Bielsko-Biała: Powstał Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
REKLAMA
Rzecznik dodał, że Inkubator działa w strukturach uczelnianego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, który przy projekcie współpracował z warszawską Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.
REKLAMA
REKLAMA
Zdaniem rektora Akademii prof. Ryszarda Barcika ATH zaangażowała się w projekt, aby ułatwić start w biznesie studentom, którzy są zainteresowani działalnością na własny rachunek. "Funkcjonowanie inkubatora ukierunkowane jest na rozwijanie przedsiębiorczych inicjatyw wśród studentów oraz kadry akademickiej, w przyjaznym klimacie opieki i fachowego wsparcia ze strony koordynatorów" - dodał rektor.
Dyrektor uczelnianego Centrum Innowacji i Transferu Technologii prof. Janusz Juraszek podkreślił, że inkubator ułatwia start w biznesie poprzez innowacyjny sposób prowadzenia firmy. Przede wszystkim umożliwia początkującym przedsiębiorcom prowadzenie biznesu bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej. Zapewnia także kompleksową obsługę prawną, księgową i administracyjną, wsparcie marketingowe, szkoleniowe oraz doradcze.
Akademiccy młodzi przedsiębiorcy korzystają też z nowoczesnej infrastruktury biurowej. Z pomocy inkubatora młodzi przedsiębiorcy mogą korzystać do dwóch lat. Za udział w programie płacą miesięcznie 250 zł.
REKLAMA
"Przedsiębiorca prowadzący firmę w Inkubatorze korzysta z osobowości prawnej fundacji. Chodzi o NIP, REGON i wpis do KRS. Unika zatem kosztów i ryzyka związanego z prowadzeniem działalności. Inkubator dba, by wszystkie dokumenty były sporządzone zgodnie z obowiązującymi zasadami oraz zaksięgowane i zgłoszone w terminie do odpowiednich urzędów" - wyjaśnił rzecznik Akademii Mirosław Łukaszuk.
Dodał, że "dzięki temu przedsiębiorca może skupić się na testowaniu swojego pomysłu na biznes bez ryzyka popełnienia błędu w rozliczeniach finansowych". "Równocześnie wszystkie procedury obsługi księgowej skonstruowane są tak, by osoba prowadząca firmę typu start-up w Inkubatorze mogła nauczyć się standardów i zasad związanych z obrotem dokumentami i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa na rynku" - powiedział.
Akademia Techniczno-Humanistyczna powstała w 2001 r. na bazie istniejącej od 1969 roku filii Politechniki Łódzkiej. Kształci ponad 9 tys. studentów. (PAP)
REKLAMA
REKLAMA