć i zapisać wniosku.
 • Zadbaj o poprawność danych, nie używaj takich sformułowań jak „NIE DOTYCZY”.
 • Gdy zajdzie taka potrzeba, formularz automatycznie uruchomi okna z możliwością wyboru.

W sekcji pierwszej wypełnij dane wnioskodawcy – czyli Twojej jednostki samorządu terytorialnego. Jeśli adres korespondencyjny jest inny niż adres wnioskodawcy, zaznacz odpowiednie okienko i wypełnij rubryki. W tej sekcji podaj dane Reprezentanta lub Pełnomocnika Reprezentanta, Skarbnika lub Pełnomocnika Skarbnika. Możesz również dokonać zmian we wniosku, takich jak dodanie użytkownika albo zmiany w danych adresowych. W sekcji czwartej zaznacz jakie załączniki dołączysz do wniosku. Jeśli nie widzisz dokumentu na liście, możesz wpisać jego nazwę w rubryce „inne”. Następnie zapoznaj się z RODO i zaznacz wszystkie konieczne zgody.

Po wypełnieniu wszystkich pól we Wniosku podpisz go za pomocą podpisu kwalifikowanego. Następnie zapisz Wniosek na swoim dysku jako plik PDF.

Zaloguj się na platformę ePUAP i dodaj do listy kontaktowej „Kontakt BGK – Polski Ład”. Następnie prześlij wniosek wraz z załącznikami w formie elektronicznej. Instrukcję krok po kroku jak korzystać z ePUAP znajdziesz na stronie bgk.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

2. Pierwsze logowanie do Aplikacji Polski Ład

By zalogować się do aplikacji, kliknij w link wysłany na adres e-mail, który podałeś we wniosku o dostęp. Pamiętaj, że jest on aktywny tylko przez 7 dni. Po wejściu w link – utwórz hasło dostępu, którego będziesz używać podczas logowania. Następnie kliknij przycisk „Powrót do aplikacji” i zaloguj się za pomocą swojego adresu e-mail oraz hasła, które przed chwilą utworzyłeś.

3. Wypełnienie wniosku o dofinansowanie z Funduszu Polski Ład

REKLAMA

Po zalogowaniu się do aplikacji kliknij przycisk „Nowy wniosek”. Następnie zapoznaj się z oświadczeniami i potwierdź je zaznaczając wszystkie pola wyboru. W sekcji pierwszej sprawdź dane wnioskodawcy – czyli Twojej jednostki samorządu terytorialnego. Powinny być uzupełnione automatycznie. Następnie podaj dane osoby upoważnionej do kontaktu. W sekcji trzeciej wpisz kod terytorialny wnioskodawcy. Następnie wybierz obszar lub obszary inwestycyjne, na które chcesz przeznaczyć dofinansowanie. By zaznaczyć kilka obszarów – przytrzymaj klawisz „Control” na klawiaturze. W kolejnej części wpisz nazwę i opisz inwestycję, podając konkretne informacje na temat planowanego przeznaczenia funduszy np. wykaz planowanych działań w ramach realizacji inwestycji. Wybierz przewidywany czas realizacji i podaj jej wartość w złotówkach. Procentowy udział i kwota wnioskowanych środków wypełnią się automatycznie po uzupełnieniu rubryk dotyczących wartości inwestycji i deklarowanej kwoty udziału własnego.

Przed wysłaniem wniosku sprawdź poprawność wszystkich danych, a następnie kliknij przycisk „Podpisz wniosek”. Dofinansowanie wymaga potwierdzenia w postaci kontrasygnaty ze strony Skarbnika lub pełnomocnika skarbnika. Po otrzymaniu komunikatu potwierdzającego możesz sprawdzić swoje wnioski na stronie głównej aplikacji. Linki do wszystkich wniosków, instrukcji i aplikacji znajdziesz w opisie tego filmu. W razie jakichkolwiek pytań – skontaktuj się z opiekunem programu, przydzielonym do Twojego regionu.

