REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

VI Ogólnopolski Kongres Smart City – założenia i perspektywy

VI Ogólnopolski Kongres Smart City – założenia i perspektywy   22 marca 2016 r. | Warszawa
VI Ogólnopolski Kongres Smart City – założenia i perspektywy 22 marca 2016 r. | Warszawa

REKLAMA

REKLAMA

Lepsze, lepiej przystosowane, wydajniejsze, nowoczesne, tańsze, skuteczniejsze, efektywne... Te wszystkie określenia można zastąpić jednym – smart. Portal Infor.pl, jako patron medialny, serdecznie zaprasza na VI edycję Kongresu, podczas którego będą Państwo mieli szansę dowiedzieć się, jakie rozwiązania warto wdrożyć, by móc tak nazwać swoje miasto. Kongres odbędzie się 22 marca 2016 r. w Warszawie.

Idea zrównoważonego rozwoju dzięki rozwiązaniom smart zyskuje ogromną popularność – także polskie aglomeracje starają się podążać w tym kierunku. Mazowsze jest jednym z najlepiej rozwiniętych obszarów w Polsce, co nie oznacza jednak, że wprowadzanie nowych rozwiązań oraz korzystanie z nowoczesnych technologii staje się zbędne – wiele rozwiązań czeka jeszcze na wdrożenia w naszym kraju. Nowoczesne technologie pozwalają na ochronę środowiska poprzez mniej inwazyjne wykorzystywanie zasobów naturalnych, rozwój infrastruktury oraz wydajniejsze funkcjonowanie miasta, m.in. transportu czy energetyki.

REKLAMA

Jakie korzyści dla społeczeństwa przynoszą rozwiązania smart? Dla administracji oznacza to lepszą organizację i planowanie, oszczędność pieniędzy oraz czasu.  Dla mieszkańców zaś –  poprawę jakości życia, większe włączenie się społeczeństwa w dokonywane zmiany i aktywny udział w życiu regionu.

W tym roku ponownie podjęliśmy się organizacji kolejnej edycji Kongresu – wierzymy, że tematyka smart city nadal jest aktualna i istnieje potrzeba ciągłej dyskusji na temat wdrażania nowoczesnych rozwiązań oraz sytuacji zrównoważonego rozwoju w Polsce. Pragniemy szerzyć świadomość wśród władz miast, administracji
i stworzyć okazję do rozmowy i pogłębiana wiedzy na ten temat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warszawska edycja odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Cyfryzacji, Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Narodowej Agencji Poszanowania Energii oraz Ambasady Szwecji.

Wsparcia udzielili nam także: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji, Instytut Kolejnictwa, Krajowa Izba Gospodarcza, Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej, Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania, Warszawska Izba Gospodarcza, Polska Sieć Energie Cites, Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej.

Podczas Kongresu odbędzie się debata otwierająca, podczas której zaproszeni goście będą dyskutować
o wdrażaniu rozwiązań smart w Polsce i za granicą. Następnie odbędą się cztery panele dyskusyjne:

1. Inteligentne wykorzystanie energii

2. Nowe technologie

3. Transport ekologiczny

4. Infrastruktura

Zakres tematyczny Kongresu

Konferencja skierowana jest do:

- władz centralnych - Parlament RP, Rząd RP, administracja rządowa;
- władz administracji samorządu terytorialnego - gminy, powiaty i województwa;
- przedstawicieli organów naczelnych i urzędów centralnych, jednostek podległych oraz służb mundurowych;
- władz uczelni wyższych i instytucji badawczo-rozwojowych oraz przedstawicieli Polskiej Akademii Nauk;
- inwestorów krajowych i zagranicznych;
- organizacji zrzeszających przedsiębiorców oraz organizacje samorządu gospodarczego, otoczenie biznesu;
- przedsiębiorców;
- mediów branżowych.

Dla ww. osób udział jest bezpłatny!

Rejestracja

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Choroba w święta? Sprawdź, gdzie szukać pomocy

    Co zrobić w sytuacji nagłej choroby w święta? Gdzie szukać pomocy medycznej? NFZ przypomina. 

