REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin

WF ćwiczenia
60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W programie „Aktywna Szkoła” właśnie wprowadzono istotne zmiany. Osoby prowadzące zajęcia dostaną wyższe wynagrodzenie. Poszerzy się też katalog osób prowadzących zajęcia.

Program „Aktywna Szkoła”

Program „Aktywna Szkoła” jest największym aktywizującym przedsięwzięciem w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki, skierowanym do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. 

REKLAMA

Program „Aktywna Szkoła” to kompleksowe wsparcie aktywności fizycznej. Jego celem jest otwarcie przyszkolnych obiektów sportowych dla wszystkich mieszkańców w godzinach pozalekcyjnych i w weekendy. Dzięki optymalnemu wykorzystaniu przyszkolnej i samorządowej infrastruktury sportowej oraz zapewnieniu profesjonalnego wsparcia trenerskiego możliwa będzie aktywizacja społeczeństwa na poziomie lokalnym.

W ramach Programu „Aktywna Szkoła” przewidziane są trzy zadania: 

  • Aktywny Weekend – działania sportowe prowadzone na terenie szkół w soboty i niedziele;
  • Aktywny Orlik – działania aktywizujące prowadzone na samorządowych i szkolnych obiektach sportowych;
  • Aktywny do Kwadratu – pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży organizowane w szkołach.

Najnowsze zmiany w programie „Aktywna Szkoła”

Wprowadzone właśnie modyfikacje pozwolą jeszcze lepiej dostosować Program „Aktywna szkoła” do potrzeb i możliwości jednostek samorządu terytorialnego.

Zmiany Programu „Aktywna Szkoła”:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zadanie Aktywny Weekend: 

  • organizacja zajęć sportowych w wakacje (w lipcu i sierpniu) nie będzie obowiązkowa. Pozostanie jednocześnie opcją dostępną dla zainteresowanych,
  • zajęcia będą mogły być prowadzone przez osoby inne niż nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy i instruktorzy, przy czym prowadzący będą musieli wykazać się odpowiednim doświadczeniem określonym przez jednostkę samorządu terytorialnego.

Zadanie Aktywny Orlik:

  • możliwość wykorzystania 100 godzin dofinansowania na zajęcia odbywające się w całości na obiektach innych niż Orliki (w sytuacji gdy jednostka samorządu terytorialnego nie posiada Orlika, lub gdy jest on w trakcie modernizacji/remontu),
  • zajęcia będą mogły być prowadzone przez osoby inne niż nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy i instruktorzy, przy czym prowadzący będą musieli dysponować odpowiednim doświadczeniem określonym przez jednostkę samorządu terytorialnego.

Zadanie Aktywny do Kwadratu:

  • zmiana terminu rozpoczęcia realizacji zadania z 1 lipca na 1 maja.  Pozwoli to operatorowi na wcześniejsze uruchomienie rekrutacji grup szkoleniowych i osób prowadzących zajęcia.

W ramach zmian przewidziano też wprowadzenie dla wszystkich zadań jednolitej stawki dla kwoty dofinansowania godziny zajęć w wysokości 60 złotych brutto. Wcześniej istniały dwie stawki – brutto i brutto - brutto. Zmiana realnie podwyższy poziom wynagrodzeń w Programie.

Finansowanie Programu "Aktywna Szkoła"

Wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia bierze na siebie w całości Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Każda zgłaszająca się do programu szkoła może uzyskać wsparcie dla trenerów i animatorów na nawet 1500 godzin rocznie o wartości 90 tys. złotych. Dodatkowo placówka uczestnicząca w przedsięwzięciu może otrzymać dofinansowanie sprzętu sportowego aż do 25 tys. złotych. Do końca 2024 r. resort sportu przeznaczy na cele programów „Aktywna Szkoła” i „Aktywna Szkoła – zakup sprzętu sportowego” aż 335 mln złotych.

