Można zgłaszać kandydatów do nagrody za lokalne inicjatywy kulturalne
REKLAMA
Nagroda Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej przyznawana jest za inicjatywy obywatelskie i wydarzenia związane z krzewieniem oraz rozwojem kultury lokalnej i zachowaniem dziedzictwa kulturowego.
REKLAMA
Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 14 czerwca.
Uhonorowani mają zostać autorzy przedsięwzięć kulturalnych i kulturotwórczych, którzy reprezentują: jednostki samorządu terytorialnego; samorządowe instytucje kultury (biblioteki, domy kultury, instytucje kulturalne, muzea, świetlice wiejskie, szkoły itp.); organizacje pozarządowe lub grupy obywateli (niezależnie od ich statusu prawnego); osoby indywidualne.
W tym roku wyróżnieni zostaną autorzy zakończonych już przedsięwzięć (z lat 2010-11), rekomendowanych do nagrody przez inne osoby lub instytucje.
Zgłoszenie do Dorocznej Nagrody jest bezpłatne.
Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca (decyduje data stempla pocztowego). Formularze i potrzebne informacje dostępne są na stronie www.frdl.org.pl.
Laureaci Dorocznej Nagrody otrzymają statuetki, nagrody pieniężne oraz dodatkowo zaproszenie do udziału w III Kongresie Regionów w Świdnicy.
W poprzedniej edycji nagrody, np. w dziedzinie "samorządowe instytucje kultury", laureatem została Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie im. Jakuba Wojciechowskiego. Kapituła wyróżniła tę instytucję za "działalność kulturalną i edukacyjną, która wyznacza wzorcowy kierunek nowoczesnej biblioteki, opartej na współpracy z partnerami społecznymi i instytucjami".
Zamów książkę: Dyscyplina finansów publicznych po zmianach >>
REKLAMA
Natomiast indywidualne wyróżnienie IV edycji nagrody otrzymał Zdzisław Leszczyński za "wychowywanie młodzieży w świadomości dziedzictwa wielokulturowej przeszłości gminy oraz promowanie zachowań tolerancyjnych poprzez pogłębianie wiedzy historycznej mieszkańców, poszukiwanie śladów pobytu w gminie Holendrów, Niemców i Żydów".
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej od ponad dwudziestu lat prowadzi działalność na rzecz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju samorządności lokalnej i współpracy pomiędzy samorządem terytorialnym a organizacjami i inicjatywami obywatelskimi.
REKLAMA
REKLAMA