reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > RODO 2018 > Obowiązek informacyjny a osoba wskazana do kontaktu w umowie zawieranej przez podmiot publiczny

Obowiązek informacyjny a osoba wskazana do kontaktu w umowie zawieranej przez podmiot publiczny

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało poradnik: RODO dla administracji zawierający 27 zagadnień. Publikujemy odpowiedź na pytanie: Czy należy spełniać obowiązek informacyjny, o którym mowa w art. 14 RODO w stosunku do osoby wskazanej do kontaktu w umowie zawieranej przez podmiot publiczny?

Osoba wskazana do kontaktu przez podmiot publiczny, co do zasady, ma wiedzę na temat celu przekazywania jej danych innemu administratorowi i zna tożsamość tego administratora. W szczególności dotyczy to sytuacji w której osoba ta brała udział przy negocjowaniu treści umowy lub przygotowaniu oferty wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. A zatem obowiązek ten nie ma zastosowania wtedy, gdy osoba, której dane dotyczą dysponuje już niezbędnymi informacjami na temat administratora (art. 14 ust. 5 lit. a RODO).

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Zobacz: RODO 2018

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Eksperci BUDTRADE.pl

Ekipa BUDTRADE.pl to fachowcy w dziedzinie materiałów budowlanych oraz ich efektywnego wykorzystania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama