reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > W Radomiu trwa budowa południowej obwodnicy miasta

W Radomiu trwa budowa południowej obwodnicy miasta

W Radomiu, drugim pod względem wielkości mieście na Mazowszu, od czterech miesięcy trwa budowa południowej obwodnicy miasta. Nowa trasa ma być gotowa do końca 2014 roku. Nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa drogi S-7 i S-12 w regionie radomskim.

Budowa południowej obwodnicy Radomia to najważniejsza inwestycja drogowa realizowana w tym mieście w ciągu ostatnich lat.

Według rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dariusza Dębskiego, roboty przy budowie obwodnicy przebiegają zgodnie z planem; do końca tego roku mają być wybudowane dwa obiekty mostowe. Jest to warunkiem uzyskania przez miasto subwencji drogowej z budżetu państwa w wysokości ponad 29 mln zł.

Budowa kosztować będzie 154 mln zł. Blisko 72 mln zł przyznał na ten cel zarząd woj. mazowieckiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, a 35 mln zł zarezerwowała w tegorocznym budżecie gmina Radom.

Łączna długość projektowanej trasy wynosi 13,5 km. Powstać ma 10 km dwujezdniowej drogi - w obrębie Radomia i 3,5 km - jednojezdniowej trasy - na terenie sąsiedniej gminy Kowala.

Trasa połączy ruch miejski z planowanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad drogami krajowymi S-7 i S-12.

Budowa nowej drogi ma na celu skierowanie na obwodnicę ruchu samochodów ciężarowych z trasy S-7 (Kraków - Radom - Warszawa) oraz trasy S-12 Dorohusk - Lublin - Radom - Piotrków Trybunalski.

Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa drogi S-7 i S-12 w regionie radomskim, o co od wielu lat zabiegają władze i mieszkańcy. Rozbudowa krajowej "siódemki" na liczącym 22 km odcinku od obwodnicy Radomia do granicy województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego miała rozpocząć się pod koniec 2010 r., ale po zatwierdzeniu przez rząd Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 inwestycję wstrzymano.

Program przewiduje, że przebudowa może zostać rozpoczęta do roku 2013, ale pod warunkiem zapewnienia dodatkowych środków finansowych. Jak powiedziała PAP rzecznik warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska, inwestycja ta znalazła się na liście zadań inwestycyjnych, które są przygotowywane do realizacji przy wykorzystaniu nowych wieloletnich ram finansowych UE na lata 2014-2020.

Mieszkańcy Radomia od lat czekają też na rozpoczęcie budowy przebiegającej przez to miasto trasy S-12. Według ministerstwa transportu, inwestycja ma być realizowana po 2013 r. Obecnie przygotowywane są materiały do Studium Techniczno - Ekonomiczno - Środowiskowego, które jest bazą dla wszystkich późniejszych opracowań projektowych.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Effect

Kancelaria Effect z Krakowa zajmuje się dochodzeniem odszkodowań komunikacyjnych i powypadkowych na terenie całego kraju

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama