reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Zachodniopomorskie: Radni Gryfina w obronie Elektrowni Dolna Odra

Zachodniopomorskie: Radni Gryfina w obronie Elektrowni Dolna Odra

Radni Gryfina (Zachodniopomorskie) przyjęli w czwartek podczas nadzwyczajnej sesji uchwałę, w której zaapelowali do premiera Donalda Tuska o przeciwdziałanie planom zaprzestania produkcji energii elektrycznej w Elektrowni Dolna Odra.

Szef zachodniopomorskiej PO Stanisław Gawłowski powiedział PAP, że Dolna Odra jest jedyną elektrownią na północnym zachodzie Polski i bezpieczeństwo energetyczne powinno się stawiać ponad "gry wewnętrzne korporacji". Wyraził opinię, że tymczasowy zarząd PGE "zaproponował nie do końca przemyślaną strategię". "Poczekajmy na wybór nowego, który powinien się wypowiedzieć na ten temat - dodał.

O Dolną Odrę chcą się też upomnieć lokalni politycy PSL i PJN.

Szef okręgowych struktur PJN Igor Frydrykiewicz mówił dziennikarzom w Szczecinie, że jego partia domaga się pisemnych gwarancji, że inwestycje w Dolnej Odrze będą przeprowadzone zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Przypomniał, że konsolidacja zakładu z PGE nastąpiła jedynie ze względu na obiecane załodze inwestycje. Jak zaznaczył, lokalizacja gazoportu w Świnoujściu była skorelowana z położeniem m.in. Dolnej Odry. "To, co się dzieje wokół elektrowni, wskazuje na chaos w polityce rządu" - dodał.

Prezes zachodniopomorskiego PSL Jarosław Rzepa powiedział na konferencji prasowej, że Stronnictwo stanie w obronie elektrowni. Prowadzę rozmowy z gabinetem politycznym wicepremiera Waldemara Pawlaka, którego chcemy zaprosić w najbliższym czasie na Pomorze Zachodnie, także do Gryfina - poinformował. Przypomniał, że Dolna Odra odprowadza do budżetu Gryfina ok. 24 mln zł podatku rocznie i likwidacja zakładu spowoduje poważne problemy dla tego samorządu.

Ministerstwo Skarbu Państwa w sprawie elektrowni kieruje do PGE.

Rzecznik PGE Łukasz Witkowski powiedział PAP, że Strategia "w żaden sposób nie przesądza o odstąpieniu od inwestycji w Zespole Elektrowni Dolna Odra czy też docelowym zamknięciu tej lokalizacji".

"Zaktualizowana strategia Grupy nie definiuje wszystkich zadań inwestycyjnych, które będą podejmowane. Strategia określa preferowane kierunki inwestowania i wymienia te szczególne projekty, które zostały już zdeterminowane" - wyjaśnił. "Nie ulegają zmianie plany inwestycyjne PGE dotyczące Elektrowni Dolna Odra, elektrociepłowni Szczecin i elektrociepłowni Pomorzany" - podkreślił. Zapewnił, że strategia będzie aktualizowana co roku.

Elektrownia zatrudnia ok. 1500 osób.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama