reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Można zgłaszać kandydatów do nagrody za lokalne inicjatywy kulturalne

Można zgłaszać kandydatów do nagrody za lokalne inicjatywy kulturalne

Jeszcze tylko do 15 marca można zgłaszać kandydatury do V edycji Dorocznej Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za lokalne inicjatywy kulturalne.

Nagroda Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej przyznawana jest za inicjatywy obywatelskie i wydarzenia związane z krzewieniem oraz rozwojem kultury lokalnej i zachowaniem dziedzictwa kulturowego.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 14 czerwca.

Uhonorowani mają zostać autorzy przedsięwzięć kulturalnych i kulturotwórczych, którzy reprezentują: jednostki samorządu terytorialnego; samorządowe instytucje kultury (biblioteki, domy kultury, instytucje kulturalne, muzea, świetlice wiejskie, szkoły itp.); organizacje pozarządowe lub grupy obywateli (niezależnie od ich statusu prawnego); osoby indywidualne.

W tym roku wyróżnieni zostaną autorzy zakończonych już przedsięwzięć (z lat 2010-11), rekomendowanych do nagrody przez inne osoby lub instytucje.

Zgłoszenie do Dorocznej Nagrody jest bezpłatne.

Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca (decyduje data stempla pocztowego). Formularze i potrzebne informacje dostępne są na stronie www.frdl.org.pl.

Laureaci Dorocznej Nagrody otrzymają statuetki, nagrody pieniężne oraz dodatkowo zaproszenie do udziału w III Kongresie Regionów w Świdnicy.

W poprzedniej edycji nagrody, np. w dziedzinie "samorządowe instytucje kultury", laureatem została Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie im. Jakuba Wojciechowskiego. Kapituła wyróżniła tę instytucję za "działalność kulturalną i edukacyjną, która wyznacza wzorcowy kierunek nowoczesnej biblioteki, opartej na współpracy z partnerami społecznymi i instytucjami".

Zamów książkę: Dyscyplina finansów publicznych po zmianach >>

Natomiast indywidualne wyróżnienie IV edycji nagrody otrzymał Zdzisław Leszczyński za "wychowywanie młodzieży w świadomości dziedzictwa wielokulturowej przeszłości gminy oraz promowanie zachowań tolerancyjnych poprzez pogłębianie wiedzy historycznej mieszkańców, poszukiwanie śladów pobytu w gminie Holendrów, Niemców i Żydów".

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej od ponad dwudziestu lat prowadzi działalność na rzecz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju samorządności lokalnej i współpracy pomiędzy samorządem terytorialnym a organizacjami i inicjatywami obywatelskimi.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama