reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Projekt e-podręcznik ma istotne znaczenie dla cyfryzacji szkół

Projekt e-podręcznik ma istotne znaczenie dla cyfryzacji szkół

Realizacja projektu "E-podręcznik do kształcenia ogólnego" ma istotne znaczenie dla procesu cyfryzacji szkół - podkreśliła minister edukacji Krystyna Szumilas w specjalnym liście do rektorów szkół wyższych będących partnerami merytorycznymi projektu.

List do rektorów: Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego opublikowano na stronie internetowej MEN.

Uniwersytet Wrocławski odpowiedzialny będzie za przygotowanie e-podręczników do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - za podręczniki do biologii, geografii, fizyki i chemii, a Politechnika Łódzka - za podręczniki do matematyki i przedmiotów informatycznych.

"Pragnę osobiście gorąco podziękować (...) za zaangażowanie się w projekt tworzenia darmowych dla uczniów elektronicznych podręczników. Efekt państwa pracy będzie stanowił ważny element cywilizacyjnej przemiany polskich szkół, która jest celem polskiego rządu realizowanym poprzez program +Cyfrowa szkoła+. Państwa zaangażowanie, wierzę w to głęboko, zapewni wysoką jakość treści dydaktycznych" - podkreśliła minister.

Szumilas przypomniała, że projekt "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" jest przedsięwzięciem wpisanym w jeden z czterech głównych obszarów działań, przewidzianych w rządowym programie rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych "Cyfrowa Szkoła". Celem jego jest uzupełnienie oferty publicznych elektronicznych zasobów edukacyjnych, w tym zapewnienie dostępu do bezpłatnych e-podręczników.

"Realizacja projektu ma istotne znaczenie dla procesu cyfryzacji szkół. Celem projektu jest opracowanie i upowszechnienie interaktywnych i multimedialnych e-podręczników do kształcenia ogólnego. Podręczniki będą zamieszczone na publicznym, otwartym portalu edukacyjnym, umożliwiającym każdemu swobodny i darmowy dostęp do nich w dowolnym miejscu i czasie" - napisała minister.

Na stronie internetowej resortu edukacji zamieszczono także najważniejsze informacje dotyczące programu "Cyfrowa szkoła", począwszy od tego, że składa się on z czterech zasadniczych komponentów: e-szkoła - wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt taki jak mobilne pracownie komputerowe, e-nauczyciel - szkolenia nauczycieli, e-zasoby edukacyjne - m.in. stworzenie e-podręczników, e-uczeń - zapewnienie uczniom dostępu do nowoczesnych pomocy dydaktycznych. "Wszystkie komponenty Cyfrowej szkoły są wyjątkowo ważne i istotne. Kluczowym jest, aby wprowadzane były razem i się uzupełniały" - zaznaczono w informacji.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Igor Klimkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama