REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

VI Ogólnopolski Kongres Smart City – założenia i perspektywy

VI Ogólnopolski Kongres Smart City – założenia i perspektywy   22 marca 2016 r. | Warszawa
VI Ogólnopolski Kongres Smart City – założenia i perspektywy 22 marca 2016 r. | Warszawa

REKLAMA

REKLAMA

Lepsze, lepiej przystosowane, wydajniejsze, nowoczesne, tańsze, skuteczniejsze, efektywne... Te wszystkie określenia można zastąpić jednym – smart. Portal Infor.pl, jako patron medialny, serdecznie zaprasza na VI edycję Kongresu, podczas którego będą Państwo mieli szansę dowiedzieć się, jakie rozwiązania warto wdrożyć, by móc tak nazwać swoje miasto. Kongres odbędzie się 22 marca 2016 r. w Warszawie.

Idea zrównoważonego rozwoju dzięki rozwiązaniom smart zyskuje ogromną popularność – także polskie aglomeracje starają się podążać w tym kierunku. Mazowsze jest jednym z najlepiej rozwiniętych obszarów w Polsce, co nie oznacza jednak, że wprowadzanie nowych rozwiązań oraz korzystanie z nowoczesnych technologii staje się zbędne – wiele rozwiązań czeka jeszcze na wdrożenia w naszym kraju. Nowoczesne technologie pozwalają na ochronę środowiska poprzez mniej inwazyjne wykorzystywanie zasobów naturalnych, rozwój infrastruktury oraz wydajniejsze funkcjonowanie miasta, m.in. transportu czy energetyki.

REKLAMA

Jakie korzyści dla społeczeństwa przynoszą rozwiązania smart? Dla administracji oznacza to lepszą organizację i planowanie, oszczędność pieniędzy oraz czasu.  Dla mieszkańców zaś –  poprawę jakości życia, większe włączenie się społeczeństwa w dokonywane zmiany i aktywny udział w życiu regionu.

W tym roku ponownie podjęliśmy się organizacji kolejnej edycji Kongresu – wierzymy, że tematyka smart city nadal jest aktualna i istnieje potrzeba ciągłej dyskusji na temat wdrażania nowoczesnych rozwiązań oraz sytuacji zrównoważonego rozwoju w Polsce. Pragniemy szerzyć świadomość wśród władz miast, administracji
i stworzyć okazję do rozmowy i pogłębiana wiedzy na ten temat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warszawska edycja odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Cyfryzacji, Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Narodowej Agencji Poszanowania Energii oraz Ambasady Szwecji.

Wsparcia udzielili nam także: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji, Instytut Kolejnictwa, Krajowa Izba Gospodarcza, Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej, Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania, Warszawska Izba Gospodarcza, Polska Sieć Energie Cites, Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej.

Podczas Kongresu odbędzie się debata otwierająca, podczas której zaproszeni goście będą dyskutować
o wdrażaniu rozwiązań smart w Polsce i za granicą. Następnie odbędą się cztery panele dyskusyjne:

1. Inteligentne wykorzystanie energii

2. Nowe technologie

3. Transport ekologiczny

4. Infrastruktura

Zakres tematyczny Kongresu

Konferencja skierowana jest do:

- władz centralnych - Parlament RP, Rząd RP, administracja rządowa;
- władz administracji samorządu terytorialnego - gminy, powiaty i województwa;
- przedstawicieli organów naczelnych i urzędów centralnych, jednostek podległych oraz służb mundurowych;
- władz uczelni wyższych i instytucji badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli Polskiej Akademii Nauk;
- inwestorów krajowych i zagranicznych;
- organizacji zrzeszających przedsiębiorców oraz organizacje samorządu gospodarczego, otoczenie biznesu;
- przedsiębiorców;
- mediów branżowych.

Dla ww. osób udział jest bezpłatny!

Rejestracja

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ponad 27 mln zł dofinansowania na zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami. Nabór wniosków rozstrzygnięty

Minister Sportu i Turystyki rozstrzygnął nabór wniosków na realizację Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 r. Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosi 27 026 000 zł.

Nowa Strategia Cyberbezpieczeństwa Polski na lata 2024-2029. "Wkrótce zostaną zaprezentowane szczegóły"

Wiceminister cyfryzacji, Paweł Olszewski, zapowiedział w piątek, że szczegóły nowej Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2024-2029 zostaną wkrótce zaprezentowane.

Zakaz reklamy fast foodów na bilboardach. Powód: plaga otyłości. Kiedy w Polsce takie przepisy? Czego nie można reklamować już teraz?

Otyłość to problem coraz większej liczby nastolatków. Głównie z tego powodu lokalni politycy w Anglii zakazują reklamowania produktów wysokoprzetworzonych na billboardach. Ogólnokrajowych czy ogólnoeuropejskich zasad regulujących tę kwestię nie należy się spodziewać, ale eksperci podkreślają, że ten sam nośnik można wykorzystać do kampanii pro-zdrowotnej. 

Wystarczy 3 godziny dziennie i dolegliwości masz jak w banku. Może to dotyczyć nawet co drugiego Polaka

Najnowsze badania potwierdzają starą prawdę, że granie na komputerze nie służy zdrowiu. Dlaczego jednak profesjonalni gracze, którzy poświęcają na grę bardzo dużo czasu, nie cierpią bardziej niż amatorzy?

REKLAMA

RPO: Nauczyciele mianowani są gorzej traktowani co do ochrony przedemerytalnej. MEN rozważy zmianę przepisów

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra edukacji o rozważenie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Chodzi o zrównanie uprawnień nauczycieli mianowanych z uprawnieniami nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, związanych z ochroną przedemerytalną i prawem do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia nauczyciela do pracy przez sąd pracy i podjęcia przez niego zatrudnienia. Barbara Nowacka, minister edukacji zapowiedziała powołanie Zespołu, który będzie analizował zgłaszane postulaty odnośnie sytuacji prawnej nauczycieli – także w zakresie ochrony przedemerytalnej i prawa do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd pracy.

Ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną i nie zmniejszy się liczba miejsc w przedszkolach. Trzeba też zerwać łatkę miasta maczet.

Trzeba szukać oszczędności, ale ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną. Nie zmniejszy się też liczba miejsc w przedszkolach. Łukasz Gibała twierdzi też, że ma pomysł na Kraków bez partyjniactwa i opowiedział o tym w programie Gość INFOR.PL

60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin

W programie „Aktywna Szkoła” właśnie wprowadzono istotne zmiany. Osoby prowadzące zajęcia dostaną wyższe wynagrodzenie. Poszerzy się też katalog osób prowadzących zajęcia.

Prezes NFOŚiGW dla "DGP": perspektywa ewentualnego wycofania dotacji dla pieców gazowych wywołuje niezadowolenie i niepewność

Decyzja o dalszym dofinansowaniu pieców gazowych w ramach programu Czyste Powietrze będzie musiała zostać podjęta w tym roku – powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak.

REKLAMA

Ile depresja Polaków kosztuje gospodarkę?

66,6% - aż tle dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów kojarzonych z depresją. Najczęściej to uczucie zmęczenia i obniżenie nastroju. To poprawa względem ubiegłego roku, ale wciąż bardzo duża liczba. Tak wynika z danych najnowszego raportu. Autorzy badania szacują, że gospodarka traci na tym około 3 mld zł rocznie. 

Dostajesz podejrzane SMS-y? Twój operator sieci komórkowej je zablokuje

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni podłączyli się do systemu służącego do wymiany informacji o fałszywych wiadomościach – telegraf.cert.pl. System służy do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS.

REKLAMA