Źródło: BGK

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  "TAK dla zdrowia rodziny" - Polacy będą edukowani w kierunku profilaktyki nowotworów

  Edukacja na temat znaczenia testów i badań przesiewowych, szczepień przeciwko wirusom onkogennym i przeciwdziałania otyłości jest celem kampanii społeczno-edukacyjnej "TAK dla zdrowia rodziny", która właśnie wystartowała. 

  Kontrole policji na granicach między Niemcami a Polską i Czechami. Jak to może wyglądać? Od kiedy?

  Nancy Faeser, federalna minister spraw wewnętrznych Niemiec, dopuszcza wprowadzenie stacjonarnych kontroli granicznych. Podkreśla przy tym, że postrzega to jedynie jako dodatkowe narzędzie walki z nielegalną imigracją, ponieważ bardziej skuteczne są kontrole wyrywkowe. Jednocześnie nie chce obecnie występować do Komisji Europejskiej o wprowadzenie stacjonarnych kontroli granicznych poza tymi, które istnieją już na granicy z Austrią. Kontrole policyjne przy granicach wprowadzane przez Niemcy muszą spełniać kilka warunków; powinny one m.in. opierać się na informacjach o potencjalnych zagrożeniach dla bezpieczeństwa publicznego - powiedziała 27 września 2023 r. na konferencji prasowej w Brukseli rzeczniczka Komisji Europejskiej ds. migracji i bezpieczeństwa wewnętrznego Anitta Hipper.

  1 000 000 plus?: Po milionie zł dla gmin z najwyższą frekwencją [Wybory 2023]

  Chcemy zachęcić do aktywnego udziału w wyborach. Dlatego ogłaszamy i zachęcamy do udziału w projekcie "Bitwa o remizy". W każdym powiecie ta gmina, która będzie miała najwyższą frekwencję wyborczą otrzyma milion złotych - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

  Niemiec zmarł po kąpieli w Bałtyku i zakażeniu bakterią Vibrio vulnificus. Przypadki zakażeń także w Polsce. 20% śmiertelność w USA

  Zakażenia bakterią Vibrio vulnificus nie są częste, ale są niebezpieczne. Leczenie zakażenia jest trudne, a choroba może zakończyć się śmiercią - powiedziała PAP dr Monika Kurpas, specjalistka z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zajmująca się tą bakterią.

  REKLAMA

  Dlaczego chcemy głosować na PiS, PO, Konfederację, Lewicę, Trzecią Drogę?

  Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) zbadało powody dla których wyborcy głosują na tę a nie inną partię lub koalicję wyborczą.

   

  Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2036 r. w Polsce? Prezydent Duda: w najbliższych dniach przygotuję list do szefa MKOl

  W najbliższych dniach przygotuję list do szefa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha w sprawie Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 r. w Polsce. Wierzę, że to skutecznie uruchomi nasze starania i w efekcie możliwość przeprowadzenia igrzysk - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

  Chcesz pomóc i dorobić? Są wynagrodzenia za pomoc sąsiadowi w potrzebie. Trzeba przejść szkolenie. Na początek 30 mln zł

  Wprowadzamy nową formę usług opiekuńczych. To usługi sąsiedzkie - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

  Darmowy laptop: Wzór protokołu przekazania komputera rodzicowi. Dwa warianty: własność i użyczenie [PRB]

  Protokół przekazania na własność lub w użyczenie laptopa dla rodzica ucznia klasy IV – wzór

  REKLAMA

  Komunikat NFZ w sprawie wystawiania zleceń na wyroby medyczne od 1 października 2023 r.

  1 października 2023 r. wchodzi w życie obowiązek wystawiania zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne i zleceń naprawy wyrobu medycznego w postaci elektronicznej.

  PRB: Termin przekazania II raty odpisu na ZFŚS – 29 września czy 2 października 2023? Jakie kwoty bazowe?

  W 2023 r. 30 września to sobota. Kiedy zatem upływa ostateczny termin przekazania II raty odpisu na ZFŚS - w piątek 29 września czy w poniedziałek 2 października?

  REKLAMA