REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?
Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład?

REKLAMA

REKLAMA

Wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Przedstawiamy instrukcję składania wniosków o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych.

W pierwszej części dowiesz się jak wypełnić i wysłać wniosek o dostęp do aplikacji. Następnie otrzymasz informacje, w jaki sposób możesz się do niej zalogować. Trzecia część przedstawi Ci szczegółową instrukcję na temat wypełnienia i wysłania wniosku o dofinansowanie.

REKLAMA

1. Wypełnienie wniosku o dostęp do Aplikacji Polski Ład

By uzyskać dostęp, wejdź na stronę internetową podaną przez bank BGK i pobierz odpowiedni formularz. Po wypełnieniu wszystkich danych podpisz go elektronicznie i prześlij do BGK za pomocą platformy ePUAP. Pamiętaj, że osoby upoważnione do złożenia wniosku to Reprezentant (czyli np. Wojewoda, Wójt, Burmistrz lub Prezydent Miasta) oraz Skarbnik. Każdy wnioskodawca musi złożyć do banku BGK dwa osobne wnioski – pierwszy, by nadać uprawnienia dla Reprezentanta – drugi, osobny dla Skarbnika.

  • Pamiętaj, by wypełnić wszystkie pola obowiązkowe.
  • Niewypełnione lub nieprawidłowo wypełnione pola nie pozwolą zamknąć i zapisać wniosku.
  • Zadbaj o poprawność danych, nie używaj takich sformułowań jak „NIE DOTYCZY”.
  • Gdy zajdzie taka potrzeba, formularz automatycznie uruchomi okna z możliwością wyboru.

W sekcji pierwszej wypełnij dane wnioskodawcy – czyli Twojej jednostki samorządu terytorialnego. Jeśli adres korespondencyjny jest inny niż adres wnioskodawcy, zaznacz odpowiednie okienko i wypełnij rubryki. W tej sekcji podaj dane Reprezentanta lub Pełnomocnika Reprezentanta, Skarbnika lub Pełnomocnika Skarbnika. Możesz również dokonać zmian we wniosku, takich jak dodanie użytkownika albo zmiany w danych adresowych. W sekcji czwartej zaznacz jakie załączniki dołączysz do wniosku. Jeśli nie widzisz dokumentu na liście, możesz wpisać jego nazwę w rubryce „inne”. Następnie zapoznaj się z RODO i zaznacz wszystkie konieczne zgody.

Po wypełnieniu wszystkich pól we Wniosku podpisz go za pomocą podpisu kwalifikowanego. Następnie zapisz Wniosek na swoim dysku jako plik PDF.

Zaloguj się na platformę ePUAP i dodaj do listy kontaktowej „Kontakt BGK – Polski Ład”. Następnie prześlij wniosek wraz z załącznikami w formie elektronicznej. Instrukcję krok po kroku jak korzystać z ePUAP znajdziesz na stronie bgk.pl.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

2. Pierwsze logowanie do Aplikacji Polski Ład

By zalogować się do aplikacji, kliknij w link wysłany na adres e-mail, który podałeś we wniosku o dostęp. Pamiętaj, że jest on aktywny tylko przez 7 dni. Po wejściu w link – utwórz hasło dostępu, którego będziesz używać podczas logowania. Następnie kliknij przycisk „Powrót do aplikacji” i zaloguj się za pomocą swojego adresu e-mail oraz hasła, które przed chwilą utworzyłeś.

3. Wypełnienie wniosku o dofinansowanie z Funduszu Polski Ład

REKLAMA

Po zalogowaniu się do aplikacji kliknij przycisk „Nowy wniosek”. Następnie zapoznaj się z oświadczeniami i potwierdź je zaznaczając wszystkie pola wyboru. W sekcji pierwszej sprawdź dane wnioskodawcy – czyli Twojej jednostki samorządu terytorialnego. Powinny być uzupełnione automatycznie. Następnie podaj dane osoby upoważnionej do kontaktu. W sekcji trzeciej wpisz kod terytorialny wnioskodawcy. Następnie wybierz obszar lub obszary inwestycyjne, na które chcesz przeznaczyć dofinansowanie. By zaznaczyć kilka obszarów – przytrzymaj klawisz „Control” na klawiaturze. W kolejnej części wpisz nazwę i opisz inwestycję, podając konkretne informacje na temat planowanego przeznaczenia funduszy np. wykaz planowanych działań w ramach realizacji inwestycji. Wybierz przewidywany czas realizacji i podaj jej wartość w złotówkach. Procentowy udział i kwota wnioskowanych środków wypełnią się automatycznie po uzupełnieniu rubryk dotyczących wartości inwestycji i deklarowanej kwoty udziału własnego.

