REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Akademia Urzędnika Samorządowego nabiera tempa

REKLAMA

Ideą programu „Akademia Urzędnika Samorządowego” organizowanego przez Warszawską Grupę Doradców PR jest poprawa komunikacji w mazowieckich urzędach na linii urzędy - media i społeczeństwo.

„Akademia Urzędnika Samorządowego” nabiera rumieńców. Do instytucji, które do tej pory objęły „Akademię” patronatem, dołączają kolejne, w tym niezwykle cenny patronat instytucjonalny Urzędu Dzielnicy Bielany w Warszawie. Bielański ratusz od lat prowadzi on udaną politykę informacyjną, na bieżąco informując mieszkańców o nadchodzących, istotnych z ich punktu widzenia wydarzeniach i przeprowadzając szerokie konsultacje społeczne na sporne tematy.

REKLAMA

REKLAMA

Swój akces do Programu zgłosiło również Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza Mazovia, kierowane przez Burmistrza Milanówka, Pana Jerzego Wysockiego. Milanówek to jedno z niewielu na Mazowszu miast stawiających tak otwarcie na politykę komunikacyjną.

Przeglądając witryny internetowe urzędów gmin czy starostw powiatowych często napotykamy się na sytuacje, gdy o komunikacji społecznej można mówić jedynie teoretycznie. Przykładem niech będzie Gmina Brochów, której strona jest rzadko aktualizowana a wyszukiwanie na niej mało intuicyjne. Chcąc zbadać przyczyny takiego stanu rzeczy, WGD PR postanowiła skontaktować się z urzędnikami z Brochowa, jednak nie udało się zdobyć komentarza urzędników w tej sprawie.

Stąd wniosek, jak potrzebna na Mazowszu jest taka inicjatywa, jak „Akademia Urzędnika Samorządowego”. Jak potrzebne jest uczenie urzędników zasad komunikacji społecznej i uświadamianie roli tej komunikacji w funkcjonowaniu urzędu. Badania dowodzą, że urzędy, które potrafią sprawnie informować społeczeństwo (również o niepowodzeniach) cieszą się niepomiernie większym zaufaniem społecznym niż te, które nie przykładają do tych kwestii zbyt dużej wagi. Tłumaczyć może to rosnącą popularność „Akademii” wśród urzędów na Mazowszu.

Ideą programu „Akademia Urzędnika Samorządowego” organizowanego przez Warszawską Grupę Doradców PR jest poprawa komunikacji w mazowieckich urzędach na linii urzędy - media i społeczeństwo. Istotną rolę w projekcie odgrywa również problem komunikacji społecznej.  

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Akademia Urzędnika Samorządowego zakłada realizację dwóch, kluczowych przedsięwzięć:

- Plebiscytu „Urząd przyjazny mediom i społeczeństwu”,

- Konkursu „Mazowsze nadaje na jednej fali”.

Plebiscyt jest kierowany do dziennikarzy lokalnych i obywatelskich na Mazowszu, którzy na podstawie swoich doświadczeń w kontaktach z urzędami miast i gmin wybiorą laureatów w sześciu następujących kategoriach: medialny prezydent, medialny burmistrz, medialny starosta, medialny wójt, najlepsza strona WWW urzędu, Rzecznik Prasowy Roku 2011. Konkurs z kolei kierowany jest do mieszkańców Mazowsza i ma na celu uświadomienie znaczenia komunikacji w codziennym życiu zawodowym jak i prywatnym. Zwycięzcy konkursu będą mieli możliwość podniesienia  swoich kompetencji w tej sferze.

PATRONI instytucjonalni: Związek Miast Polskich, Stowarzyszenie Mazovia, Urząd Dzielnicy Bielany w Warszawie, Polskie Stowarzyszenie Public Relations

PATRONI medialni: TVP Warszawa, PRoto.PL, miesięczniki: „Marketing i rynek”, „Manager”, portale: brief4poland.pl, www.szybkopraca.pl, www.samorzad.infor.pl. Partnerem jest Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.

Więcej informacji uzyskają Państwo po nr tel. 796 479 025 lub pod adresem biuro@wgd-pr.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Tatrach ratownicy ogłosili zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego ogłosili w czwartek ratownicy TOPR. Obowiązuje od wysokości 1800 m n.p.m. Mogą samoistnie schodzić małe i średnie lawiny. 

