REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak powinna wyglądać idealna witryna jednostki samorządowej

REKLAMA

Jakim celom może służyć witryna internetowa gminy? W jaki sposób zbudować taką witrynę? Jakiej jakości powinien być sprzęt kupowany na potrzeby urzędu?

 

Obecnie internet staje się nie tylko źródłem informacji. Jest przede wszystkim narzędziem służącym komunikacji między ludźmi. W przypadku jednostki samorządu terytorialnego jest narzędziem porozumienia między samorządem a obywatelem, w tym między urzędem a mieszkańcami gminy. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy gminne oraz miejskie urzędy są oblegane przez interesantów. Strona powinna być interaktywna, aby odciążyć urząd. Idealnie byłoby, gdyby dzięki takiej witrynie istniała możliwość zdalnego składania wniosków i zapytań do urzędników. Dobrze skonstruowana witryna powinna więc zawierać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy rządzący coraz częściej i poważniej myślą o uproszczeniu procedur związanych z załatwianiem spraw administracyjnych w urzędach. Oczywiście dobra strona internetowa powinna też zawierać wyczerpujące informacje na temat gminy, jej władz, atrakcji turystycznych, adresów i telefonów do szkół, instytucji i firm. Powinna być zachętą do inwestowania w konkretnej gminie. Powinna być przejrzysta i łatwa w obsłudze dla użytkownika.


Trzeba zdać sobie sprawę, że komputery różnych producentów nie różnią się znacząco konfiguracjami i parametrami technicznymi. Szybki rozwój doprowadził do wyrównania różnić technologicznych wśród kluczowych producentów sprzętu komputerowego. Dlatego - obok niezawodności bardzo ważne, może najważniejsze, jest zapewnienie odpowiedniej obsługi posprzedażowej, a także różnego rodzaju wartości dodanych. Ważne jest też zapewnienie sprawnego, błyskawicznego serwisu i pomocy technicznej.


Jeśli chodzi o cechy sprzętu do zastosowań biurowych, to ich konfiguracje nie muszą być wyśrubowane, co przekłada się na dobry stosunek jakości do ceny. Ponadto sprzęt powinien sprzyjać atmosferze pracy biurowej. Dobrze, jeśli jest cichy oraz gdy nie zajmuje wiele miejsca.


Zakup sprzętu do urzędu gminy nie jest sprawą prostą.


W przypadku państwowej lub samorządowej instytucji zakup sprzętu wiąże się ze spełnieniem koniecznych procedur i przepisów przetargowych. Trzeba pamiętać o przepisach dotyczących zamówień publicznych. Nie można wybrać dowolnego sprzętu, np. w sklepie komputerowym, wszystko musi odbyć się jawnie. Istotne jest dobranie odpowiednio kompetentnej komisji przetargowej. Osoby wybierające sprzęt powinny wiedzieć, jaka konfiguracja będzie odpowiadała potrzebom urzędu. Za te same pieniądze można bowiem kupić albo dziesięć komputerów spełniających potrzeby biurowe, albo trzy komputery o świetnych parametrach, które jednak w zastosowaniach urzędu będą się marnowały. Ważne, by komputery miały także możliwość łatwej rozbudowy i adaptacji do nowych rozwiązań informatycznych, dzięki czemu nie będzie potrzeby natychmiastowej wymiany sprzętu w przypadku nowych wymagań IT, w przyszłości. Dlatego planując zakup sprzętu komputerowego, należy przewidzieć różne sytuacje i tak by służył on przez co najmniej kilka lat.


JAKUB POŁEĆ

dyrektor marketingu Maxdata Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Iranu. MSZ wydało ważny komunikat

Ze względu na rosnące napięcia między Iranem a Izraelem oraz ryzyko działań zbrojnych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróże do Iranu. Polscy obywatele, którzy aktualnie przebywają w Iranie, powinni jak najszybciej opuścić ten kraj.

