| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Konferencja naukowa „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”

Konferencja naukowa „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”

24 maja 2013 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa na temat: „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”. Prezentacja poglądów i wymiana polsko-niemieckich doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego w obu krajach może okazać się ważnym głosem w ciągle aktualnej dyskusji na temat reformy administracji samorządowej w Polsce.

Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie oraz Stowarzyszenie Stypendystów Deutscher Akademischer Austausch Dienst w Polsce mają zaszczyt zaprosić na międzynarodową konferencję naukową na temat: „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”, która odbędzie się w dniu 24 maja 2013 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, przy ul. Kawęczyńskiej 36. W konferencji wezmą udział luminarze niemieckiego i polskiego prawa administracyjnego, a w szczególności prawa samorządu terytorialnego, jak m.in.: Prof. Dr. Max-Emanuel Geis (Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg); Prof. Dr. Thorsten Ingo Schmidt (Wydział Prawa Uniwersytetu w Poczdamie); Prof. dr hab. Adam Bosiacki (Uniwersytet Warszawski); Prof. dr hab. Zbigniew Bukowski (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy); Prof. zw. dr hab. Zygmunt Niewiadomski (Szkoła Główna Handlowa); Prof. dr hab. Jerzy Paśnik (Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie); prof. zw. dr hab. Bartosz Rakoczy (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz przedstawiciele administracji rządowej: dr Rafał Poździk (Dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji).

Referaty zgłoszone na konferencję dotyczą wybranych zagadnień teorii i praktyki funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce i w Niemczech. Podstawowym i wyjątkowym walorem organizowanej konferencji jest jej wymiar komparatystyczny. Prezentacja poglądów i wymiana polsko-niemieckich doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego w obu krajach może okazać się ważnym głosem w ciągle aktualnej dyskusji na temat reformy administracji samorządowej w Polsce.

Konferencja została dofinansowana przez Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie oraz przez DAAD ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

Zobacz więcej Wiadomości.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »