REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ferie w Warszawie? Stolica przygotowała bezpłatne atrakcje

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Ferie w Warszawie? Stolica przygotowała bezpłatne atrakcje
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Spektakle, warsztaty czy wspólne zwiedzanie wystaw to niektóre z propozycji zorganizowanych przez miasto dla dzieci i młodzieży. "Zimowa Warszawa dostarczy w tym roku multum atrakcji" - informuje ratusz.

Wydarzenia kulturalne

Miasto zaprasza na spektakle, warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi, wspólne zwiedzanie wystaw, spacery. Dla młodych widzów zaplanowany jest bogaty program kulturalny, zorganizowany przez Teatr Baj, Teatr Guliwer, Teatr Lalka oraz Muzeum Warszawy.

Ferie w Baju rozpocznie bestsellerowy spektakl "Niesamowite przygody Skarpetek" Justyny Bednarek w reż. Roberta Jarosza. Przedstawienie przenosi w świat wyobraźni, zabawy i pięknych, kolorowych historii. W repertuarze także "Piotruś Pan i Wendy", "Pinokio", a także coś dla najmłodszych – spektakle "Ciałogranie" i "Książeczka". Dla fanów lalek, rekwizytów, historii i dla wszystkich ciekawych świata, Teatr Baj otworzy swoją Galerię Lalek i zaprosi na jej zwiedzanie z kustoszem Łukaszem Kuczyńskim. W planie są też specjalne spotkania z aktorami – po wszystkich spektaklach odbywających się podczas ferii na Dużej Scenie.

W Teatrze Guliwer na Mokotowie ferie zimowe odbędą się pod znakiem baśni Hansa Christiana Andersena. Młoda publiczność zobaczy "Calineczkę" i "Brzydkie kaczątko". W ferie pojawi się też najnowsza produkcja muzyczna, czyli "Kosmiczny pokój" Magdy Mrozińskiej w reżyserii Kateryny Lukianenko. Tekst scenariusza współtworzyła wielokulturowa grupa dzieci w ramach projektu #Połączeni. Publiczność będzie miała też okazję poznać teatralne sekrety, dowiedzieć się, czym jest animacja i kto wchodzi w skład zespołu teatralnego.

Spektakle, warsztaty i zwiedzanie teatru zza kulis – to wszystko czeka na najmłodszych w Teatrze Lalka. W czasie ferii można będzie obejrzeć m.in. kameralne Klechdy sezamowe Bolesława Leśmiana w reżyserii Anety Jucejko-Pałęckiej – "Baśń o Alibabie i 40 zbójcach", "Baśń o Aladynie i o lampie cudownej" – czy najnowszą premierę "O dwóch takich, co ukradli księżyc" w reżyserii Jarosława Kiliana. Podczas warsztatów "Ele-mele-dudki teatrzyk malutki" będzie można wykonać dekorację i lalkę teatralną. Nieco starsze dzieci (6+) będą mogły wziąć udział w zajęciach "Invisible_Animals, czyli Niewidoczne zwierzęta" i poznać historie zagrożonych gatunków zwierząt.

Do odwiedzin zachęca też Muzeum Warszawy. "Poznajcie historię miasta, zwiedzając tajemnicze zakątki naszych kamienic" – zaprasza muzeum. Dzieci i towarzyszący im dorośli otrzymają karty Poszukiwaczy rzeczy, które poprowadzą przez wystawę Rzeczy warszawskie. Dzieci i młodzież mogą też wybrać się na wystawę czasową "Moi Ver", a podczas zajęć jej towarzyszących, np. wykonać własny fotobook. Dla osób, które lubią spędzać czas na zewnątrz, w ferie odbędą się spacery pod hasłem "Warszawskie świętowanie".

Zajęcia sportowe

Ratusz przekazał, że w tym roku Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa zaprasza najmłodszych mieszkańców do aktywnego spędzenia Zimy w Mieście. W ośrodkach Aktywnej Warszawy na uczniów czekają pływalnie, boiska, sale sportowe, korty tenisowe oraz lodowiska.

W Ośrodku "Solec" (ul. Solec 71) uczniowie będą mieli okazję gry w siatkówkę, koszykówkę, badmintona. Grupy z opiekunami będą mogły skorzystać z Ośrodka "Polonia" (ul. Konwiktorska 6) gdzie udostępniona będzie również sala do gier zespołowych.

