Elbląg: 2 mln zł na inwestycje w budżecie obywatelskim
REKLAMA
Według Anny Kleiny z biura prasowego elbląskiego magistratu, wybrane przez mieszkańców inwestycje zostały już wpisane do projektu przyszłorocznego budżetu miasta. Kwotę przeznaczoną na budżet obywatelski podzielono pomiędzy pięć okręgów wyborczych.
REKLAMA
REKLAMA
Mieszkańcy ul. Bażyńskiego zdecydowali o budowie parkingu i naprawie chodnika. Przy ul. Mazurskiej zmodernizowane będą place sportowe. Powstanie dokumentacja techniczna ścieżek rowerowych i chodników przy ul. Fromborskiej. Na starówce zostaną utworzone tzw. kreatywne podwórka, czyli miejsca spotkań sąsiadów. Na Gęsiej Górze będzie taras widokowy, a przy ul. Mickiewicza park rekreacyjny dla osób starszych i siłownia.
W Elblągu budżet obywatelski był tworzony po raz pierwszy. Na apel samorządu mieszkańcy zgłosili ponad 700 pomysłów na miejskie inwestycje. Urzędnicy wytypowali spośród nich 123 możliwe do realizacji. O ostatecznej liście inwestycji zdecydowało głosowanie za pomocą imiennych ankiet, w którym wzięło udział 5,1 tys. mieszkańców.
Idea budżetu obywatelskiego polega na zwiększeniu wpływu obywateli na finanse miasta. Ma to podnieść zaufanie lokalnych społeczności do działań podejmowanych przez władze gmin. Takie rozwiązania wprowadziły już m.in. Sopot i Poznań. Elbląg jest pierwszym miastem w woj. warmińsko-mazurskim, który realizuje budżet obywatelski.
Nie masz czasu na śledzenie częstych zmian w przepisach, a musisz szybko rozwiązać problemy, które pojawiają się w rozliczaniu finansów Twojej jednostki?
Znajdź rozwiązania swoich aktualnych problemów!
Rachunkowość Budżetowa - wydanie elektroniczne
REKLAMA
REKLAMA