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jeśli posiadasz dużą rodzinę, należą Ci się zniżki. Jakie?

Jesteś rodzicem przynajmniej 3 dzieci? Możesz nie wiedzieć, że przysługują Ci zniżki. Dowiedz się, jak z nich skorzystać oraz jak i gdzie złożyć odpowiedni wniosek.

Trzaskowski wydał zarządzenie dotyczące symboli religijnych w urzędach. Hołownia komentuje

Prezydent Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie dla Warszawy dotyczące wprowadzenia 16 standardów "równego traktowania”. Jest to szerokie zarządzenie, które dotyczy kwestii związanych z równouprawnieniem i zakazem dyskryminacji. Ocenił je marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Bon energetyczny - kto się załapie na 300-1200 zł? Kryteria dochodowe są dość niskie

Wysokość bonu energetycznego będzie zależała m.in. od liczby osób w gospodarstwie domowym, jak również od kryterium dochodowego na osobę w gospodarstwie jednoosobowym lub wieloosobowym. Pieniądze w wysokości od 300 zł do 1200 zł są do wzięcia już w 2024 roku. Jednak załapać się na to nowe świadczenie nie będzie łatwo.

Kaczyński mówił o "bardzo poważnych podwyżkach" w Polsce. PiS szykuje nowy projekt

Europoseł Ryszard Czarnecki mówił o "olbrzymim odzewie" w sprawie akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Stop Podwyżkom". Projekt ten ma na celu utrzymanie cen gazu i energii na obecnym poziomie. 

REKLAMA

Lekcje religii w klasach łączonych od września 2024 r. Kościół ma wątpliwości. Konferencja Episkopatu Polski postuluje m.in. zmniejszenie liczby uczniów w klasach

Minister Edukacji chce zmienić rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Nowością ma być możliwość organizacji lekcji religii w grupie międzyoddziałowej lub międzyklasowej. Konferencja Episkopatu Polski zgłasza wątpliwości do tego projektu i postuluje m.in. zmniejszenie liczby uczniów w klasach łączonych. 

Noc Muzeów 2024 r.: utrudnienia w ruchu

Noc Muzeów 2024 odbędzie się z soboty na niedzielę 18/19 maja. W związku z przewidzianymi atrakcjami mogą pojawić się zmiany w komunikacji miejskiej i ewentualne utrudnienia w ruchu. Sprawdzamy, jak to wygląda w największych miastach. 

Noc Muzeów 2024 r.: darmowa komunikacja

Noc Muzeów 2024 jest już w ten weekend. Czy komunikacją miejską będziemy mogli poruszać się za darmo? Sprawdzamy!

W wieku 119 lat zmarła najstarsza mieszkanka. Co było sekretem jej długowieczności?

Najstarsza dotychczas Greczynka Irini Baroulakis odeszła w wieku 119 lat. Nie brała leków i prawie nie chorowała. Co było sekretem jej długowieczności? 

REKLAMA

Znamy kryteria podziału subwencji oświatowej w 2024 r.

Kryteria podziału subwencji oświatowej. Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) opublikowało kryteria podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na 2024 rok. Pierwszy termin na składanie wniosków mija w dniu 7 czerwca.

Kardiolog: nadciśnienie to najczęstsza przyczyna bólów głowy. Ludzie latami biorą leki przeciwbólowe, a nie wpadną na to by zmierzyć ciśnienie krwi

Zażywamy tabletki od bólu głowy, a najczęstszą przyczyną bólu jest wysokie ciśnienie krwi (czyli nadciśnienie tętnicze) - powiedział dr Tadeusz Zębik, ordynator oddziału kardiologicznego Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. "Nie tylko seniorzy, a wszyscy powinniśmy pilnować nadciśnienia i co jakiś czas zmierzyć sobie ciśnienie, zwłaszcza przy niepokojących objawach" - zaapelował dr Zębik.

REKLAMA