REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W dniach 29-31 marca utrudnienia w stolicy w związku z wielkanocnymi procesjami. Gdzie?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Warszawa
Warszawa
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Już od piątku i przez cały świąteczny weekend w Warszawie, w związku z procesjami i drogami krzyżowymi ruch na drogach będzie utrudniony albo chwilowo wstrzymany.  

Wielki Piątek - gdzie utrudnienia

Uroczyste obchody Wielkanocy rozpoczną się już w piątek. O godzinie 20 w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu rozpocznie się Centralna Droga Krzyżowa. Wierni przejdą ulicami Miodową, Senatorską, przez plac Teatralny, Wierzbową, Królewską z powrotem Krakowskim Przedmieściem. Uroczystość zakończy się około godziny 22. W przypadku braku możliwości przejazdu na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518.

REKLAMA

Wielka Sobota - gdzie utrudnienia

W Wielką Sobotę w godzinach 21.15-22.00, zaplanowana została procesja, która rozpocznie się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ulicy Długiej. Jej uczestnicy przejdą ulicami Miodową, Kapitulną, Podwale, Kilińskiego do Długiej. W czasie procesji możliwe są krótkie zatrzymania ruchu drogowego. Kursowanie autobusów linii 116, 180, 503 i 518 może być chwilowo wstrzymane.

Wielkanoc - gdzie utrudnienia

REKLAMA

W Wielkanoc, czyli 31 marca o świcie, w wielu świątyniach będą procesje rezurekcyjne. Trasy niektórych z nich prowadzą ulicami wokół świątyni. Czasowego wstrzymania ruchu można spodziewać się m.in. w godzinach 6-6.30 wyjdzie procesja z kościoła pw. Stygmatów św. Franciszka Serafickiego i przejdzie ulicami Zakroczymską i Franciszkańską; w godzinach 6-7 z kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP przy ulicy gen. Sosnkowskiego na trasie: Cierlicka, Plutonu AK "Torpedy", gen. Sosnkowskiego, Kościuszki, Cierlicka.

Także w godzinach 6-7 procesja wyjdzie z kościoła pw. św. Kazimierza przy ulicy Chełmskiej i przejdzie trasą: Chełmska, Sielecka, Nowotarska, Zakrzewska do Chełmskiej; w tych samych godzinach z kościoła Najświętszego Zbawiciela przy placu Zbawiciela wyjdzie procesja, która trzykrotnie okrąży plac. W godzinach 7.10-7.40 wierni z Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży przy ulicy Gwintowej przejdą na trasie: Gościniec, Gwintowa.

Autorka: Marta Stańczyk

Dalszy ciąg materiału pod wideo

mas/ jann/

Zobacz także: Wybory samorządowe 2024. Ilu kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i radnych zgłosiły poszczególne komitety?
Trzaskowski podpisał umowę na projekt trzeciej linii metra 

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Infor.pl

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe świadczenie "Moje zdrowie – Bilans Zdrowia Osoby Dorosłej": większa dostępność do skierowań na badania. Jakie badania będzie można zrobić? Kto będzie mógł wystawić skierowanie na badanie? [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad zmianami mającymi zwiększenie dostępności do świadczeń zdrowotnych o charakterze diagnostyczno-profilaktycznym. Położne i pielęgniarki będą mogły wystawiać skierowania na badania w ramach nowego świadczenia "Moje zdrowie – Bilans Zdrowia Osoby Dorosłej". Jakie badania będzie można zrobić?

W czwartek nawet blisko 30 st. C. Gdzie takie temperatury?

Jest szansa, że w tym roku na Wielkanoc nie będzie śniegu. Od kilku dni pogoda jest wiosenna, w czwartek temperatura wyniesie od 21 do 26 st. C, a w centrum możliwe jest nawet 27 st. C!

Podwyżki dla pracowników samorządowych z wyrównaniem od 1 marca 2025 r. Kto odpowiada za podwyżki? Odpowiedź MF i MRPiPS [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Podwyżki dla pracowników samorządowych z wyrównaniem od 1 marca 2025 r. Kto odpowiada za podwyżki? Odpowiedź MF i MRPiPS. Co zakłada projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (RD172)?

Nowa taryfa za prąd później! Rząd przesuwa termin, czeka na niższe ceny energii

Rząd planuje przesunąć start nowych taryf energii z lipca na październik 2025 roku. Powód? Lepsze warunki na rynku hurtowym dają szansę na niższe ceny prądu dla gospodarstw domowych. To może oznaczać realne oszczędności – ale trzeba będzie poczekać.

REKLAMA

Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

REKLAMA