Przed wysłaniem wniosku sprawdź poprawność wszystkich danych, a następnie kliknij przycisk „Podpisz wniosek”. Dofinansowanie wymaga potwierdzenia w postaci kontrasygnaty ze strony Skarbnika lub pełnomocnika skarbnika. Po otrzymaniu komunikatu potwierdzającego możesz sprawdzić swoje wnioski na stronie głównej aplikacji. Linki do wszystkich wniosków, instrukcji i aplikacji znajdziesz w opisie tego filmu. W razie jakichkolwiek pytań – skontaktuj się z opiekunem programu, przydzielonym do Twojego regionu.

Źródło: BGK

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Tatrach ratownicy ogłosili zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego ogłosili w czwartek ratownicy TOPR. Obowiązuje od wysokości 1800 m n.p.m. Mogą samoistnie schodzić małe i średnie lawiny. 

Będą pieniądze na budowę i przystosowanie schronów. Nawet 6 mld zł rocznie

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak poinformował, że ok. 6 mld zł rocznie będzie przeznaczonych na budowę i przystosowanie schronów w samorządach. Niebawem na ten cel zostanie przekazanych 0,15 pkt proc. PKB.

Znów rekord odprawionych pasażerów z Lotniska Chopina. Dokąd latamy najczęściej?

W ciągu 10 miesięcy Lotnisko Chopina odprawiło ponad 18 mln pasażerów. Tylko w październiku Okęcie odprawiło blisko 1,9 mln podróżnych. Najwięcej osób podróżowało w niedzielę, 6 października – 68 tys. 883.

Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców. Na koniec października było ich 1 mln 191 tys. [Dane ZUS]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wzroście liczby ubezpieczonych cudzoziemców. Jak wynika z najnowszych danych ZUS, na koniec października 2024 r. do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 191 tys. cudzoziemców.

REKLAMA

MEN: Jest 27 000 nauczycieli religii. 45% poradzi sobie z ograniczeniem godzin religii z 2 do 1 tygodniowo [Wykaz]

MEN podał informacje o liczbie katechetów w Polsce (w tym liczbę katechetów mających uprawnienia do nauki innego przedmiotu). Przeszło 27 000 nauczycieli wiąże swoje zajęcia zawodowe z nauczaniem religii. I taka jest liczba osób, które z niepokojem czekają na ostateczny kształt lekcji religii. Czy min. Barbarze Nowackiej uda się redukcja liczby godzin religii z 2 do 1 tygodniowo? Czy za drugą godzinę odbywającą się np. w salkach katechetycznych rząd wypłaci wynagrodzenia katechetom? Na ogólną liczbą 27 000 katechetów uczyć innego przedmiotu niż religia może 12 304 nauczycieli. 

W Sejmie: Dla krwiodawców nie 2 a 3 dni wolne od pracy. Państwo przejmuje koszt wynagrodzeń [Przykład]

W Sejmie propozycja: Nowy dzień wolny. I to państwo płaci za trzy dni wolnego od pracy dla krwiodawców. Od razu trzeba ocenić szansę na nowelizację przepisów na zerową, ale zobaczmy jak wyglądałyby przepisie po zmianie. I które trzeba zmienić. Może się kiedyś uda?

Szkoły nauczą dzieci odróżniania prawdy od manipulacji. Zmiany w systemie edukacyjnym w celu lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych

Do 2035 r. Polska ma zdrożyć jeden z kamieni milowych KPO - Politykę Cyfrowej Transformacji Edukacji. Chodzi m.in. o przemodelowanie kształcenia tak, by uczyć dzieci odróżniania prawdy od manipulacji, weryfikowania źródeł i korzystania z nich, a także mądrego używania narzędzi sztucznej inteligencji.

Będzie zmiana zasad sporządzania sprawozdań budżetowych. Projekt rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej

Projektowane nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej ma dostosować obecne zasady sporządzania sprawozdań do nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Projekt zawiera m.in. nowe wzory i instrukcje sporządzania sprawozdań składanych przez JST.

REKLAMA

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Znamy finałową dwudziestkę plebiscytu

Na liście 20 słów w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2024 znalazły się m.in. "aura", "skibidi", "yapping", "czemó" i "womp womp". Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024: finałowa 20-ka. Co znaczą te słowa? Można już głosować

Pierwszy etap dziewiątego plebiscytu PWN – Młodzieżowe Słowo Roku – jest już za nami! Dzięki zaangażowaniu głosujących do plebiscytowej bazy trafiło tysiące ciekawych słów i wyrażeń, spośród których Jury wyłoniło finałową dwudziestkę. Teraz czas na kolejną rundę – można już głosować na swoje ulubione słowo! Organizator plebiscytu, Wydawnictwo Naukowe PWN, czeka na głosy tylko do 30 listopada. Już niebawem przekonamy się, które słowo zostanie tym SZCZEGÓLNYM dla współczesnej, młodzieżowej polszczyzny.

REKLAMA