Warszawscy uczniowie będą mogli korzystać bezpłatnie z basenu i pływania rekreacyjnego w Ośrodkach "Namysłowska" (ul. Namysłowska 8), "Grzybowska" (ul. Grzybowska 35A), "Inflancka" (ul. Inflancka 8), "Polonia" (ul. Konwiktorska 6) oraz "Rozbrat" (ul. Rozbrat 26).

W Ośrodku "Szczęśliwice" (ul. Drawska 22), w dni powszednie dzieci i młodzież będą mieli okazję rozwijać umiejętności jazdy na nartach, a także deskach snowboardowych. Na Torze Łyżwiarskim "Stegny" (ul. Inspektowa 1), od poniedziałku do piątku, najmłodsi mieszkańcy oraz młodzież będą mieli możliwość jazdy rekreacyjnej na łyżwach. Z kolei fani łyżwiarskich ósemek, piruetów i innych figur mogą skorzystać z lodowiska Ośrodka "Moczydło" (ul. Górczewska 69/73).

Gdzie znaleźć szczegółowe informacje?

Aktywności sportowe będą dostępne w dniach od 15-28 stycznia 2024 r., od poniedziałku do piątku. Więcej informacji odnośnie programu bezpłatnych atrakcji znajduje się na stronie Aktywnej Warszawy.(PAP)

autorka: Marta Stańczyk
mas/ jann/

 

oprac. Wioleta Matela-Marszałek
Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
4666 zł brutto dla pracownika samorządu? To nie żart

Trwa odpływ fachowców z sektora samorządowego. Powód? Niskie płace, poczucie braku doceniania i marne perspektywy na przyszłość. W programie Gość Infor.pl gościł Jacek Wolszczak, pracownik samorządu z dolnośląskiej Świdnicy.

Cytomegalia wrodzona. Przełomowe badanie z honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia

Wirus cytomegalii u kobiet w ciąży może stanowić zagrożenie dla zdrowia a nawet życia dziecka. W Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie realizowany jest projekt POL PRENATAL CMV. To pierwsze badanie w Polsce i drugie na świecie dotyczące zakażenia wewnątrzmacicznego u ciężarnych z pierwotną infekcją wirusem cytomegalii. Jest to przełomowe badanie niekomercyjne, finansowane przez Agencję Badań Medycznych, nad którym honorowy patronat objęła Minister Zdrowia Izabela Leszczyna.

Liczba ludności w Polsce [dane GUS]

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące liczby ludności w Polsce na koniec I kwartału 2025 r.

Minimalne warunki utrzymania psów i kotów w schroniskach dla zwierząt [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie minimalnych warunków utrzymywania psów i kotów w schroniskach dla zwierząt trafił do konsultacji i opiniowania. Co zawiera? Co się zmieni?

REKLAMA

Nowe świadczenie "Moje zdrowie – Bilans Zdrowia Osoby Dorosłej": większa dostępność do skierowań na badania. Jakie badania będzie można zrobić? Kto będzie mógł wystawić skierowanie na badanie? [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad zmianami mającymi zwiększenie dostępności do świadczeń zdrowotnych o charakterze diagnostyczno-profilaktycznym. Położne i pielęgniarki będą mogły wystawiać skierowania na badania w ramach nowego świadczenia "Moje zdrowie – Bilans Zdrowia Osoby Dorosłej". Jakie badania będzie można zrobić?

W czwartek nawet blisko 30 st. C. Gdzie takie temperatury?

Jest szansa, że w tym roku na Wielkanoc nie będzie śniegu. Od kilku dni pogoda jest wiosenna, w czwartek temperatura wyniesie od 21 do 26 st. C, a w centrum możliwe jest nawet 27 st. C!

Podwyżki dla pracowników samorządowych z wyrównaniem od 1 marca 2025 r. Kto odpowiada za podwyżki? Odpowiedź MF i MRPiPS [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Podwyżki dla pracowników samorządowych z wyrównaniem od 1 marca 2025 r. Kto odpowiada za podwyżki? Odpowiedź MF i MRPiPS. Co zakłada projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (RD172)?

Nowa taryfa za prąd później! Rząd przesuwa termin, czeka na niższe ceny energii

Rząd planuje przesunąć start nowych taryf energii z lipca na październik 2025 roku. Powód? Lepsze warunki na rynku hurtowym dają szansę na niższe ceny prądu dla gospodarstw domowych. To może oznaczać realne oszczędności – ale trzeba będzie poczekać.

REKLAMA

Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

REKLAMA