REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpieczeństwo energetyczne tematem przewodnim Forum Liderów PPP

Bezpieczeństwo energetyczne tematem przewodnim Forum Liderów PPP
Bezpieczeństwo energetyczne tematem przewodnim Forum Liderów PPP
Media

REKLAMA

REKLAMA

Potencjał wykorzystania modelu partnerstwa publiczno-prywatnego w inwestycjach dotyczących transformacji klimatyczno – energetycznej miast i regionów, będzie tematem siódmej edycji Forum Liderów PPP. To pierwsze w Polsce wydarzenie dotyczące takiej problematyki!

Tegoroczna konferencja odbędzie się 28 czerwca jako wydarzenie towarzyszące 11. Sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach (WUF 11). To z kolei jest najważniejszym spotkaniem poświęconym polityce miejskiej, które organizowane jest pod egidą ONZ, UN Habitat. Biorą w nim udział prezydenci i burmistrzowie z całego świata.

REKLAMA

Bezpieczeństwo energetyczne tematem przewodnim Forum Liderów PPP

Bezpieczeństwo energetyczne tematem przewodnim Forum Liderów PPP

Media

Bieżące zagadnienia z międzynarodowym kontekstem

Jest to pierwsze wydarzenie o tej tematyce w Polsce. Warto wziąć w nim udział, ponieważ dotyka ono bieżących zagadnień, które równolegle omawiane są w środowisku międzynarodowym. Dzięki temu Polska ma szansę już teraz wdrażać rozwiązania, które ułatwią nam wspomnianą transformację. Drugim istotnym celem wyboru tej tematyki przez organizatora jest podkreślenie jak ważne są przeobrażenia klimatyczno – energetyczne miast oraz regionów i skłanianie samorządów do myślenia prośrodowiskowego przy planowaniu kolejnych inwestycji infrastrukturalnych.

Prelegenci z Polski i zagranicy

Czerwcowa konferencja ma na celu umożliwienie uczestnikom nawiązania realnych kontaktów. Ma także być przestrzenią do networkingu, dialogu na temat potencjalnej współpracy i możliwości realizacji projektów inwestycyjnych w modelu PPP, a także kanałem dostępu do aktualnej wiedzy. Zagadnienia, które zostaną poruszone, to wykorzystanie OZE w budynkach użyteczności publicznej, lokalna niezależność energetyczna i przyspieszenie transformacji energetyczno-klimatycznej poprzez inwestycje z wykorzystaniem kapitału prywatnego. Uczestnicy paneli odpowiedzą na pytania kiedy i dlaczego miasto chce współpracować z prywatnym inwestorem w formule PPP. Wśród panelistów tegorocznej edycji Forum Liderów PPP znaleźli się prezydenci, inwestorzy, instytucje finansujące oraz doradcy. Do udziału w wydarzeniu zaproszono ministerstwa, które po raz pierwszy będą miały okazję włączyć się do społeczności eksperckiej wokół tematyki PPP, co być może umożliwi Polsce wdrożenie formuły PPP przy największych inwestycjach rządowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Na konferencji pojawią się także zagraniczni goście. Sponsorami wydarzenia są firmy Multibud, czyli inwestor Granarii - gdańskiej starówki, Bank Gospodarstwa Krajowego, AMS i Baltcap.  Forum Liderów PPP odbędzie się 28 czerwca w Miedzynarodowym Centrum Kongresowym oraz Hotelu Marriott Katowice. Głównym patronem medialnym jest Forbes.

Imprezą towarzyszącą będzie wieczorna gala rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej, w której oceniana jest innowacyjność i skalowalność zrealizowanych inwestycji. Kapitułę konkursu stanowi NCBiR, KAPE oraz NFOŚiGW.  Warto podkreślić, że organizator Forum Liderow PPP jako jedna z niewielu firm polskich uzyskał dla swoich wydarzeń status partnerski przy WUF 11, w związku z czym oprócz konferencji zaprezentuje również strefę expo pod nazwą Polski Kongres Klimatyczny.

Rejestracja: www.forumliderowppp.pl

Kontakt do organizatora: konferencja@forumliderowppp.pl, tel. 888 770 651

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Idą Święta. Jak rozliczyć wynagrodzenie nauczyciela w okresie między Świętami? Urząd wyjaśnia

Na pytanie o rozliczenie godzin ponadwymiarowych za okres przerwy świątecznej odpowiedziała Regionalna Izba Obrachunkowa w Białymstoku. Brak jest bowiem podstaw dla twierdzenia, że w okresie przerwy świątecznej w realizacji zajęć, ustalonej odgórnie przepisami prawa powszechnie obowiązującego (rozporządzeniem w sprawie organizacji roku szkolnego) nauczyciel pozostawał w gotowości do wykonywania pracy, bowiem w okresie jej trwania nie są realizowane zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, a co za tym idzie nie zaistniała realna możliwość do świadczenia pracy. Nie można więc przyjąć, że nauczyciel mógł wyrażać gotowość do świadczenia pracy a niemożność jej wykonania spowodowana została przez pracodawcę.

Premier D. Tusk i min. edukacji B. Nowacka. Podwyżki pensji nauczycieli bez udziału polityków

Mają to być „podwyżki stabilne i niezależne od jakiejkolwiek władzy”. Prawdopodobnie szefowa MEN zapowiedziała wdrożenie rozwiązań podobnych do tych ze słynnego projektu obywatelskiej nowelizacji Karty Nauczyciela - według projektu (prace trwają w Sejmie) wynagrodzenie nauczycieli ma być powiązane z bieżącymi podawanymi przez GUS danymi o wysokości przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Jest kilka miar tego wynagrodzenia, a cały system zależy od tego, jaką Sejm przyjmie relację procentową między wynagrodzeniem przeciętnym w gospodarce (według GUS) a pensją nauczyciela dyplomowanego (100%?, 90%, 80%). 

Samorządy: Strefy płatnego parkowania w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców

Miasta liczące mniej niż 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy płatnego parkowania – taką zmianę przepisów proponują posłowie. Jeśli zmiana wejdzie w życie, to samorządy będą mogły ustalić wyższe opłaty za parkowanie w centrum miejscowości.

Rząd i nauczyciele: W grudniu o losie 14 postulatów ZNP z 2024 r. Czy i co będzie zrealizowane w 2025 r.?

W grudniu 2024 r. zespół do spraw pragmatyki zawodowej nauczycieli zbierze prace z grup roboczych i opracuje harmonogram wdrożenia zmian w przepisach ważnych dla nauczycieli. Wszystko prawdopodobnie w 2025 r. i latach kolejnych.

REKLAMA

System kaucyjny od 1 października 2025 r. Ekspert pozytywnie o zmianach

System kaucyjny od 1 października 2025 r. Ekspert pozytywnie o poprawkach przyjętych przez podkomisję nadzwyczajną dotyczącą nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Chodzi m.in. o wyłączenie z systemu kaucyjnego opakowań mleka i produktów mlecznych.

W Tatrach ratownicy ogłosili zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego ogłosili w czwartek ratownicy TOPR. Obowiązuje od wysokości 1800 m n.p.m. Mogą samoistnie schodzić małe i średnie lawiny. 

Będą pieniądze na budowę i przystosowanie schronów. Nawet 6 mld zł rocznie

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak poinformował, że ok. 6 mld zł rocznie będzie przeznaczonych na budowę i przystosowanie schronów w samorządach. Niebawem na ten cel zostanie przekazanych 0,15 pkt proc. PKB.

Znów rekord odprawionych pasażerów z Lotniska Chopina. Dokąd latamy najczęściej?

W ciągu 10 miesięcy Lotnisko Chopina odprawiło ponad 18 mln pasażerów. Tylko w październiku Okęcie odprawiło blisko 1,9 mln podróżnych. Najwięcej osób podróżowało w niedzielę, 6 października – 68 tys. 883.

REKLAMA

Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców. Na koniec października było ich 1 mln 191 tys. [Dane ZUS]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wzroście liczby ubezpieczonych cudzoziemców. Jak wynika z najnowszych danych ZUS, na koniec października 2024 r. do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 191 tys. cudzoziemców.

MEN: Jest 27 000 nauczycieli religii. 45% poradzi sobie z ograniczeniem godzin religii z 2 do 1 tygodniowo [Wykaz]

MEN podał informacje o liczbie katechetów w Polsce (w tym liczbę katechetów mających uprawnienia do nauki innego przedmiotu). Przeszło 27 000 nauczycieli wiąże swoje zajęcia zawodowe z nauczaniem religii. I taka jest liczba osób, które z niepokojem czekają na ostateczny kształt lekcji religii. Czy min. Barbarze Nowackiej uda się redukcja liczby godzin religii z 2 do 1 tygodniowo? Czy za drugą godzinę odbywającą się np. w salkach katechetycznych rząd wypłaci wynagrodzenia katechetom? Na ogólną liczbą 27 000 katechetów uczyć innego przedmiotu niż religia może 12 304 nauczycieli. 

REKLAMA