Konferencja naukowa „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”
REKLAMA
REKLAMA
Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie oraz Stowarzyszenie Stypendystów Deutscher Akademischer Austausch Dienst w Polsce mają zaszczyt zaprosić na międzynarodową konferencję naukową na temat: „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”, która odbędzie się w dniu 24 maja 2013 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, przy ul. Kawęczyńskiej 36. W konferencji wezmą udział luminarze niemieckiego i polskiego prawa administracyjnego, a w szczególności prawa samorządu terytorialnego, jak m.in.: Prof. Dr. Max-Emanuel Geis (Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg); Prof. Dr. Thorsten Ingo Schmidt (Wydział Prawa Uniwersytetu w Poczdamie); Prof. dr hab. Adam Bosiacki (Uniwersytet Warszawski); Prof. dr hab. Zbigniew Bukowski (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy); Prof. zw. dr hab. Zygmunt Niewiadomski (Szkoła Główna Handlowa); Prof. dr hab. Jerzy Paśnik (Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie); prof. zw. dr hab. Bartosz Rakoczy (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz przedstawiciele administracji rządowej: dr Rafał Poździk (Dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji).
REKLAMA
Referaty zgłoszone na konferencję dotyczą wybranych zagadnień teorii i praktyki funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce i w Niemczech. Podstawowym i wyjątkowym walorem organizowanej konferencji jest jej wymiar komparatystyczny. Prezentacja poglądów i wymiana polsko-niemieckich doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego w obu krajach może okazać się ważnym głosem w ciągle aktualnej dyskusji na temat reformy administracji samorządowej w Polsce.
Konferencja została dofinansowana przez Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie oraz przez DAAD ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.
Zobacz więcej Wiadomości.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.