    Refundowane leczenie dla ciężarnych kobiet chorych na SMA już od 1 kwietnia

    Bardzo dobra wiadomość dla dorosłych kobiet chorych na SMA. Od 1 kwietnia refundowane będzie leczenie nusinersenem dla kobiet chorych na rdzeniowy zanik mięśni będących w ciąży – zdecydowało Ministerstwo Zdrowia. Dzięki temu pacjentki nie będą musiały przerywać tej terapii. Jesteśmy jednym z pierwszych krajów, które będą leczyły kobiety w ciąży chore na SMA.

    W dniach 29-31 marca utrudnienia w stolicy w związku z wielkanocnymi procesjami. Gdzie?

    Już od piątku i przez cały świąteczny weekend w Warszawie, w związku z procesjami i drogami krzyżowymi ruch na drogach będzie utrudniony albo chwilowo wstrzymany.  

    Tutaj lepiej nie jechać na Wielkanoc. Zatrzęsienie turystów

    Planujesz Wielkanoc we Włoszech? Spodziewaj się tłumów. Od Wielkiej Soboty do poświątecznego wtorku turyści zarezerwowali we Włoszech ponad 7 milionów noclegów. To więcej niż w poprzednich latach. 

    REKLAMA

    Wybory samorządowe 2024. 29 marca upływa ważny termin dla niepełnosprawnych i starszych wyborców

    Piątek to ostatni dzień, w którym wyborcy z niepełnosprawnością i osoby starsze mogą złożyć wniosek o głosowanie przez pełnomocnika w wyborach samorządowych.

    Jak stosować rozporządzenie o pracach domowych? Co jest jasne? Co budzi wątpliwości? [min B. Nowacka, 1 kwietnia 2024 r.]

    Wątpliwości dotyczą trzech definicji wykorzystanych w rozporządzeniu - nauczyciela i uczniowie nie mają wskazówek jak je rozumieć i stosować.

    Rozbijanie garnka na plecach i chłostanie rózgą. Znasz te stare kaszubskie zwyczaje wielkanocne?

    Jak kiedyś obchodzono Wielkanoc na Kaszubach? Czym był tzw. Płaczëbóg? Co jadano na świąteczne śniadanie? 

    Znasz te wielkanocne zwyczaje z Górnego Śląska? Jeden z nich jest na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego

    Jakie zwyczaje wielkanocne panują na Górnym Śląsku? Niektóre z nich znane są tylko w jednej miejscowości. Słyszeliście o paleniu żuru, kulaniu jaj czy bramie z wydmuszek? 

    REKLAMA

    Dentysta na NFZ 2024 – jakie zabiegi? Jeszcze w tym roku więcej świadczeń gwarantowanych! [projekt rozporządzenia]

    Chyba większość osób leczy w Polsce zęby prywatnie, ale trzeba wiedzieć, że można to zrobić również w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, czyli – jak to się mówi potocznie „na NFZ”. Lista takich refundowanych świadczeń stomatologicznych jest całkiem długa. Trzeba tylko znaleźć dentystę (stomatologa), który ma podpisaną umowę z NFZ na udzielanie świadczeń stomatologicznych. Przedstawiamy listę świadczeń gwarantowanych (refundowanych przez NFZ) z zakresu leczenia stomatologicznego obowiązujących teraz, a także informujemy o projekcie rozporządzenia, które ma wydłużyć listę tych świadczeń - najprawdopodobniej jeszcze w 2024 roku.

    Bilety na EURO 2024 dla kibiców z Polski - sprzedaż od 28 marca. Gdzie można kupić? Jakie ceny?

    W dniu 28 marca 2024 r. o godzinie 14.00 rozpocznie się sprzedaż biletów dla kibiców reprezentacji Polski na turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2024. Sprzedaż potrwa do 8 kwietnia i prowadzona jest wyłącznie przez UEFA. Będzie dostępna na portalu euro2024.com.

    REKLAMA