| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Jak rodzą się zwycięzcy? – debaty małopolskich samorządowców

Jak rodzą się zwycięzcy? – debaty małopolskich samorządowców

Nikt nie przypuszczał, że tegoroczna batalia o władzę w samorządach sparaliżuje polityczno ¬- regionalną rzeczywistość nie tylko w trakcie kampanii wyborczej ale również i po niej. Jeżeli zastanawiacie się jak do tego doszło i dlaczego zwycięzcy nie mają władzy w sejmikach, zapraszamy do udziału w Małopolskiej Debacie Samorządowców pt. Jak zwyciężać by rządzić?

FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji  - MISTIA na Szlaku  jest organizatorem cyklu spotkań z dr Jarosławem Flisem oraz ekspertami Ośrodka Studiów o Mieście Klubu Jagiellońskiego.

Debaty samorządowe zorganizowane tuż po wyborach w pięciu miastach Małopolski: Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Zakopanem pozwolą jeszcze raz przeanalizować  konkretne strategie wystawiania kandydatów w małopolskich gminach oraz wskażą matematyczne i psychologiczne mechanizmy tworzone przez nowy system wyborczy.

Wspólnie z samorządowcami zastanowimy się czy sejmik województwa małopolskiego jest faktycznie sejmem w miniaturze i jakie bywają losy kandydatów po stoczonym już boju wyborczym.

Nasz gość specjalny, dr Jarosław Flis - socjolog, politolog, badacz i komentator życia politycznego w Polsce; dla każdego małopolskiego subregionu przedstawi szczegółową analizę zmian  poparcia komitetów i  kandydatów w porównaniu do wcześniejszych wyborów różnych typów oraz skomentuje ich wpływ na  ostateczny wynik wyborczy.

Polecamy serwis: Wybory samorządowe 2014

Celem będzie znalezienie odpowiedzi na  pytanie - w jakim zakresie na wynik wpływają ogólnopolskie tożsamości i sympatie, a w jakim zaś konkretna konstrukcja list wyborczych.

Po raz pierwszy w Małopolsce wyniki wyborów samorządowych będą szczegółowo analizowane w trakcie subregionalnych spotkań z wszystkimi zaangażowanymi w wyborcze zmagania. Małopolska Debata Samorządowa JAK ZWYCIĘŻAĆ BY RZĄDZIĆ ? jest okazją poznania mechanizmów zdobywania władzy ale i szansą na skuteczne działania w trakcie czteroletnich rządów.

Zaprosiliśmy zwycięzców i przegranych; nowo wybranych małopolskich samorządowców i obserwatorów życia politycznego regionu; komitety i przyszłych kandydatów a także obecnych i przyszłych wyborców. Jak taka mieszanka wpłynie na temperaturę debaty? Przekonamy się na spotkaniach:

Nowy Sącz: 2 grudnia 2014 r. – Małopolskie Centrum Kultury Sokół (ul. Długosza 3)

Tarnów: 3 grudnia 2014 r. – Hotel Cristal Park (ul. Traugutta 5)

Oświęcim: 4 grudnia 2014 r. – Miejska Biblioteka Publiczna (ul. Józefa Nojego 2B)

Zakopane: 9 grudnia 2014 r. – Hotel Belvedere (ul. Droga do Białego 3)

Rejestracja:mistia@mistia.org.pl, udział bezpłatny.

Zobacz również: Wybory samorządowe 2014 - ruchy miejskie przegrały?

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Semczyszyn

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »