reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nowelizacja obecnych przepisów zamiast ustawy metropolitalnej

Nowelizacja obecnych przepisów zamiast ustawy metropolitalnej

Prace nad zmianami prawa dotyczącego metropolii zostaną podjęte poprzez nowelizacje obecnie obowiązujących przepisów, a nie poprzez stworzenie nowej ustawy metropolitalnej - powiedziała wiceminister administracji i cyfryzacji Magdalena Wilamowska.

"Takie są rekomendacje komisji wspólnej rządu i samorządu" - poinformowała wiceszefowa MAC po posiedzeniu komisji, na którym zaprezentowano wyniki konsultacji ministerstwa dot. reformy metropolitalnej.

Zapowiedziała też, że w lipcu zostanie powołany zespół roboczy komisji wspólnej rządu i samorządu, który przygotuje założenia zmian. "Mam nadzieję, że od lipca do września uda nam się ustalić przynajmniej pierwsze postulaty odnośnie ewentualnych zmian w przepisach" - dodała.

"Myślę, że na pewno zaczniemy od tego, że w perspektywie najbliższego roku i w ogóle, generalnie wygląda na to, że opinia strony samorządowej jest taka, aby pracować nad uproszczeniami prawa w obecnie obowiązujących przepisach, a nie nad tworzeniem nowych przepisów" - powiedziała Wilamowska.

Oceniła też, że nowelizowanie istniejących ustaw "wydaje się naturalne" i "nie powinno budzić sprzeciwu".

Zobacz także: Samorządowcy chcą reformy metropolitalnej >>

Konsultacje ws. reformy metropolitalnej resort prowadził do końca maja. W tzw. zielonej księdze - skierowanej do samorządów, związków komunalnych, ekspertów, naukowców i organizacji pozarządowych - pytano o kształt metropolii; m.in. o zasady, na jakich powinny one funkcjonować np. czy na zasadzie wolnej woli współpracy, czy być może po powołaniu powiatu metropolitalnego. Inne pytanie dotyczyło tego, jakie problemy powinna rozwiązywać metropolia - społeczne, czy tylko transportowe. MAC deklarował, że celem zielonej księgi jest uporządkowanie dyskusji na temat rozwiązań prawnych dla przyszłych obszarów metropolitalnych w Polsce.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama