reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dla resortu administracji i cyfryzacji sprawy samorządu - kluczowe

Dla resortu administracji i cyfryzacji sprawy samorządu - kluczowe

Dla nowo powstającego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji sprawy samorządu będą niezmiernie istotne, kluczowe - oświadczył szef tego resortu Michał Boni podczas pierwszego w tej kadencji posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

"Myślę, że na początku stycznia przeniosę się na drugie piętro dawnego gmachu MSWiA. Pan minister (spraw wewnętrznych Jacek) Cichocki będzie na trzecim piętrze, ja na drugim, tam będzie mój sztab" - powiedział.

Pytany, czy jego marzeniem i zadaniem jako szefa nowego resortu administracji i cyfryzacji jest doprowadzenie do takiej sytuacji, że obywatel będzie mógł załatwić wszystkie sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu odpowiedział, że tak. "To znaczy nie wszystko, bo przypuszczam, że jest ileś rzeczy, których się nie da załatwić, nie wychodząc, zresztą spacery także są chyba potrzebne człowiekowi" - dodał Boni.

Podkreślił jednak, że wiele rzeczy w urzędach obywatel mógłby i powinien móc załatwić drogą elektroniczną. "W wielu krajach na świecie już się to zaczyna i u nas krok po kroku powinniśmy to wprowadzać" - powiedział.

Zapowiedział też dalszy rozwój Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Jak podkreślił, jest jednym z priorytetów jego pracy jako ministra.

Boni powiedział, że jego pierwszym zadaniem jako szefa resortu będzie "ogarnięcie stanu prac nad wszystkimi sprawami, które są". "Dokładne zobaczenie, gdzie są jeszcze braki w Centrach Powiadamiania Ratunkowego i zobaczenie jak szybko i sprawnie spowodować, żeby to funkcjonowało; to jest jedno z takich bardzo istotnych zadań" - powiedział.

Poinformował też, że będzie chciał rozpocząć prace nad standaryzacją usług administracji. "Myślę też, że jest bardzo ważne, żebyśmy wypracowując te standardy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy powiedzieć, jak bardzo byśmy chcieli, żeby nie przyrastała administracja" - podkreślił Boni.

Pytany o stronę finansową resortu powiedział: "Powstaje, bo chcemy, żeby była dobra. Rozmawialiśmy wczoraj z tymi, którzy by mogli to tworzyć. Myślę, że będzie oryginalna (...). Nie chciałem, żebyśmy przejęli taką tradycyjną, więc to musi trochę potrwać".

Boni nie wykluczył, że w kontaktach z dziennikarzami - poza rzecznikiem resortu, którego, jak zaznaczył, jeszcze nie ma i na razie nie wie, kto nim będzie - będzie posługiwał się Twitterem.

"Twittera zacząłem używać jakiś czas temu; myślę, że do takich sygnałów krótkich to Twitter jest najlepszy, tym bardziej, że wymaga dyscypliny, jeśli chodzi o długość wypowiedzi. Czy Facebook? Zobaczymy" - powiedział. Zaznaczył też, że nie będzie unikał tradycyjnych sposobów kontaktowania się z dziennikarzami.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

V4 Legal

V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama