reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Jak rodzą się zwycięzcy? – debaty małopolskich samorządowców

Jak rodzą się zwycięzcy? – debaty małopolskich samorządowców

Nikt nie przypuszczał, że tegoroczna batalia o władzę w samorządach sparaliżuje polityczno ¬- regionalną rzeczywistość nie tylko w trakcie kampanii wyborczej ale również i po niej. Jeżeli zastanawiacie się jak do tego doszło i dlaczego zwycięzcy nie mają władzy w sejmikach, zapraszamy do udziału w Małopolskiej Debacie Samorządowców pt. Jak zwyciężać by rządzić?

FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji  - MISTIA na Szlaku  jest organizatorem cyklu spotkań z dr Jarosławem Flisem oraz ekspertami Ośrodka Studiów o Mieście Klubu Jagiellońskiego.

Debaty samorządowe zorganizowane tuż po wyborach w pięciu miastach Małopolski: Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Zakopanem pozwolą jeszcze raz przeanalizować  konkretne strategie wystawiania kandydatów w małopolskich gminach oraz wskażą matematyczne i psychologiczne mechanizmy tworzone przez nowy system wyborczy.

Wspólnie z samorządowcami zastanowimy się czy sejmik województwa małopolskiego jest faktycznie sejmem w miniaturze i jakie bywają losy kandydatów po stoczonym już boju wyborczym.

Nasz gość specjalny, dr Jarosław Flis - socjolog, politolog, badacz i komentator życia politycznego w Polsce; dla każdego małopolskiego subregionu przedstawi szczegółową analizę zmian  poparcia komitetów i  kandydatów w porównaniu do wcześniejszych wyborów różnych typów oraz skomentuje ich wpływ na  ostateczny wynik wyborczy.

Polecamy serwis: Wybory samorządowe 2014

Celem będzie znalezienie odpowiedzi na  pytanie - w jakim zakresie na wynik wpływają ogólnopolskie tożsamości i sympatie, a w jakim zaś konkretna konstrukcja list wyborczych.

Po raz pierwszy w Małopolsce wyniki wyborów samorządowych będą szczegółowo analizowane w trakcie subregionalnych spotkań z wszystkimi zaangażowanymi w wyborcze zmagania. Małopolska Debata Samorządowa JAK ZWYCIĘŻAĆ BY RZĄDZIĆ ? jest okazją poznania mechanizmów zdobywania władzy ale i szansą na skuteczne działania w trakcie czteroletnich rządów.

Zaprosiliśmy zwycięzców i przegranych; nowo wybranych małopolskich samorządowców i obserwatorów życia politycznego regionu; komitety i przyszłych kandydatów a także obecnych i przyszłych wyborców. Jak taka mieszanka wpłynie na temperaturę debaty? Przekonamy się na spotkaniach:

Nowy Sącz: 2 grudnia 2014 r. – Małopolskie Centrum Kultury Sokół (ul. Długosza 3)

Tarnów: 3 grudnia 2014 r. – Hotel Cristal Park (ul. Traugutta 5)

Oświęcim: 4 grudnia 2014 r. – Miejska Biblioteka Publiczna (ul. Józefa Nojego 2B)

Zakopane: 9 grudnia 2014 r. – Hotel Belvedere (ul. Droga do Białego 3)

Rejestracja:mistia@mistia.org.pl, udział bezpłatny.

Zobacz również: Wybory samorządowe 2014 - ruchy miejskie przegrały?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kaźmierczak, Tomasz Wojdal

KRS Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne i podatkowe dla biznesu - zajmuje się obsługą prawną i podatkową podmiotów gospodarczych, opracowuje dla nich plany restrukturyzacji (m.in. przekształcenia, wydzielenia, fuzje), wprowadza optymalizacyjne rozwiązania podatkowe oraz dba o to, aby zawierane kontrakty handlowe dawały maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama