REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruszył projekt "eSzkoła - Moja Wielkopolska"

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

105 szkół, po trzy z każdego powiatu w Wielkopolsce, bierze udział w projekcie "eSzkoła - Moja Wielkopolska". Przez trzy lat uczniowie tych szkół z wykorzystanie najnowszych technologii informatycznych będą realizować innowacyjne zajęcia pozalekcyjne.

Trzy szkoły z każdego powiatu, jedno liceum i dwa gimnazja, przez trzy lat będzie realizowało projekty edukacyjne, które mają uzupełnić normalną szkolną naukę. Programem objętych jest 1050 nauczycieli i prawie 9,5 tys. uczniów. W jego ramach będzie zorganizowanych dodatkowych 60 godzin pozalekcyjnych i 32 wykłady.

REKLAMA

Każda szkoła uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu, zostanie wyposażana w kilka laptopów i tabletów oraz elektroniczną tablicę. Projekty będą realizowana poprzez stworzoną na potrzeby projektu platformę edukacyjna.

To trzyletnie działanie ma doprowadzić do powstania i upowszechnienia projektu e-szkoły na terenie całego województwa, który obejmie w przyszłości wszystkie wielkopolskie placówki edukacyjne.

REKLAMA

"Jego głównym celem jest wdrożenie do 2014 roku w szkołach województwa wielkopolskiego nauki metodą projektową i korzystania na lekcjach z nowoczesnego sprzętu, m.in. tabletów, tablic interaktywnych i komputerów. Dzięki połączeniu szkół za pomocą jednej sieci internetowej powstanie Wielkopolski Grid Edukacyjny - centrum wymiany doświadczeń oraz wiedzy między uczniami i nauczycielami" - powiedziała podczas wtorkowej konferencji prasowej zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Joanna Ganowicz.

Prace nad projektami, mają koordynować nauczyciele ochotnicy, którzy będą mogli korzystać ze wsparcia metodologicznego opracowanego przez naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Naukowcy przygotują wykłady, które będą na żywo, w jakości HD, transmitowane do współpracujących z nami szkół. Tematy wykładów będą związane z tematyką realizowanych przez uczniów programów" - powiedział profesor Stanisław Dylak koordynator projektu z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

"eSzkoła - Moja Wielkopolska" jest jednocześnie konkursem na najlepszy projekt matematyczno-przyrodniczy. Uczniowie sami ustalają jego temat i do końca roku szkolnego pracują nad nim podczas zajęć pozalekcyjnych. Tematy mogą być dowolne - od skonstruowania samochodu po wykonanie pracy o sieciach naukowych - wszystko zależy od pomysłowości uczniów.

Zamów czasopismo: Poradnik Oświatowy >>

Projekt ma również przybliżyć uczniom wiadomości o Wielkopolsce. W interaktywnej grze "Globtroter: poznaj Wielkopolskę" każdy uczeń wcieli się w rolę podróżnika, który odkrywa region. W zależności od tego, w jakiej miejscowości znajdzie się w grze, odpowie na pytania związane z okolicą i projektem przygotowanym przez zespoły projektowe z danego powiatu.

Projekt ma zmienić wizerunek polskiej szkoły. Jego twórcy pragną, aby wychodziła ona naprzeciw potrzebom i pragnieniom uczniów oraz pozwalała kształtować ich kreatywność.

REKLAMA

"Dziś uczeń nie chce się dowiedzieć w szkole, co to jest Kilimandżaro, bo on to znajduje w internecie, w szkole chce się dowiedzieć czegoś, co będzie mu pozwalało na rozwinięcie swoich zainteresowań i nasz program to umożliwi" - dodał prof. Dylak.

Projekt "eSzkoła - Moja Wielkopolska" realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Koszt projektu wynosi 28 milionów złotych, z czego 85 proc. pochodzi z kasy UE a reszta z budżetu państwa.

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

REKLAMA

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

REKLAMA