Będą pieniądze na budowę i przystosowanie schronów. Nawet 6 mld zł rocznie

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak poinformował, że ok. 6 mld zł rocznie będzie przeznaczonych na budowę i przystosowanie schronów w samorządach. Niebawem na ten cel zostanie przekazanych 0,15 pkt proc. PKB.

Znów rekord odprawionych pasażerów z Lotniska Chopina. Dokąd latamy najczęściej?

W ciągu 10 miesięcy Lotnisko Chopina odprawiło ponad 18 mln pasażerów. Tylko w październiku Okęcie odprawiło blisko 1,9 mln podróżnych. Najwięcej osób podróżowało w niedzielę, 6 października – 68 tys. 883.

Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców. Na koniec października było ich 1 mln 191 tys. [Dane ZUS]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wzroście liczby ubezpieczonych cudzoziemców. Jak wynika z najnowszych danych ZUS, na koniec października 2024 r. do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 191 tys. cudzoziemców.

REKLAMA

MEN: Jest 27 000 nauczycieli religii. 45% poradzi sobie z ograniczeniem godzin religii z 2 do 1 tygodniowo [Wykaz]

MEN podał informacje o liczbie katechetów w Polsce (w tym liczbę katechetów mających uprawnienia do nauki innego przedmiotu). Przeszło 27 000 nauczycieli wiąże swoje zajęcia zawodowe z nauczaniem religii. I taka jest liczba osób, które z niepokojem czekają na ostateczny kształt lekcji religii. Czy min. Barbarze Nowackiej uda się redukcja liczby godzin religii z 2 do 1 tygodniowo? Czy za drugą godzinę odbywającą się np. w salkach katechetycznych rząd wypłaci wynagrodzenia katechetom? Na ogólną liczbą 27 000 katechetów uczyć innego przedmiotu niż religia może 12 304 nauczycieli. 

W Sejmie: Dla krwiodawców nie 2 a 3 dni wolne od pracy. Państwo przejmuje koszt wynagrodzeń [Przykład]

W Sejmie propozycja: Nowy dzień wolny. I to państwo płaci za trzy dni wolnego od pracy dla krwiodawców. Od razu trzeba ocenić szansę na nowelizację przepisów na zerową, ale zobaczmy jak wyglądałyby przepisie po zmianie. I które trzeba zmienić. Może się kiedyś uda?

Szkoły nauczą dzieci odróżniania prawdy od manipulacji. Zmiany w systemie edukacyjnym w celu lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych

Do 2035 r. Polska ma zdrożyć jeden z kamieni milowych KPO - Politykę Cyfrowej Transformacji Edukacji. Chodzi m.in. o przemodelowanie kształcenia tak, by uczyć dzieci odróżniania prawdy od manipulacji, weryfikowania źródeł i korzystania z nich, a także mądrego używania narzędzi sztucznej inteligencji.

Będzie zmiana zasad sporządzania sprawozdań budżetowych. Projekt rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej

Projektowane nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej ma dostosować obecne zasady sporządzania sprawozdań do nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Projekt zawiera m.in. nowe wzory i instrukcje sporządzania sprawozdań składanych przez JST.

REKLAMA

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Znamy finałową dwudziestkę plebiscytu

Na liście 20 słów w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2024 znalazły się m.in. "aura", "skibidi", "yapping", "czemó" i "womp womp". Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024: finałowa 20-ka. Co znaczą te słowa? Można już głosować

Pierwszy etap dziewiątego plebiscytu PWN – Młodzieżowe Słowo Roku – jest już za nami! Dzięki zaangażowaniu głosujących do plebiscytowej bazy trafiło tysiące ciekawych słów i wyrażeń, spośród których Jury wyłoniło finałową dwudziestkę. Teraz czas na kolejną rundę – można już głosować na swoje ulubione słowo! Organizator plebiscytu, Wydawnictwo Naukowe PWN, czeka na głosy tylko do 30 listopada. Już niebawem przekonamy się, które słowo zostanie tym SZCZEGÓLNYM dla współczesnej, młodzieżowej polszczyzny.

REKLAMA