REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Tak będzie wyglądała majówka w stolicy. Przegląd najważniejszych wydarzeń

Majówka w Warszawie. Najważniejsze wydarzenia
Majówka w Warszawie. Najważniejsze wydarzenia
Poppy Pix
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Zbliża się długi majowy weekend, a Warszawa szykuje się na wiele uroczystości i wydarzeń. Oto przegląd najważniejszych wydarzeń, które odbędą się w stolicy w najbliższych dniach.

Święto Państwowe 1 maja

Zgromadzenie przed Pałacem Kultury i Nauki: Rozpocznie się od strony ulicy Świętokrzyskiej, a następnie przemarsz ulicami Świętokrzyską i Kopernika przed siedzibę OPZZ przy ulicy Kopernika 36/40. Czas trwania: od godziny 11:00 do 17:00.

REKLAMA

Przemarsz przy rondzie de Gaulle’a: Uczestnicy spotkają się przy rondzie de Gaulle’a, a następnie przejdą Nowym Światem, Świętokrzyską, Mazowiecką i Królewską na plac Grzybowski. Wydarzenie zakończy się o godzinie 15:00.

Święto Narodowe Trzeciego Maja

REKLAMA

Uroczystość podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego: Od godziny 9:00 z parkowania wyłączone zostaną miejsca postojowe po obu stronach ulicy Podwale, na odcinku od Senatorskiej do Kapitulnej. Ograniczenia w parkowaniu będą obowiązywały do końca uroczystości w piątek, 3 maja.

Centralne uroczystości na placu Zamkowym oraz placu Piłsudskiego: Przez cały piątek z parkowania wyłączone będą miejsca postojowe na ulicy Królewskiej po stronie Ogrodu Saskiego, a także parking na placu Teatralnym. Dodatkowo w godzinach 8:00-14:00 możliwe są czasowe wyłączenia w ruchu na ulicach: Podwale, od Senatorskiej do Kapitulnej; Senatorskiej, od Miodowej do Podwale; Jezuickiej; Kanonia; Dziekania; placu Zamkowym. Plac Piłsudskiego będzie zamknięty dla ruchu od godziny 12:00 do 12:30.

Inne wydarzenia

III Rajd Poloneza w Święto Konstytucji III Maja: Uczestnicy zaczną się gromadzić na plaży Romantycznej w Wawrze o godzinie 9:00, a o godzinie 13:00 wyruszą na paradę ulicami: Rychnowską, Wał Miedzeszyński, most Siekierkowski, aleją Becka, Wisłostradą i ulicą Pułkową aż do granic miasta.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Zgromadzenie publiczne przed Trybunałem Konstytucyjnym: Uczestnicy zbiorą się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. J. Ch. Szucha 12A. Przemarsz obejmie wiele ulic, w tym aleję Szucha, plac Na Rozdrożu, Aleje Ujazdowskie, Matejki, Wiejską, Wilczą, Kruczą, Nowogrodzką, Mysią, Bracką, Aleje Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowską i plac Bankowy. Wydarzenie zakończy się o godzinie 16:30.

Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka: Rozpoczną się na Pradze-Północ. W godzinach 7:30-8:00, zaplanowana została pielgrzymka ze strażnicy przy Marcinkowskiego 2 ulicami: Jagiellońską, Kłopotowskiego, Sierakowskiego i Floriańską do katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

Centralne Obchody Dnia Strażaka i Promocja Oficerów Państwowej Straży Pożarnej odbędą się na placu Piłsudskiego: Przed ich rozpoczęciem, w godzinach 10:20-10:40, a także po ich zakończeniu, w godzinach 12:45-13:00, strażackie pododdziały uroczyście przemaszerują ulicą Wierzbową. W tym czasie przejazd tamtędy będzie niemożliwy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Tatrach już trzeci stopień zagrożenia lawinowego

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że zagrożenie lawinowe w Tatrach wzrosło już do trzeciego stopnia. Co to oznacza?

Recykling tekstyliów w gminach – co zrobić ze starymi ubraniami?

Od stycznia 2025 r. gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Dylemat fiskalny: inwestycje w przyszłość, czy w dofinansowania emerytów? [WYWIAD]

Dylemat fiskalny: inwestycje w przyszłość, czy w dofinansowania emerytów? Co zrobić, by wszystkim żyło się lepiej? Gość Infor.pl prof. Marcin Piątkowski przedstawił kilka pomysłów dotyczących poprawy jakości życia.

Emerytura olimpijska. Od 1 kwietnia 2025 r. rozszerzony katalog osób uprawnionych do pobierania tego świadczenia

Emerytura olimpijska. Od 1 kwietnia 2025 r. rozszerzeniu ulegnie katalog osób uprawnionych do pobierania tego świadczenia. Nowelizacja z podpisem prezydenta Andrzeja Dudy. Czym jest tzw. emerytura olimpijska?

REKLAMA

Podwyżki dla nauczycieli z wyrównaniem od 1 stycznia 2025 r.

Podwyżki dla nauczycieli z wyrównaniem od 1 stycznia 2025 r. Ile wyniesie średnie wynagrodzenie nauczycieli w 2025 r.? O ile wzrosną wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w 2025 r.?

Branża pogrzebowa zaniepokojona notorycznym opóźnianiem podwyższenia zasiłku pogrzebowego. Prezes PIBP wskazał poważne niedopatrzenie

Branża pogrzebowa zaniepokojona notorycznym opóźnianiem podwyższenia zasiłku pogrzebowego. Prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej Robert Czyżak w rozmowie z redakcją Infor.pl wskazał poważne niedopatrzenia związane z Koszykiem Usług Funeralnych.

Czy dodatek motywacyjny wpłynie na wysokość trzynastki?

Dodatek motywacyjny będący dofinansowaniem do wynagrodzenia pracownika pomocy społecznej nie może być uwzględniany w podstawie naliczania dodatkowego wynagrodzenia rocznego (tzw. trzynastki).

Chipowanie psów i kotów. Prawo, obowiązek, a może coś więcej?

W przestrzeni publicznej często podejmowany jest temat obowiązkowego chipowania zwierząt domowych. W listopadzie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zakładającego m.in. obowiązkowe chipowanie psów i kotów. Trwają także prace nad ustawą o Krajowym Rejestrze Oznakowanych Psów i Kotów. Do czego mogą być wykorzystywane mikroczipy?

REKLAMA

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem i oblodzeniami

Czyżby zima wreszcie do nas przyszła? IMGW wydał alerty I i II stopnia przed silnym wiatrem oraz I stopnia przed oblodzeniem. Alerty o silnym wietrze w pasie Pomorza wysłało RCB.

Prawie 11 tys. recept na pigułki "dzień po". Tyle wystawili farmaceuci od maja. A to tylko niewielka część wszystkich recept

Od maja do grudnia farmaceuci wystawili prawie 11 tys. recept na pigułki "dzień po". Aptekom, biorącym udział w pilotażowym programie ułatwiającym dostęp do antykoncepcji awaryjnej, Narodowy Fundusz Zdrowia zapłacił do września ponad 335 tys. zł.

REKLAMA