REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tak będzie wyglądała majówka w stolicy. Przegląd najważniejszych wydarzeń

Majówka w Warszawie. Najważniejsze wydarzenia
Majówka w Warszawie. Najważniejsze wydarzenia
Poppy Pix
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Zbliża się długi majowy weekend, a Warszawa szykuje się na wiele uroczystości i wydarzeń. Oto przegląd najważniejszych wydarzeń, które odbędą się w stolicy w najbliższych dniach.

Święto Państwowe 1 maja

Zgromadzenie przed Pałacem Kultury i Nauki: Rozpocznie się od strony ulicy Świętokrzyskiej, a następnie przemarsz ulicami Świętokrzyską i Kopernika przed siedzibę OPZZ przy ulicy Kopernika 36/40. Czas trwania: od godziny 11:00 do 17:00.

REKLAMA

Przemarsz przy rondzie de Gaulle’a: Uczestnicy spotkają się przy rondzie de Gaulle’a, a następnie przejdą Nowym Światem, Świętokrzyską, Mazowiecką i Królewską na plac Grzybowski. Wydarzenie zakończy się o godzinie 15:00.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

REKLAMA

Uroczystość podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego: Od godziny 9:00 z parkowania wyłączone zostaną miejsca postojowe po obu stronach ulicy Podwale, na odcinku od Senatorskiej do Kapitulnej. Ograniczenia w parkowaniu będą obowiązywały do końca uroczystości w piątek, 3 maja.

Centralne uroczystości na placu Zamkowym oraz placu Piłsudskiego: Przez cały piątek z parkowania wyłączone będą miejsca postojowe na ulicy Królewskiej po stronie Ogrodu Saskiego, a także parking na placu Teatralnym. Dodatkowo w godzinach 8:00-14:00 możliwe są czasowe wyłączenia w ruchu na ulicach: Podwale, od Senatorskiej do Kapitulnej; Senatorskiej, od Miodowej do Podwale; Jezuickiej; Kanonia; Dziekania; placu Zamkowym. Plac Piłsudskiego będzie zamknięty dla ruchu od godziny 12:00 do 12:30.

Inne wydarzenia

III Rajd Poloneza w Święto Konstytucji III Maja: Uczestnicy zaczną się gromadzić na plaży Romantycznej w Wawrze o godzinie 9:00, a o godzinie 13:00 wyruszą na paradę ulicami: Rychnowską, Wał Miedzeszyński, most Siekierkowski, aleją Becka, Wisłostradą i ulicą Pułkową aż do granic miasta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Zgromadzenie publiczne przed Trybunałem Konstytucyjnym: Uczestnicy zbiorą się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. J. Ch. Szucha 12A. Przemarsz obejmie wiele ulic, w tym aleję Szucha, plac Na Rozdrożu, Aleje Ujazdowskie, Matejki, Wiejską, Wilczą, Kruczą, Nowogrodzką, Mysią, Bracką, Aleje Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowską i plac Bankowy. Wydarzenie zakończy się o godzinie 16:30.

Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka: Rozpoczną się na Pradze-Północ. W godzinach 7:30-8:00, zaplanowana została pielgrzymka ze strażnicy przy Marcinkowskiego 2 ulicami: Jagiellońską, Kłopotowskiego, Sierakowskiego i Floriańską do katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

Centralne Obchody Dnia Strażaka i Promocja Oficerów Państwowej Straży Pożarnej odbędą się na placu Piłsudskiego: Przed ich rozpoczęciem, w godzinach 10:20-10:40, a także po ich zakończeniu, w godzinach 12:45-13:00, strażackie pododdziały uroczyście przemaszerują ulicą Wierzbową. W tym czasie przejazd tamtędy będzie niemożliwy.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

REKLAMA

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

REKLAMA

Poradnik kryzysowy. Pierwsze 72 h każde gospodarstwo powinno przetrwać o własnych siłach

Do końca roku do obywateli ma trafić tzw. poradnik kryzysowy. Robert Klonowski z MSWiA przekazał PAP: - Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach.

Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych – alternatywa dla drogi sądowej

Zgodnie z obowiązującą ustawą z 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw od 1 lipca 2024 r. doszło do zniesienia wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. W ramach pozasądowego trybu kompensaty szkód medycznych zastąpił je Rzecznik Praw Pacjenta będący dysponentem Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych.

REKLAMA