reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Milion złotych dla uczelni na przyciągnięcie zagranicznych studentów

Milion złotych dla uczelni na przyciągnięcie zagranicznych studentów

Szkoły wyższe dzięki wsparciu resortu nauki będą mogły opracować i zrealizować działania promocyjne, które zachęcą studentów zagranicznych do studiów w Polsce. W konkursie mogą wziąć udział publiczne lub niepubliczne szkoły wyższe, które posiadają kilkuletnie doświadczenie w zakresie umiędzynarodowienia uczelni.

Milion złotych – taką kwotą Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wesprze szkoły wyższe chcące aktywnie przyciągać do siebie studentów z zagranicy. W ramach konkursu „Promocja kształcenia na polskich uczelniach wśród cudzoziemców” dziesięć najlepszych projektów  może liczyć nawet na 100 tys. zł wsparcia.  Na wnioski zainteresowanych uczelni resort nauki i szkolnictwa wyższego czeka jeszcze do 15 lipca.

– Coraz więcej studentów z zagranicy wybiera studia w Polsce. To między innymi zasługa ministerialnej kampanii Ready, Study, Go! Poland i portalu go-poland.pl. Chcemy, by studentów-cudzoziemców było jeszcze więcej. Uczelnie muszą jednak odpowiadać na ich oczekiwania, dlatego będziemy wspierać te jednostki, które mają najlepsze pomysły na przyciągnięcie studentów-obcokrajowców. Ściąganie studentów z zagranicy do naszego kraju jest ważną częścią promocji Polski na świecie, ale też może stać się wsparciem dla naszej gospodarki – mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

W tej chwili według danych GUS w polskich szkołach wyższych studiuje 36 tys. zagranicznych studentów. W stosunku do roku ubiegłego liczba ta wzrosła o siedem tysięcy. Celem rządu jest, by do 2020 roku 5 proc. wszystkich studentów stanowili studenci z zagranicy.

Jednym z działań, które umożliwić mają osiągnięcie tych założeń, jest m.in. realizacja konkursu „Promocja kształcenia na polskich uczelniach wśród cudzoziemców”. Szkoły wyższe dzięki wsparciu resortu nauki będą mogły opracować i zrealizować działania promocyjne, które zachęcą studentów zagranicznych do studiów w Polsce. Skuteczność projektu będzie mierzona wzrostem udziału liczby studentów zagranicznych w ogólnej liczbie studentów uczestniczących w pełnym cyklu kształcenia w stosunku do roku bazowego.

W konkursie mogą wziąć udział publiczne lub niepubliczne szkoły wyższe, które posiadają kilkuletnie doświadczenie w zakresie umiędzynarodowienia uczelni. Przy ocenie wniosków pod uwagę będą brane m.in. innowacyjność i spójność projektu, a także jego kosztochłonność.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach IV Priorytetu Działanie 4. 1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Polecamy: Newsletter

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wesprze szkoły wyższe chcące aktywnie przyciągać do siebie studentów z zagranicy.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wesprze szkoły wyższe chcące aktywnie przyciągać do siebie studentów z zagranicy.

Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DoxyChain

We change business reality

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama