REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Kiedy uczniowie szkół z mazowieckiego rozpoczną ferie zimowe?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ferie w województwie mazowieckim odbędą się w 2023 r. w najpóźniejszym terminie przewidzianym dla ferii zimowych. Kiedy uczniowie szkół z mazowieckiego rozpoczną zimowy wypoczynek?

Ferie zimowe w 2023 r. trwają jak corocznie dwa tygodnie w okresie od połowy stycznia do końca lutego. Ferie nie odbywają się na terenie całego kraju w jednym terminie. To, w jakim okresie uczniowie korzystają z zimowego wypoczynku zależy od tego, w którym województwie chodzą do szkoły.

REKLAMA

Kiedy ferie zimowe w mazowieckim w 2023?

W tym roku uczniowie szkół województwa mazowieckiego mają ferie zimowe w okresie od 13 lutego do 26 lutego.

Jakie terminy ferii zimowych 2023?

Ferie zimowe w poszczególnych województwach odbywają się w 2023 r. w następujących terminach:

 • Kiedy ferie w dolnośląskim: 13 – 26 lutego
 • Kiedy ferie w kujawsko-pomorskim: 30 stycznia – 12 lutego
 • Kiedy ferie w lubelskim: 16 – 20 stycznia
 • Kiedy ferie w lubuskim: 30 stycznia – 12 lutego
 • Kiedy ferie w łódzkim: 16 – 20 stycznia
 • Kiedy ferie w małopolskim: 30 stycznia – 12 lutego
 • Kiedy ferie w mazowieckim: 13 – 26 lutego
 • Kiedy ferie w opolskim: 13 – 26 lutego
 • Kiedy ferie w podkarpackim: 16 – 20 stycznia
 • Kiedy ferie w podlaskim: 23 stycznia – 5 lutego
 • Kiedy ferie w pomorskim: 16 – 20 stycznia
 • Kiedy ferie w śląskim: 16 – 20 stycznia
 • Kiedy ferie w świętokrzyskim: 30 stycznia – 12 lutego
 • Kiedy ferie w warmińsko-mazurskim: 23 stycznia – 5 lutego
 • Kiedy ferie w wielkopolskim: 30 stycznia – 12 lutego
 • Kiedy ferie w zachodniopomorskim: 13 – 26 lutego

Kto ustalił terminy ferii zimowych w 2023?

REKLAMA

Terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w szkołach na terenie poszczególnych województw ogłasza minister edukacji i nauki. Ustalenie terminów ferii przez ministra musi zostać poprzedzone zasięgnięciem opinii wojewodów i kuratorów oświaty poszczególnych województw.

Ogłoszenie o terminach ferii zimowych w danym roku musi zostać opublikowane do końca czerwca roku poprzedzającego o dwa lata rok, którego ogłoszenie ma dotyczyć. Dlatego też terminy ferii zimowych w 2023 r. zostały ogłoszone 13 maja 2021 r. przez sekretarza stanu w MEiN Tomasza Rzymkowskiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy we wszystkich szkołach ferie na tych samych zasadach?

Ferie zimowe odbywają się w terminach ustalonych przez ministra edukacji we wszystkich szkołach. Wyjątkiem są szkoły specjalne, przy których działa internat oraz specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze. W placówkach tych istnieje możliwość połączenia ferii zimowych z zimową przerwą świąteczną. Przerwa ta trwa od 23 grudnia (lub 22 grudnia, jeśli ten dzień wypada w poniedziałek) do 31 grudnia.

Decyzję o takim połączeniu może podjąć dyrektor takiej szkoły specjalnej lub specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego w porozumieniu z rodzicami i po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej. Jeśli taka decyzja zapadnie – uczniowie takiej placówki rozpoczynają zimowy wypoczynek 23 (lub 22) grudnia i wracają do szkół w połowie stycznia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To było takie proste? Bloomberg: Polska zagroziła blokadą chińskiego eksportu do UE. Teraz spokojniej na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda podczas niedawnej wizyty w Pekinie zagroził Chinom zablokowaniem kluczowego kolejowego szlaku transportowego do UE, by osłabić kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej – napisała 24 lipca 2024 r. agencja Bloomberga. To może być przyczyna spadku nielegalnych przekroczeń tej granicy w ostatnich tygodniach.

Barszcz Sosnowskiego groźny nie tylko po dotknięciu

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to jedna z roślin groźnych dla zdrowia. Warto wiedzieć, że nie tylko dotykanie jej jest ryzykowne. Niebezpieczne może być przebywanie w jej otoczeniu. Co zrobić, gdy już dojdzie do oparzenia?

Rządowi brakuje pieniędzy na służby: Policję, SG, PSP i SOP. Co z programem modernizacyjnym?

Cały czas mamy sytuację niepełnego pokrycia w budżecie wydatków na służby (chodzi o Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa) - poinformował 23 lipca 2024 r. podczas sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że w najbliższym czasie przedstawione zostaną propozycje na kolejne lata.

Przeszło 854 mln zł na Sejm w 2025 r. Podwyżki dla posłów i wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu. Wzrosną też ryczałty na biura poselskie

Budżet Kancelarii Sejmu na 2025 r. ma wynieść 854 mln 258 tys. zł - to ponad 80 mln więcej niż w 2024 roku. W dniu 23 lipca 2024 r. sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2025 rok. Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki poinformował, że w 2025 roku nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu a także posłów.

REKLAMA

Zmiany w finansowaniu ochotniczych straży pożarnych. Znamy plany ministerstwa

Wiceszef MSWiA Wiesław Leśniakiewicz przekazał, że w resorcie trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia ws. przyznawania rekompensaty pieniężnej oraz wyrównania do wysokości rekompensaty wypłacanej strażakowi ratownikowi ochotniczej straży pożarnej.

Zmiany w wynagradzaniu pracowników samorządowych wchodzą w życie 1 sierpnia 2024 r. Pensje od 4000 zł do 6200 zł

1 sierpnia wejdzie w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Ale na wyższe pensje można liczyć przy pensjach należnych od 1 lipca. 

Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje, jest coraz gorzej

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

REKLAMA

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA