REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruszył konkurs „Mazowsze nadaje na jednej fali”

REKLAMA

15 marca ruszył konkurs „Mazowsze nadaje na jednej fali”! Projekt jest organizowany przez Warszawską Grupę Doradców PR. Do wygrania są szkolenia z autoprezentacji i mowy ciała.

REKLAMA

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Akademia Urzędnika Samorządowego”. Jest to drugi z elementów programu. Pierwszym był plebiscyt „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”, w którym dziennikarze wybierali najbardziej medialnego przedstawiciela władzy samorządowej, przyjazną stronę www oraz najbardziej medialnego rzecznika. „Mazowsze nadaje na jednej fali” został skierowany do mieszkańców województwa mazowieckiego.

REKLAMA

Obszar Mazowsza to coraz modniejszy punkt na mapie Europy. Napływająca ludność z całej Polski, a nawet Europy czy świata tylko to potwierdza. Mazowsze posiada największy wśród województw potencjał ludnościowy. 85 miast, 42 powiaty, 314 gmin i ponad 9000 wsi zamieszkuje łącznie prawie 5,2 mln osób, Największe miasta regionu poza Warszawą (1,7mln), to: Radom, w którym mieszka 227 tys. osób, Płock – 127 tys., Siedlce – 77 tys., Ostrołęka – 54 tys. oraz Ciechanów – 46 tys. obywateli. Na obszarze Mazowsza działa ponad 1000 urzędów. Jednak mimo dużej liczby jednostek samorządowych, ludzie w przypadku wielu problemów nie wiedzą, do kogo się z nimi zwrócić oraz jak i gdzie je załatwić. Według statystyk utworzonych na prośbę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w 2010 roku aż 81, 2 % badanych chciałoby, żeby urzędnicy byli bardziej życzliwi i uprzejmi. Te badania mogą sugerować, że społeczeństwo potrzebuje prawidłowej i bezkonfliktowej komunikacji. Wiadomo, że komunikowanie jest procesem złożonym. Wymaga ono poświęcenia od wszystkich uczestników interakcji i polega na przekazywaniu wiadomości pomiędzy ludźmi i wśród ludzi - za pośrednictwem symboli, którymi są słowa oraz sygnały pozawerbalne. Jednak rozpoczynając od małych kroków, można próbować dojść do wspólnego zrozumienia. Co nam przykładowo przeszkadza w komunikowaniu się z innymi? Niedostatecznie uważne słuchanie, negatywny stosunek do rozmówcy, wkoło jest głośno, ciągle ktoś lub coś przerywa rozmowę, przekazywanie sprzecznych komunikatów, "ciało" nie odzwierciedla tego co mówi rozmówca , np. mówi, że wszystko jest w porządku, a ze złości zaciska pięści. Kiedy zrozumie się kilka ważnych aspektów w porozumiewaniu się, łatwiej będzie rozmawiać z innymi.

Szkolenia, które można wygrać to: „Abecadło mowy ciała”- komunikacja niewerbalna i „Autoprezentacja”, czyli skuteczne kreowanie wizerunku.  Organizowane przez Maurycego Seweryna, trenera WGD PR. Nagrodzone osoby zostaną poinformowane o wynikach konkursu drogą mailową lub telefonicznie.

Tegorocznie konkurs jest prowadzony na terenie Mazowsza, ale po zakończeniu WGD PR planuje rozszerzenie projektu na całą Polskę. Aby zostać uczestnikiem konkursu, wystarczy przeczytać regulamin i odpowiedzieć na jedno pytanie.

Odpowiedzi można nadsyłać do 15 kwietnia 2012r. Wszelkie informacje są zamieszczone na stronie http://wgd-pr.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zapraszamy serdecznie do udziału!

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CBA: 14 zmian w systemie oświadczeniach majątkowych osób publicznych m.in. polityków, samorządowców, dyrektorów

CBA proponuje jedną ustawę o oświadczeniach majątkowych. Z tego wynika pośrednio próba centralizacji walki w korupcją. Umożliwia to Internet. Oświadczenia majątkowe mogą być w łatwo sposób zamieszczane według jednolitego wzorca w jednym albo kilku rejestrach.

