REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rusza kampania promująca tereny inwestycyjne w Chorzowie

REKLAMA

Władze Chorzowa chcą przyciągnąć do miasta inwestorów, zwłaszcza w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego i nowoczesnych technologii. Oferują kilkadziesiąt hektarów terenów, w tym prawie 45 ha po Hucie Kościuszko - w samym centrum miasta.

Właśnie rusza kampania "Rozegraj biznes w Chorzowie". Jej założenia przedstawiono podczas wtorkowej konferencji prasowej w chorzowskim magistracie.

REKLAMA

Do atrakcyjności liczącego ponad 100 tys. mieszkańców Chorzowa inwestorzy będą przekonywani m.in. w spotach telewizyjnych, reklamach prasowych, w internecie i na billboardach. Częścią kampanii jest też udział w targach Expo Real w tym roku w Monachium.

REKLAMA

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala podkreślił, że jego miasto zawsze kojarzyło się z węglem i stalą, ale w ostatnich latach te skojarzenia stały się nieaktualnie. Teraz stawia na nowe technologie. Właśnie zmiana wizerunku miasta jest jednym z celów kampanii - w taki sposób jej autorzy chcą zachęcać do zamieszkania w Chorzowie i zakładania tu swojego biznesu.

Lokalne władze liczą, że uda się przyciągnąć przede wszystkim inwestycje mieszkaniowe i tym samym zahamować zmniejszanie liczby obywateli, z czym boryka się nie tylko Chorzów, ale i inne miasta w okolicy. "Musimy zrobić wszystko, by tę tendencję odwrócić i przyciągnąć ludzi do miasta" - zaznaczył Kotala.

Prezydent zwrócił uwagę, że Chorzów staje się miastem akademickim - dziś swe siedziby ma w nim pięć wyższych uczelni. "Mamy nadzieję, że studenci u nas pozostaną, ale żeby pozostali w mieście, musimy im stworzyć godziwe warunki do zamieszkania" - zauważył.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Poza inwestycjami mieszkaniowymi władze chcą przyciągnąć firmy, zwłaszcza te działające w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Pytany o to, na jakie pieniądze liczy miasto, sprzedając grunty, odpowiedział, że będzie to zależało od rynku. "Dzisiaj mamy sytuację wyjątkową - jest kryzys, ceny nieruchomości są raczej niszowe, ale robimy wszystko, by te tereny sprzedać jak najlepiej i oddać je w jak najlepsze ręce" - powiedział.

Nowe firmy mogą znaleźć miejsce np. na terenie po Hucie Kościuszko (dziś w upadłości likwidacyjnej). Można tu stworzyć strefę postindustrialną na wzór tego, co widzi się np. w Niemczech - uważa Kotala.

Autorzy kampanii zwracają uwagę na atuty Chorzowa - dogodne położenie w liczącej ponad 2 miliony mieszkańców aglomeracji górnośląskiej, dobrą komunikację, wykwalifikowaną kadrę i Park Śląski - największy tego typu obiekt w Europie. Odwołują się też do tradycji sportowych Chorzowa i wymieniają ofertę kulturalną miasta.

Całkowity koszt kampanii wynosi prawie 677 tys. zł.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    REKLAMA

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024

    Rusza program "Aktywna Szkoła" 2024 - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wnioski samorządy przygotują we współpracy ze szkołami. Program ma na celu aktywizację społeczności wokół obiektów sportowych, które były dotychczas niedostępne.

    Rząd: Dyplom MBA z Collegium Humanum nie pozwoli zasiąść w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa

    Centrum Informacyjne Rządu poinformowało 27 marca 2024 r., że w procesie opiniowania kandydatów do rad nadzorczych dyplomy MBA uzyskane w Collegium Humanum nie będą uznawane przez Radę ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.

    Prof. Szukalski: Łódź i Poznań już są na etapie demograficznego zjazdu

    Prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z PAP o kondycji polskich miast i ich przyszłości demograficznej. 

    Wielkanoc 2024. Ile wolnego mają uczniowie na święta? Kiedy kolejne dni wolne?

    Wolne na święta. Wielkanocna przerwa w nauce zacznie się już od czwartku 28 marca. Uczniowie do zajęć wrócą 3 kwietnia. Kiedy będą następne dni wolne? 

    REKLAMA

    MEN: Powstał zespół ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad powołaniem ogólnopolskiego rzecznika praw ucznia

    W Ministerstwie Edukacji Narodowej powołano zespół ekspercki ds. praw i obowiązków ucznia. Zespół będzie pracował nad zmianami ustawowymi dotyczącymi praw ucznia, a także powołania rzecznika praw ucznia.

    Kiedy wyniki wyborów samorządowych? Szefowa KBW o możliwym terminie

    Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak ocenia, że zbiorcze wyniki głosowania w wyborach samorządowych mogłyby być ogłoszone w środę 10 kwietnia. 

    REKLAMA