Ponad 27 mln zł dofinansowania na zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami. Nabór wniosków rozstrzygnięty

Minister Sportu i Turystyki rozstrzygnął nabór wniosków na realizację Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2024 r. Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wynosi 27 026 000 zł.

Nowa Strategia Cyberbezpieczeństwa Polski na lata 2024-2029. "Wkrótce zostaną zaprezentowane szczegóły"

Wiceminister cyfryzacji, Paweł Olszewski, zapowiedział w piątek, że szczegóły nowej Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2024-2029 zostaną wkrótce zaprezentowane.

Zakaz reklamy fast foodów na bilboardach. Powód: plaga otyłości. Kiedy w Polsce takie przepisy? Czego nie można reklamować już teraz?

Otyłość to problem coraz większej liczby nastolatków. Głównie z tego powodu lokalni politycy w Anglii zakazują reklamowania produktów wysokoprzetworzonych na billboardach. Ogólnokrajowych czy ogólnoeuropejskich zasad regulujących tę kwestię nie należy się spodziewać, ale eksperci podkreślają, że ten sam nośnik można wykorzystać do kampanii pro-zdrowotnej. 

REKLAMA

Wystarczy 3 godziny dziennie i dolegliwości masz jak w banku. Może to dotyczyć nawet co drugiego Polaka

Najnowsze badania potwierdzają starą prawdę, że granie na komputerze nie służy zdrowiu. Dlaczego jednak profesjonalni gracze, którzy poświęcają na grę bardzo dużo czasu, nie cierpią bardziej niż amatorzy?

RPO: Nauczyciele mianowani są gorzej traktowani co do ochrony przedemerytalnej. MEN rozważy zmianę przepisów

Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do ministra edukacji o rozważenie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Chodzi o zrównanie uprawnień nauczycieli mianowanych z uprawnieniami nauczycieli zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, związanych z ochroną przedemerytalną i prawem do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia nauczyciela do pracy przez sąd pracy i podjęcia przez niego zatrudnienia. Barbara Nowacka, minister edukacji zapowiedziała powołanie Zespołu, który będzie analizował zgłaszane postulaty odnośnie sytuacji prawnej nauczycieli – także w zakresie ochrony przedemerytalnej i prawa do wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy w przypadku przywrócenia do pracy przez sąd pracy.

Ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną i nie zmniejszy się liczba miejsc w przedszkolach. Trzeba też zerwać łatkę miasta maczet.

Trzeba szukać oszczędności, ale ceny biletów komunikacji miejskiej nie wzrosną. Nie zmniejszy się też liczba miejsc w przedszkolach. Łukasz Gibała twierdzi też, że ma pomysł na Kraków bez partyjniactwa i opowiedział o tym w programie Gość INFOR.PL

60 złotych brutto za godzinę dodatkowych zajęć dla nauczycieli. Będzie można wykorzystać 100 dodatkowych godzin

W programie „Aktywna Szkoła” właśnie wprowadzono istotne zmiany. Osoby prowadzące zajęcia dostaną wyższe wynagrodzenie. Poszerzy się też katalog osób prowadzących zajęcia.

REKLAMA

Prezes NFOŚiGW dla "DGP": perspektywa ewentualnego wycofania dotacji dla pieców gazowych wywołuje niezadowolenie i niepewność

Decyzja o dalszym dofinansowaniu pieców gazowych w ramach programu Czyste Powietrze będzie musiała zostać podjęta w tym roku – powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak.

Ile depresja Polaków kosztuje gospodarkę?

66,6% - aż tle dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów kojarzonych z depresją. Najczęściej to uczucie zmęczenia i obniżenie nastroju. To poprawa względem ubiegłego roku, ale wciąż bardzo duża liczba. Tak wynika z danych najnowszego raportu. Autorzy badania szacują, że gospodarka traci na tym około 3 mld zł rocznie. 

REKLAMA