MEN: 17 propozycji zmian w Karcie Nauczyciela. Godziny ponadwymiarowe po nowemu. Nagrody jubileuszowe, odprawy

Tej nocy ślisko i mgliście. W weekend niespodziewana zmiana pogody

Najbliższa noc będzie na zachodzie kraju bardzo mglista. Na południowym wschodzie można się spodziewać śliskiej nawierzchni po opadach. Za to w weekend temperatury wyniosą nawet 12 st. C.

Z jakimi barierami w dostępie do lekarzy borykają się seniorzy? Wysoko wykluczenie komunikacyjne [RAPORT]

Seniorzy mieszkający na wsi mają utrudniony dostęp do konsultacji lekarzy specjalistów, rehabilitacji i ośrodków dziennego wsparcia. Jedną z barier jest niedostateczny zasięg komunikacji publicznej. To dane z raportu opublikowanego na stronie internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

REKLAMA

UMP: Zmiany w zasadach wypłat pensji nauczycieli. 1) Płaci budżet 2) Wypłaty na koniec miesiąca [Propozycja]

Propozycja UMP, aby wypłata pensji nauczyciela była na końcu miesiąca. Dziś jest na początku. Czyli pensja z luty byłaby wypłacana 28 lutego (albo 29 lutego). Druga propozycja, to przejęcie przez budżet centralny od gmin obowiązku wypłaty wynagrodzeń nauczycieli.

Budżet szkoleniowy dla nauczycieli jest niewielki. Jak zwiększyć jego efektywność dzięki cyfryzacji

Zgodnie z Kartą Nauczyciela, organy prowadzące szkoły są zobowiązane do wyodrębnienia w swoich budżetach środków na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli. Kwota ta wynosi 0,8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na ich wynagrodzenia osobowe nauczycieli.

Metan z Nord Stream nad Bałtykiem: od Międzyzdrojów po Ustkę smuga wysokiego stężenia gazu

Metan z uszkodzonych jesienią 2022 roku gazociągów Nord Stream rozprzestrzenił się nad znaczną częścią południowego Bałtyku i utrzymywał się tam nawet przez kilka miesięcy - poinformowali 16 stycznia 2025 r. naukowcy z Uniwersytetu w Goeteborgu i fundacji Voice of the Ocean (VOTO). Na grafice opublikowanej przez badaczy smuga wysokiego stężenia gazu rozpościerał się wtedy się tuż przy polskim wybrzeżu od Międzyzdrojów po Ustkę. Obserwacje opisane przez naukowców obejmują okres 3 miesięcy po uszkodzeniu gazociągów.

Tańsze pociągi w Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 i 22 stycznia, czyli w Dzień Babci i Dziadka, pociągami Polregio będzie można podróżować z 10 procentową zniżką.

REKLAMA

Blue Monday - dzień, który... nie istnieje

Blue Monday zwany najbardziej depresyjnym dniem w roku przypada w tym roku w poniedziałek 20 stycznia (to zawsze trzeci poniedziałek stycznia). Tylko, że ten dzień tak naprawdę nie istnieje. To chwyt marketingowy, a sam autor tego terminu wyliczenia nazwał pseudonaukową zabawą na potrzeby reklamy. Dr Magdalena Nowicka, psycholożka z Uniwersytetu SWPS wskazuje, że nie ma żadnych badań potwierdzających w sposób poprawny metodologicznie efektu opisanego przez twórcę terminu Blue Monday.

Dopłaty tylko dla prawdziwych rolników? Trwają prace nad definicją rolnika aktywnego zawodowo

Nowa definicja rolnika aktywnego zawodowo ma zapewnić, że dopłaty trafią wyłącznie do osób faktycznie prowadzących działalność rolniczą, nawet w małej skali. Ministerstwo zapowiada proste kryteria i jasne zasady dokumentowania przychodów, jednak wciąż pozostają wątpliwości co do minimalnych wymogów. Czy nowe przepisy uporządkują system wsparcia, czy obciążą rolników dodatkowymi obowiązkami?

REKLAMA