Nauka zdalna na terenach graniczących z Białorusią
REKLAMA
REKLAMA
Nauka zdalna
Z powodu utrzymującego się zagrożenia bezpieczeństwa obywateli oraz porządku publicznego, związanego z sytuacją na granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi zaproponowano, aby dyrektor jednostki systemu oświaty w powiatach przygranicznych, za zgodą właściwego organu prowadzącego tę jednostkę i organu sprawującego nadzór pedagogiczny, mógł zawiesić wszystkie lub poszczególne zajęcia w tej jednostce.
REKLAMA
REKLAMA
Dyrektor może zawiesić zajęcia dla grupy uczniów, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej jednostki systemu oświaty i wprowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 30c ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.
W przypadku, gdy zawieszone zajęcia nie mogą być realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, dyrektor jednostki systemu oświaty ustali inny sposób realizowania tych zajęć oraz innych zadań jednostki.
Nauka zdalna listopad 2021 - gdzie?
Możliwość czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z sytuacją na granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi dotyczy powiatów: augustowskiego, bialskiego, białostockiego, hajnowskiego, łosickiego, sejneńskiego, siemiatyckiego, sokólskiego i włodawskiego.
Nauka zdalna - kiedy?
9 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tym zakresie. Przepisy wchodzą w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
REKLAMA
REKLAMA