reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Będzie Krakowska Karta Rodzinna 4 +

Będzie Krakowska Karta Rodzinna 4 +

Krakowska Karta Rodzinna 4 + uprawniającą do ulg i rabatów dla rodzin, w których jest czworo lub więcej dzieci zostanie od 2 stycznia wprowadzona w Krakowie. Zniżki oferują m.in. muzea, placówki sportowe, medyczne, szkoły językowe, restauracje i sklepy.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski prezentując w środę program podkreślił, że jest on skierowany do wszystkich rodzin wielodzietnych mieszkających w Krakowie bez względu na kryterium dochodowe. "Chcemy odciążyć budżety wielodzietnych rodzin, ułatwić im udział w życiu kulturalnym miasta, zachęcić je do wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego" - mówił Majchrowski.

"Aby ten program mógł działać, potrzebny jest jak najszerszy krąg partnerów. Im więcej będzie zaangażowanych firm i instytucji tym atrakcyjniejsza i szersza będzie oferta" - dodał.

Swój udział w programie zaoferowało na razie ok. 50 firm. Rabaty są zróżnicowane - od 3 do nawet 50 proc. Listę miejsc, w których honorowana karta będzie można znaleźć w internecie; będą też one oznakowane naklejkami.

Współpraca miasta z prywatnymi podmiotami będzie się odbywała na podstawie porozumień. W zamian firmy zyskają możliwość bezpłatnej reklamy w miejskich mediach i na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Krakowska Karta Rodzinna 4 + będzie imienna, numerowana, zabezpieczona hologramem i ważna przez rok od daty wydania. Otrzyma ją każdy członek rodziny. Zainteresowani powinni od 2 stycznia składać wnioski w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.

Według danych GUS sprzed kilku lat w Krakowie jest ok. 2 tys. 160 rodzin uprawionych do korzystania z karty - w sumie blisko 13,5 tys. osób. "Chcemy zerwać ze stereotypem, że wielodzietność wiąże się z ubóstwem i patologią. Chcemy, aby wyjście do kina, na basen, do zoo czy teatru nie było zamachem na domowy budżet" - mówiła pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. Rodziny i Polityki Społecznej Marzena Paszkot.

Decyzję o realizacji programu dla rodzin wielodzietnych Rada Miasta Krakowa podjęła w 2010 r. Karty Rodzinne działają już w innych miastach m.in. w Tychach, Gdańsku, Bielsku- Białej , Grodzisku Mazowieckim i Wrocławiu.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama