reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Pracownicy > Przeniesienie pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce

Przeniesienie pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce

Na jakich zasadach można przenieść pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce, zgodnie z rozwiązaniami tarczy antykryzysowej?

Na jakich zasadach można przenieść pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce, zgodnie z rozwiązaniami tarczy antykryzysowej?

Odpowiedź: Nowelizacja ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, dokonana ustawą z 19 czerwca 2020 r., która weszła w życie 24 czerwca 2020 r., wprowadziła przepis art. 3a, który umożliwia tymczasowe przeniesienie pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce. Jest to regulacja, która obowiązuje obok przepisów ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Pracodawca samorządowy ma więc do wyboru, na jakiej podstawie przenieść podwładnego.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł: Przeniesienie pracownika samorządowego do pracy w innej jednostce

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama