reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Rachunkowość budżetowa > Jaki kod jest odpowiedni dla wydatków ponoszonych na szkolenia pracowników

Jaki kod jest odpowiedni dla wydatków ponoszonych na szkolenia pracowników

Wojewódzka samorządowa jednostka organizacyjna (samorządowa jednostka budżetowa) podległa pod urząd marszałkowski ponosi wydatki na szkolenia pracowników, m.in. z programu graficznego, oraz koszty związane z delegacjami. Czy można wydatki te zaklasyfikować do obszaru IX, kodu 63?

Nie, w obszarze IX. Zwiększanie zdolności adaptacyjnych pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców, w kodzie 63. Opracowywanie i upowszechnianie innowacyjnych i bardziej wydajnych form organizacji pracy nie ujmuje się wydatków ponoszonych na szkolenia pracowników samorządowych jednostek budżetowych.

Wydatki poniesione na szkolenia pracowników należy kwalifikować w obszarze XV. Wzmacnianie zdolności instytucjonalnych na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym, w kodzie 81. Rozwiązania na rzecz podniesienia jakości opracowania, monitorowania, ewaluacji polityk i programów na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym, wzmocnienie zdolności w zakresie realizacji polityk i programów. Należy przy tym pamiętać, że mają to być szkolenia dodatkowe, nieobowiązkowe, podnoszące bądź utrwalające wiedzę pracowników, nieuzależniające zatrudnienia bądź dalszego zatrudnienia na danym stanowisku pracy, ani niewymagane przepisami prawa. Wydatki ponoszone na szkolenia dla pracowników technicznych i służb pomocniczych nie będą stanowiły wydatków strukturalnych.

Zobacz również: Jakie obowiązują zasady udostępniania dowodów księgowych

AGATA PIŁAT

specjalista w Ministerstwie Finansów, zbiera, analizuje i opracowuje informacje statystyczne zawarte w sprawozdaniach o wydatkach strukturalnych sporządzanych przez jednostki sektora finansów publicznych oraz udziela wyjaśnień w zakresie metodologii sporządzania sprawozdania rocznego o wydatkach strukturalnych i kwalifikacji krajowych wydatków publicznych poniesionych na cele strukturalne

Podstawy prawne

● rozporządzenie Ministra Finansów z 10 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255)

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

Polecamy poradnik: Monitor Księgowego

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama