reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Konferencja naukowa „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”

Konferencja naukowa „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”

24 maja 2013 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa na temat: „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”. Prezentacja poglądów i wymiana polsko-niemieckich doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego w obu krajach może okazać się ważnym głosem w ciągle aktualnej dyskusji na temat reformy administracji samorządowej w Polsce.

Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie oraz Stowarzyszenie Stypendystów Deutscher Akademischer Austausch Dienst w Polsce mają zaszczyt zaprosić na międzynarodową konferencję naukową na temat: „Samorząd terytorialny w Polsce i w Niemczech”, która odbędzie się w dniu 24 maja 2013 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, przy ul. Kawęczyńskiej 36. W konferencji wezmą udział luminarze niemieckiego i polskiego prawa administracyjnego, a w szczególności prawa samorządu terytorialnego, jak m.in.: Prof. Dr. Max-Emanuel Geis (Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg); Prof. Dr. Thorsten Ingo Schmidt (Wydział Prawa Uniwersytetu w Poczdamie); Prof. dr hab. Adam Bosiacki (Uniwersytet Warszawski); Prof. dr hab. Zbigniew Bukowski (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy); Prof. zw. dr hab. Zygmunt Niewiadomski (Szkoła Główna Handlowa); Prof. dr hab. Jerzy Paśnik (Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie); prof. zw. dr hab. Bartosz Rakoczy (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz przedstawiciele administracji rządowej: dr Rafał Poździk (Dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji).

Referaty zgłoszone na konferencję dotyczą wybranych zagadnień teorii i praktyki funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce i w Niemczech. Podstawowym i wyjątkowym walorem organizowanej konferencji jest jej wymiar komparatystyczny. Prezentacja poglądów i wymiana polsko-niemieckich doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego w obu krajach może okazać się ważnym głosem w ciągle aktualnej dyskusji na temat reformy administracji samorządowej w Polsce.

Konferencja została dofinansowana przez Wydział Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie oraz przez DAAD ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

Zobacz więcej Wiadomości.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Pałucki Trusiński Hermelin

Kompleksowa obsługa przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama